Dołącz do nas
Do góry

Dlaczego warto dostrzegać cudzą krzywdę i pomagać? – Dorota Gardias

Codziennie widzę jak mama, tata, babcia i dziadek, czyli cała rodzina, walczy o zdrowie dziecka. Jestem z nimi blisko i widzę jakie ciężary dźwigają na co dzień. Dni są lepsze i gorsze. Czasem wszystko dobrze się układa a, czasem wszystko się wali. Ich życie to ciągła walka i strach o jutro. W tej sytuacji każdy gest czy wsparcie są dla nich paliwem i dają siłę do dalszej walki. Tak. Celowo używam tego słowa. To walka, nie tylko z chorobą, ale też walka o pieniądze, o lekarzy, o leki i szansę, żeby było lepiej. Ciągła walka. To też walka z samym sobą, ponieważ ci rodzice muszą mieć siłę, ogromnie dużo siły, a czasami po ludzku jej im brakuje…

Zaczęłam trochę smutno, ale to dlatego, że chcę podkreślić jak ciężko bywa i że naprawdę super by było, gdybyśmy pomagali. To takie ważne!!! Mając zdrowe dzieci, pędząc przez życie, nawet nie zdajemy sobie sprawy jakie mamy szczęście. Podzielmy się zatem tym szczęściem wspierając innych.  Będąc świadkiem choroby i walki, widzę i wiem, że nie można się poddawać pomimo tego, że czasem jest źle.

Zachęcam rodziców, aby szukali kontaktu z osobami powszechnie rozpoznawalnymi, które często i bardzo skutecznie pomagają potrzebującym. Zbiórki, aukcje czy koncerty charytatywne to świetny pomysł na to, aby zdobyć pieniążki. Pamiętajmy, że internet daje ogromne możliwości. Wiem, że można. Można wiele zdziałać. Dlaczego? Bo nawet jeśli sami nie potrafimy, dookoła są ludzie, którzy mogą i chcą pomóc.

Dorota Gardias – dziennikarka i konferansjerka angażująca się w pomoc potrzebującym dzieciom, mama Hani.

1 Comment

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Aktualności

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.