Pomysły na prezent dla chłopca w wieku 6-8 lat

Rodzice kilkulatków mogą zastanawiać się, co podarować swojemu dziecku na urodziny czy święta; jeszcze większy problem mają osoby, które chcą kupić prezent dla swojego chrześniaka, siostrzeńca czy dziecka przyjaciół. Podpowiadamy, co można kupić chłopcu w wieku 6,7 czy 8 lat – tak, by mieć pewność, że prezent będzie trafiony.

Prezent dla chłopca 6 lat: podarunek dla małego odkrywcy

Sześciolatkowie są zazwyczaj niezwykle aktywni; dzieci w tym wieku chętnie poznają nowe miejsca i zabawy, zadają też coraz więcej pytań o otaczający ich świat.

Ze względu na fakt, że sześcioletni chłopcy na ogół są bardzo żywiołowi i uwielbiają próbować nowych aktywności, odpowiednim prezentem może być wszystko, co pozwala na zabawę na zewnątrz – czyli na przykład piłki czy hulajnogi. W sezonie zimowym dobrym pomysłem, jeśli chodzi o prezent dla 6 latka chłopca, mogą być też akcesoria urozmaicające zabawę w śniegu.

Warto też wiedzieć, że sześciolatkowie często się buntują i próbują stawiać się na równi z dorosłym – z tego względu dobrym pomysłem może być zakup „dorosłego” prezentu. Świetnym przykładem są koszule; w 5.10.15. dostępne są również muchy i krawaty dla chłopców.

Nie można zapominać, że sześciolatkowie idą też po raz pierwszy do szkoły – ciekawym pomysłem może być zatem zakup czegoś do pierwszej klasy podstawówki. W 5.10.15. można znaleźć akcesoria do przedszkola i szkoły, takie jak plecaki, worki, przybory szkolne czy bidony.

Prezent dla chłopca 7 lat: coś dla skupionych na swoich myślach

W porównaniu do żywiołowego sześciolatka przeciętny siedmiolatek może wydawać się wręcz osowiały i apatyczny. Najczęściej dzieci w tym wieku nie są już tak żywiołowe; chętniej spędzają czas w swoim pokoju, są skupione na własnych myślach. Unikają też hałasu i zamieszania. Oprócz tego zazwyczaj są bardzo przywiązane do swojego pokoju i znajdujących się w nim rzeczy.

Jaki prezent dla 7 latka chłopca jest zatem najodpowiedniejszy? Warto skupić się przede wszystkim na zabawkach i akcesoriach, którymi chłopiec będzie mógł bawić się w swoim pokoju. Dobrym pomysłem mogą być na przykład wszelkiego rodzaju figurki czy gry i puzzle. Dla miłośników techniki świetnym wyborem będą też pojazdy i kolejki. Wszystkimi wymienionymi zabawkami może bawić się w zaciszu własnego pokoju.

Z kolei jeśli chodzi o ubrania, niewątpliwie przydadzą się wygodne bluzy czy dresy, w których dziecko będzie mogło się swobodnie bawić i w których będzie czuć się komfortowo.

Prezent dla chłopca 8 lat: szybki rozwój i zainteresowanie sportem

W porównaniu do siedmiolatka przeciętny ośmiolatek znacznie bardziej interesuje się sportem i wszystkim, co związane z aktywnością fizyczną. Z tego względu idealny prezent dla 8 latka chłopca to rower, wspomniana wcześniej hulajnoga, ale też – deskorolki, rolki, wrotki. To też dobry czas na zainteresowanie dziecka nowym sportem, takim jak chociażby tenis.

Warto również mieć świadomość, że dzieci w wieku 8 lat zaczynają gwałtownie się rozwijać – to zatem też dobry czas na wszelkiego rodzaju akcesoria edukacyjne dla starszych dzieci. Ciekawym pomysłem może być np. zakup „zestawu małego naukowca” – w 5.10.15. dostępna jest seria od National Geographic, która pozwala dzieciom przeprowadzać własne (dostosowane do ich wieku) eksperymenty. Dobrym prezentem dla ośmioletniego chłopca będą również książki – najlepiej o odkryciach, grach, wielkich tajemnicach czy zawierające proste zagadki.

Oczywiście nie można też zapominać, że każdy prezent powinien być dopasowany nie tylko do fazy rozwojowej dziecka, ale również do jego charakteru, temperamentu i zainteresowań. Może się na przykład zdarzyć, że siedmiolatek, do którego ma powędrować prezent, nie przepada za samodzielną zabawą we własnym pokoju, za to bardzo chętnie nawiązuje przyjaźnie, chce eksplorować otaczający go świat i kocha ruch. Osoby, które chcą sprawić prezent dziecku przyjaciół, chrześniakowi czy siostrzeńcowi powinny zatem najpierw porozmawiać z rodzicami malucha i upewnić się, że wybrany przez nich podarunek faktycznie może spodobać się obdarowywanemu chłopcu.

Total
0
Shares
1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Artykuły