Dołącz do nas
Do góry

Aromaterapia – lecznicza moc natury!

W dzisiejszych czasach zdarza nam się niestety zapominać o tym, jak ogromna jest moc drzemiąca w naturze. Wiele osób zmaga się właśnie z różnymi infekcjami, chorobami wirusowymi i bakteryjnymi. To taki czas w roku, kiedy warto szczególnie zadbać o swoje zdrowie. Czy wiecie, że możecie pomóc sobie i swoim dzieciom stosując olejki eteryczne?

CO TO SĄ OLEJKI ETERYCZNE I W JAKIM CELU SIĘ JE STOSUJE?

Naturalne olejki eteryczne pozyskuje się w wyniku destylacji, maceracji bądź bezpośrednio z roślin aromatycznych. Zawierają one czystą esencję zapachową bez chemicznych dodatków, dzięki temu zachowują niemal wszystkie właściwości zdrowotne danej rośliny. Ich lecznicza moc była doceniana już w czasach starożytnych. Olejki eteryczne są pomocne w leczeniu najróżniejszych dolegliwości, np. bólów głowy, mięśni, przeziębienia, grypy, nadpobudliwości czy zmniejszania objawów stresu.

W dzisiejszym wpisie przedstawiamy kilka najbardziej popularnych olejków, które możecie zastosować także u swoich dzieci:

RUMIANEK – ma działanie napotne i przeciwgorączkowe, pobudzające, przeciwbólowe, antyseptyczne, antybiotyczne, wzmacnia żołądek i reguluje jego funkcjonowanie, przyspiesza gojenie się ran;

POMARAŃCZA – uspokaja, podwyższa samopoczucie, łagodzi lęki i stany depresyjne, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, wzmaga apetyt;

MANDARYNKA – ma właściwości antyseptyczne, tonizujące i uspokajające- łagodzi lęki i stany depresyjne, wpływa kojąco na centralny układ nerwowy, pomaga w zasypianiu;

LAWENDA – łagodzi bóle głowy różnego pochodzenia, lęki i stany depresyjne, nadpobudliwość, bezsenność, zdenerwowanie, leczy schorzenia skórne, trądzik, grzybicę, oparzenia, ukąszenia owadów.

 

JAK STOSOWAĆ OLEJKI ETERYCZNE?

Do wyboru jest kilka możliwości, np.:

– dyfuzowanie;
– dodawanie do kąpieli;
– dodawanie do oleju bazowego i użycie mieszanki do masażu.

Kluczem do osiągnięcia wyników ze stosowania aromaterapii jest stosowanie czystych olejków eterycznych, jakość jest tu naprawdę istotna, od niej (oraz oczywiście od odpowiedniej dawki) zależy skuteczność praktyk aromaterapeutycznych.

Pamiętajcie, że większości olejków nie wolno stosować bezpośrednio na skórę, należy je rozcieńczyć!

Zanim użyjecie danego olejku, skonsultujcie się z aromaterapeutą!

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Aktualności

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.