Dołącz do nas
Do góry

Pomysły na ferie w domu – jak spędzić czas z dzieckiem?

Zimowe ferie to jeden z ulubionych momentów dzieci w trakcie roku – 2 tygodnie laby i zero obowiązków! Lepiej jednak zaplanować jakoś ten czas, zamiast poświęcać wszystkie wolne dni na oglądanie telewizji oraz granie na komputerze czy konsoli. Poznaj nasze pomysły na ferie w domu – nawet Twoje obowiązki zawodowe w niczym Wam nie przeszkodzą!

Co robić w ferie zimowe? Połączcie naukę i zabawę

Ferie z dziećmi powinny sprzyjać wypoczynkowi. Po wolnych 2 tygodniach Twoja pociecha powinna wrócić do codziennych obowiązków pełna energii oraz zapału do pracy. Nie oznacza to jednak, że trzeba ten czas przeznaczyć wyłącznie na gry komputerowe oraz oglądanie bajek czy seriali.

Naszym pomysłem na ferie w domu jest upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu, czyli połączenie nauki i zabawy. Zabawki edukacyjne dla dzieci pozwolą Wam spędzić wspólnie czas w rozwijający sposób. Z mikroskopem bliżej poznacie świat bakterii. Lornetka lub luneta natomiast zbliży Was do natury i pozwoli na obserwacje zmian zachodzących zimą, a z teleskopem zerkniecie daleko w niebiosa. Stacja meto odkryje przed Wami tajniki zimowej aury oraz umożliwi zaplanowanie aktywności na świeżym powietrzu.

Zestaw małego eksperymentatora pozwoli Wam wspólnie przeprowadzić różne doświadczenia, a może zakorzenić nawet nową pasję. Ferie z dziećmi wcale nie muszą być nudne – to również odskocznia dla Ciebie od codziennych obowiązków.

Pomysły na ferie w domu – aktorskie zabawy

Jak spędzić ferie w domu, aby Twoje dziecko nigdy ich nie zapomniało? Zabawki do odgrywania ról dla dzieci sprawią, że zaaranżujecie w mieszkaniu nową przestrzeń na potrzeby konkretnej historyjki. Z drewnianą kuchnią, plastikowym zestawem sztućców oraz talerzy, a także potrawami możecie bawić się w prowadzenie restauracji albo cukierni przydzielając sobie nawzajem konkretne zadania w zależności od wybranej roli. Kasa fiskalna ze wszystkim akcesoriami sprawi, że szybko zmienicie kierunek zabawy i zaczniecie np. prowadzić sklep albo delikatesy. Podczas tak spędzonych ferii z dziećmi możesz powoli uczyć najmłodszych czynności czy zachowań, które przydadzą się im w przyszłości.

Rozwijające są także zestawy małego lekarza. Wspólnie wkroczycie w świat biologii oraz ludzkiego ciała. Takie zabawy pomagają również pokonać strach przed wizytami u pediatrów czy stomatologów. Jeśli jednak Twoje dziecko woli bardziej techniczne zagadnienia, kuferek pełen zabawkowych narzędzi pomoże Wam szybko naprawić wszystkie usterki w domowych resorakach.

Jak spędzić ferie zimowe? Kreatywnie!

Zestawy kreatywne to kopalnia pomysłów na ferie w domu! Masy plastyczne oraz ciastoliny to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Możecie razem stworzyć farmę zwierzątek albo zrobić figurki ulubionych postaci z bajek. Takie własnoręcznie przygotowanie postacie to też świetny pomysł na prezent dla babci i dziadka.

Co jeszcze robić w ferie w domu? Rozwijajcie swoją wyobraźnię, z zestawami zrób to sam dla dzieci. W łatwy sposób zrobicie wyjątkowe bransoletki, naszyjniki czy kryształowe ozdoby. Jeśli Twoja córka zaczyna interesować się makijażem, pozwól jej się umalować albo pomalujcie razem paznokcie – wszystko to z produktami bezpiecznymi dla dzieci. Jeżeli wolicie modę, zajmijcie się farbowaniem tkanin albo uszyjcie ubranka dla lalek. Na stronie 5.10.15. nie brakuje też rozrywek dla chłopców! Zestaw do przygotowywania przypinek czy skamieniałości, które pozwalają się przenieść do czasów dinozaurów, na pewno zajmą Was na długie godziny podczas ferii w domu!

Ferie z dziećmi – zabawy na dworze

Dobre pomysły na ferie w domu wcale nie muszą się oznaczać, że bunkrujecie się w domu na 2 tygodnie – rozrywki na świeżym powietrzu są jak najbardziej wskazane! Jeśli pogoda dopisuje, wyposażcie się w zabawki na śnieg oraz pójdźcie na sanki albo zjedźcie z oprószonej białym puchem górki. Możecie nawet zorganizować małe zawody i sprawdzić, kto zaliczy najdłuższy wślizg albo który z bałwanów okaże się największy. Nie zapomnijcie o bitwie na śnieżki! Jak jeszcze można spędzić ferie zimowe z dzieckiem? Kulig albo jazda na łyżwach to też świetny sposób na aktywne spędzanie czasu.

Na stronie 5.10.15. znajdziesz mnóstwo inspiracji oraz pomysłów na ferie w domu z dzieckiem. Bawcie się dobrze oraz kreatywnie!

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Strefa dziecka

Copyright © 2017 - 2023 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.