Dołącz do nas
Do góry

Pomysł na nudę – gry planszowe dla całej rodziny!

Wiemy, że nie jest Wam łatwo łączyć pracę z opieką nad dziećmi i doskonale to rozumiemy. W ciągu dnia nie zawsze udaje nam się znaleźć czas na skupienie się na naszych maluchach, ale popołudniami i wieczorami możemy to nadrobić. Jeśli chcecie wtedy naprawdę BYĆ ze swoimi dziećmi i robić coś wspólnie z nimi, idealnym rozwiązaniem będą… planszówki! To zajęcie kreatywne,  rozwijające, angażujące, a czasami także zabawne dla obu stron. Wiele wskazuje na to, że przed nami jeszcze sporo czasu w domu, dlatego warto pomyśleć o tym, jak wspólnie spędzić ten czas w najfajniejszy z możliwych sposobów, który buduje bezcenną bliskość!

Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, które podzieliliśmy na kategorie, żeby każdy z Was mógł znaleźć grę idealną dla swojej rodziny:

 

ZGADYWANKI

– dla maluchów:

Maluchom w tej kategorii proponujemy zamiast planszówki karty kreatywne!

Kraina zagadek to 80 dwustronnych kart, które w sposób naturalny pozwalają dziecku rozszerzyć wiedze o otaczającym go świecie. Zagadki wzbogacają dziecięcy słownik, a także rozwijają inteligencję, myślenie przyczynowo-skutkowe oraz kreatywność. Są polecane do zabawy dziecka z rodzicem od 3 roku życia oraz rekomendowane do pracy z dziećmi: psychologom, pedagogom, terapeutom i logopedom. Dzięki nim dziecko w łatwy i bardzo naturalny sposób nabywa wiedzę o świecie i rozwija swoją inteligencję.

Rozwiązywanie łamigłówek zawartych na kartach rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe, myślenie dedukcyjne, kreatywność, wzbogaca dziecięcy słownik językowy rzadko używanymi na co dzień pojęciami, a także pozytywnie wpływa na kształtowanie się percepcji wzrokowej.

 

– dla starszaków:

Na znanych bohaterów pada cień podejrzenia – jeden z nich jest przestępcą. Kto z Was rozwiąże zagadkę i wskaże złoczyńcę ukrywającego się wśród prawych obywateli? W Sherlocku liczy się precyzja myślenia, umiejętność łączenia faktów i wyciągania poprawnych wniosków. Gracze ścigają się, kto jako pierwszy rozwiąże zagadkę i prawidłowo wskaże przestępcę. To wspaniała intelektualna uczta dla każdego młodego detektywa!

 

Wszyscy uwielbiają grać w tę klasyczną grę. Znajdź partnera do zabawy i zacznij zgadywać. Czy to człowiek czy zwierzak? Czy nosi kapelusz? Czy jest to brunet czy może blondyn? Zadając pytania, na które odpowiedzieć można tylko „tak” lub „nie” zawężaj krąg podejrzanych. Kiedy będziesz już pewien, o kogo chodzi, zgaduj, ale uważaj; masz tylko jedną szansę! Jeśli źle wytypujesz podejrzanego, przegrywasz! A gdy poznacie już wszystkie postacie, ściągnijcie nowe karty bohaterów z internetu! Ta zabawa się nie kończy!

 

KULTOWE

– dla maluchów:

To jedna z najbardziej popularnych i lubianych gier planszowych, w której liczy się… szczęście i optymizm! Zadaniem graczy jest wprowadzenie swoich pionków do „domku” na końcu planszy zanim zrobi to przeciwnik. Jeśli uda Ci się zbić pionek przeciwnika, wróci on na Start i gracz zacznie rozgrywkę od początku. Pamiętaj, że ta zasada działa też w drugą stronę…

 

– dla starszaków:

To nieco odmieniona wersja klasycznego Monopoly. W tej edycji na jednej planszy udało się uchwycić największe zabytki Krakowa, takie jak Wawel czy Sukiennice, znakomite uczelnie (jak AGH czy Politechnikę Krakowską), miejsca rekreacji (Błonia czy Planty) oraz symbole nowoczesnego Krakowa – Centrum Kongresowe ICE oraz Tauron Arena Kraków. W grze zamiast tradycyjnych kolei możemy kupić krakowskie dworce czy dorożki. Z pudełka patrzy na nas Królowa Jadwiga, a Trębacz gra hymn z wierzy Kościoła Mariackiego. W kartach szansy walczysz ze Smokiem Wawelskim, a Królowa Bona zachęca nas do swojej diety. Zatrzymaj się na chwilę, zagraj z rodziną i odkryj na nowo uroki Krakowa dzięki grze Monopoly. Nie czekaj, rzuć kostką, wykonaj ruch, dokonaj transakcji i zbij fortunę w najnowszej krakowskiej edycji klasycznej gry Monopoly!

 

Popularna gra powraca! Ułóż wieżę, aż do samego nieba! Wyciągaj klocki jedną ręką i układaj je na szczycie wieży. Osoba, która przewróci wieżę, przegrywa!

 

Podstawowa, najbardziej popularna wersja gry, w której LICZY SIĘ KAŻDE SŁOWO!
Klasyczna gra w Scrabble polega na wymyślaniu powiązanych ze sobą słów i układaniu ich na planszy w sposób przypominający krzyżówkę. Słowa układa się z płytek z literami o różnej wartości punktowej, a wygrywa ten, kto za ułożone słowa zdobędzie najwięcej punktów. Prawdziwym wyzwaniem jest układanie słów na tych polach planszy, na których można dostać premię i uzyskać najwyższą punktację!

 

RODZINNE WYGŁUPY

 

– dla maluchów:

W tej grze ważny jest każdy krok! Nałóż opaskę, zakręć spinnerem, a następnie wykonaj odpowiednią ilość kroków na macie do gry. Pamiętaj jednak, aby uważać! Na macie w strategiczny sposób, rozstawiona została ciastolina w kształcie psiej kupy! Nie chcesz chyba w nią wdepnąć?! Czy uda Ci się dojść do końca maty, zupełnie czystym? W zestawie są 4 tubki ciastoliny, jedna przepaska, foremka do psiej kupy, spinner oraz mata do gry.

 

Zgaduj Zgadula, co w garnku hula! To zwariowana gra rodzinna, w której gracze, by zdobyć punkty, muszą odważyć się posmakować ukrytych w garnuszkach smakołyków i zgadnąć, jaki pyszny (bądź nie do końca lubiany) kąsek ukrył dla Ciebie w garnuszku Twój przeciwnik. Zadaniem graczy jest „wyskoczenie” wszystkimi swoimi garnuszkami poza obszar gry, dzięki przeskakiwaniu przez inne garnuszki. Kto pierwszy wyprowadzi z planszy wszystkie swoje garnuszki – wygrywa grę!

 

– dla starszaków:

Co powiecie na zwariowaną grę z kolorami w roli głównej? Świat dzieci jest światem kolorów. Bohaterowie bajek, zabawki, otoczenie pełne smaków, tajemniczych urządzeń, świateł i cieni – to wszystko w dziecięcych oczach kipi feerią barw. Myśl Kolorem Junior to pobudzająca wyobraźnię zabawa – nie tylko dla najmłodszych!

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Strefa dziecka

Copyright © 2017 - 2023 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.