Dołącz do nas
Do góry

Dzień Dziadka już pojutrze! Jak zrobić piękny prezent na ostatnią chwilę?

  • 9
    Udostępnienia

W teorii wszyscy oczywiście wiemy kiedy jest Dzień Dziadka. Czasami jednak nadmiar obowiązków sprawia, że pamięć nas zawodzi. Budzimy się z przerażeniem w sobotę i orientujemy, że ten ważny dzień jest… za 2 dni! Nie masz czasu, żeby pojechać do sklepu? A może chcesz zrobić dla niego coś wyjątkowego? Wszystko, czego będziesz potrzebować do wykonania prezentu last minute znajdziesz w swoim domu. Pomysł na prezent* dla dziadka zostaw nam, Ty przeszukuj szafki i startuj z przygotowaniami!

 

Dyplom dla dziadka

Na kartce papieru (zwykła biała lub kolorowa, jeśli akurat mamy) drukujemy lub piszemy życzenia dla ukochanego dziadka. Na górze strony zaznaczamy, że jest to DYPLOM (DYPLOM SUPER DZIADKA, DYPLOM DLA NAJLEPSZEGO DZIADKA). Następnie dzieci ozdabiają dyplom według uznania.

 

Karnety dla dziadków

Ze zwykłej białej kartki wycinamy bileciki. Na połowie z nich piszemy na co obowiązuje karnet, np. na wspólne czytanie bajek, na przytulanie, na buziaki, na wyjście na plac zabaw, na laurkę bez okazji, na wyjście do teatru lub kina, na nocowanie itp.  Na wolnej przestrzeni rysujemy to, co zostało wcześniej opisane (np. usta, plac zabaw, teatr itp.).

 

Podkładki pod herbatę (z masy solnej)

Choć z pozoru może wydawać się to skomplikowane, wykonanie podkładek pod herbatę lub dekoracji np. na ścianę z masy solnej jest niezwykle proste!

 

Przepis na masę solną

Składniki:

  • szklanka soli;
  • szklanka mąki;
  • pół szklanki wody.

Wykonanie:

  1. zmieszać sól z mąką;
  2. dolać wodę (powoli);
  3. ugniatać ciasto aż będzie gładkie;
  4. rozwałkować.

 

Jeśli chcemy zrobić podkładki pod herbatę to wystarczy odwróconą szklankę odcisnąć w cieście, tak aby „wycięła” koło.  Jeśli mamy foremki do pierniczków (np. w kształcie serca, gwiazdki lub innym) to możemy ich użyć.  Na wyciętym kształcie można coś „napisać”, np. wykałaczką. Jeśli dekoracja ma zawisnąć na ścianie, warto pamiętać o zrobieniu dziurki w odpowiednim miejscu.  Gotowe wyroby suszymy w piekarniku w temperaturze 80-100  stopni do czasu aż będą twarde.

 

Kocham dziadków z całego serca

Na samej górze kartki papieru drukujemy lub piszemy (w zależności od wieku dzieci):

KOCHAM DZIADKA

 

W kolejnych linijkach:

z całego serca (obok odbijamy  pomalowane wcześniej farbą dłonie dziecka tak, aby tworzyły serce);

od czubka głowy (prosimy dziecko, aby narysowało swój autoportret/swoją buzię);

po same stopy (odbijamy na kartce pomalowaną farbą stopę);

na samym dole dziecko podpisuje się.

 

Album harmonijka

Sklejamy ze sobą dwie kartki A4. Następnie składamy na pół wzdłuż dłuższego boku i przecinamy w miejscu zagięcia. Powstałe dwa paski ponownie sklejamy ze sobą tak, aby tworzyły jeden długi. Odmierzamy linijką np. 15-20 cm (w zależności od wielkości zdjęć) i zginamy w harmonijkę co wyznaczoną długość. Pierwsze i ostatnie skrzydełko harmonijki zostawiamy puste – ozdabiamy je lub piszemy na nim życzenia. Na wewnętrzne strony przyklejamy zdjęcia z dziadkiem i ozdabiamy dookoła.

 

Uff…prezent gotowy, a Dzień Dziadka uratowany! 🙂

 

* pomysły przygotowała Magda Sobolewska ze Spoko Foto, animatorka i mama dwójki dzieci

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Strefa dziecka

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.