Dołącz do nas
Do góry

Jak powiedzieć mężowi o ciąży?

Wiadomość o ciąży to najczęściej jedna z najszczęśliwszych chwil w związku. Jeśli zobaczyłaś właśnie dwie kreski na teście lub byłaś u lekarza potwierdzić swoją ciążę, pewnie zastanawiasz się, jak podzielić się tą informacją ze swoim ukochanym. Jeśli zastanawiasz się, jak powiedzieć chłopakowi, partnerowi czy mężowi o ciąży, dzisiejszy artykuł jest dla Ciebie.

Kiedy powiedzieć, że jestem w ciąży?

W przypadku męża lub partnera, nie warto z tą informacją zwlekać długo. Po pierwsze, radość warto dzielić od początku, a po drugie ciąża to sytuacja, w której każda kobieta potrzebuje odciążenia w obowiązkach domowych. Mówi się wprawdzie, że ciąża to nie choroba, jest ona jednak ogromną rewolucją dla organizmu – musi on przecież wykształcić nowego człowieka i na bieżąco dostarczać mu wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. To ciężka praca, która może skutkować różnymi dolegliwościami i osłabieniem. W związku z tym na pewno przyda Ci się pomoc w obowiązkach domowych, dużo odpoczynku i troski ze strony najbliższych.

To, jaki moment wybrać na podzielenie się informacją z ojcem dziecka, jest sprawą indywidualną. Dla jednych będzie to moment, kiedy zobaczą pozytywny wynik testu ciążowego, inne kobiety zaczekają na specjalną okazję czy przygotują niespodziankę. Niezależnie od tego, co wybierzemy, warto posłuchać siebie i postąpić w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami.

Jak powiedzieć mężowi o ciąży – niespodzianka. Najlepsze pomysły

Wiele kobiet czeka na odpowiedni moment na podzielenie się informacją o ciąży. Przygotowują niespodzianki, chcą zaskoczyć ukochanego, tak aby ten moment był odświętny i zapadł w pamięć już na długo. Należysz do tego grona? Sprawdź, jak mu powiedzieć o ciąży w oryginalny sposób! Oto kilka pomysłów, aby zaskoczyć przyszłego tatusia.

 • Test ciążowy włożony do kubeczka ze szczoteczkami do zębów. Kiedy partner będzie sięgał po swoją z pewnością zauważy tę miłą niespodziankę i wszystko stanie się jasne.
 • Jeśli wizyta u lekarza już za Tobą i masz pierwsze zdjęcie USG, możesz je położyć na poduszce i przykryć kołdrą. Kiedy ukochany będzie kładł się spać, prezent zaskoczy go na pewno i nie jest powiedziane, że tego wieczora zaśnie od razu!
 • Możesz kupić parę dziecięcych bucików, pięknie je zapakować i wręczyć mężowi w prezencie. Możecie ten moment uczcić mini sesją zdjęciową z bucikami w Waszych dłoniach.
 • List, który napiszesz do przyszłego taty w imieniu dzidziusia. Zacznij od sformułowania „Kochany Tato…”. Wzruszenie partnera gwarantowane! A list będzie piękną pamiątką na lata, którą możecie pokazać też swojemu dziecku.
 • Sposób tradycyjny, ale równie efektowny i zapadający w pamięć: możesz przygotować pyszną kolację, zapalić świece i podzielić się z ukochanym tą informacją.
 • Możesz też własnoręcznie wykonać mini album z Waszymi zdjęciami, a na ostatniej stronie dać zdjęcie USG, zdjęcie małych bucików lub inne, które przyjdzie Ci do głowy. Popuść Wodze fantazji!

To już wszystkie nasze sprawdzone sposoby na zaskoczenie partnera informacją o ciąży. Niezależnie od tego, jaki sposób wybierzesz, jedno jest pewne: ta chwila zostanie z nim na lata i oboje będziecie wspominać ją z czułością. Powodzenia!

 

1 Comment

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

More in Aktualności

 • Rośliny bezpieczne dla dzieci i zwierząt

  Uwielbiasz cieszyć się piękną zielenią w swoim domu, ale jednocześnie dobrze wiesz, że nie wszystkie rośliny są bezpieczne dla dzieci czy...

  Akademia 5.10.15.26/09/2022
 • Family Concept – ubrania dla całej rodziny

  Jak co sezon wracam do Was z Waszą ulubioną linią ubrań dla całej rodziny z linią Family Concept! Chcecie pokazać jak...

  Akademia 5.10.15.19/09/2022
 • Jak rozpoznać autyzm? – Fundacja JiM

  Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywaniu relacji, wyrażaniu emocji, uczeniu się oraz...

  Akademia 5.10.15.05/09/2022
 • Depresja u małych dzieci

  Depresja uznawana jest za najczęściej występujące zaburzenie psychiczne na świecie. Chociaż kojarzona jest zwykle z problemami osób dorosłych, to coraz częściej...

  Akademia 5.10.15.02/09/2022

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.