Dołącz do nas
Do góry

Mama ma dziś wolne!

Przychodzi czasem taki dzień w którym od rana wszystko idzie nie tak, jak trzeba: dzieci płaczą, kłócą się i nie chcą zjeść śniadania, zdenerwowany mąż burczy coś pod nosem, a Ty jesteś niewyspana, bo pies sąsiadów pół nocy szczekał! W głowie tysiące myśli, a przoduje jedna: Nie wytrzymam, nie dam rady! Już dłużej tego nie zniosę!

Spokojnie, policz w duchu do 10 i zrób sobie małą przerwę, zanim niepotrzebnie kolejny raz wybuchniesz…

Jesteś normalnym człowiekiem a sytuacja, która nas zamknęła w domach jest niecodzienna!

Nikogo nie zaskoczysz tym, że jesteś zmęczona, masz do tego prawo. Inne matki też tak mają. Nieważne, czy Twoje dziecko ma 7 miesięcy, czy 12 lat – odsunięcie się na jakiś czas od spraw domowych jest Ci potrzebne jak powietrze!

  • Nie jesteś SUPERWOMAN – odpuść rzeczy, które są mniej ważne – i tak masz mnóstwo na głowie! Pranie, może poleżeć w koszu jeszcze jeden dzień, a obiad na szczęście można jeszcze zamówić… albo to może On dziś coś ugotuje? 😉

  • Ustal podział obowiązków – nie jesteś sama. Mąż lub partner poza swoją pracą może obrać garnek ziemniaków do obiad, a Twoja sześciolatka poradzi sobie z rozpakowaniem zmywarki! 😉

  • Odpocznij i znajdź czas dla siebie! Balans między życiem i pracą to klucz do sukcesu.

Wieczorem poczytaj dobrą książkę albo zrób sobie kąpiel. Poszukaj po szafkach, a może znajdziesz jakąś maseczkę, którą możesz położyć na twarz, żeby się zrelaksować. Możesz też znaleźć proste przepisy na jej zrobienie w Internecie.

  • Spraw sobie przyjemność – za oknami przyjemnie świeci słońce, napawa optymizmem, że cała pandemia się niedługo skończy – to dobry czas żeby przejrzeć szafę i odświeżyć swój wizerunek. Przy okazji zakupów dla dzieci, pamiętaj o sobie! Teraz możesz kupić sobie kilka rzeczy więcej dzięki rabatowi -70% skorzystaj i zrób zakupy już dziś!

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Aktualności

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.