Dołącz do nas
Do góry

Czas na stylową elegancję!

W życiu każdej kobiety mają miejsce sytuacje, które wymagają specjalnej oprawy elegancką odzieżą. Są to zazwyczaj uroczystości rodzinne takie jak śluby, chrzciny, urodziny oraz inne okazje wymagające celebracji. Wtedy trzeba postawić na ubrania o wyjątkowej jakości i pięknym wygładzie. Należy również wspomnieć, że i niektóre obowiązki zawodowe zobowiązują do założenia ubrań o eleganckim charakterze.

 • Jak być elegancką?

Strój powinien być dopasowany do sylwetki i typu urody osoby, która go nosi, a wszystkie jego elementy powinny być w tym samym stylu. Przy tworzeniu eleganckiej stylizacji tylko jeden z elementów może się wyróżniać w sposób szczególny np. wzorem, fakturą lub kolorem.

 • Kilka uniwersalnych zasad dotyczących doboru klasycznego stroju.

 Sukienki

Powinny być kolorystycznie i stylistycznie dopasowane do marynarek z którymi będzie się je zestawiać. Ważna jest długość – powinny zakrywać kolana lub delikatnie sięgać przed kolano (max. 6 cm nad kolano).

Spódnice

Istotne jest to, aby były dopasowane do urody i sylwetki osoby, która je nosi, najlepiej w stonowanych barwach i klasycznym kroju. W przypadku eleganckich spódnic długość mini nie jest wskazana.

Spodnie

Powinny być eleganckie z dobrego materiału, najlepiej współgrające kolorystycznie i stylistycznie z resztą stroju. Najlepiej sprawdzają się w ciemnych kolorach.

Apaszki

W ciągu dnia dobrym dodatkiem są apaszki, popołudniami i wieczorami – szale.

Torebki

Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze czarna skórzana torba lub torba dopasowana kolorystycznie do stroju. Do pracy – duża, skórzana, na popołudnie – mniejsza, wieczorem – kopertówka. Im późniejsza pora dnia tym mniejsza powinna być torebka. Torebka powinna harmonizować z ubiorem: kolorem i charakterem.

STREFA KOBIET👉 KLIK

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

More in Aktualności

 • Rośliny bezpieczne dla dzieci i zwierząt

  Uwielbiasz cieszyć się piękną zielenią w swoim domu, ale jednocześnie dobrze wiesz, że nie wszystkie rośliny są bezpieczne dla dzieci czy...

  Akademia 5.10.15.26/09/2022
 • Family Concept – ubrania dla całej rodziny

  Jak co sezon wracam do Was z Waszą ulubioną linią ubrań dla całej rodziny z linią Family Concept! Chcecie pokazać jak...

  Akademia 5.10.15.19/09/2022
 • Jak rozpoznać autyzm? – Fundacja JiM

  Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywaniu relacji, wyrażaniu emocji, uczeniu się oraz...

  Akademia 5.10.15.05/09/2022
 • Depresja u małych dzieci

  Depresja uznawana jest za najczęściej występujące zaburzenie psychiczne na świecie. Chociaż kojarzona jest zwykle z problemami osób dorosłych, to coraz częściej...

  Akademia 5.10.15.02/09/2022

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.