Dołącz do nas
Do góry

Zabawy walentynkowe dla dzieci

Być może nie pałasz sympatią do tego święta, być może wcale nie planujesz dzisiaj romantycznej kolacji z ukochaną osobą… ale wcale nie trzeba obchodzić Walentynek w klasyczny sposób, żeby okazać swoją miłość! W dodatku kto powiedział, że to dzień miłości wyłącznie dorosłych ludzi? Dzieci uwielbiają spędzać czas ze swoimi rodzicami, a my właśnie w ten sposób możemy pokazać im, jak bardzo je kochamy! Tak więc – niezależnie od tego, czy to Walentynki, czy też nie – bawcie się razem, my podpowiadamy jak! Sprawdź nasze pomysły na zabawy walentynkowe dla dzieci.

Jakie zabawy na walentynki dla dzieci?

Zabawy na walentynki dla dzieci to świetny pomysł na nietypowe spędzenie tego dnia z naszymi pociechami. To idealna okazja, by podarować dzieciom to, co najcenniejsze – wspólnie spędzony czas. A przy tym możemy okazać najmłodszym miłość, porozmawiać o uczuciach i podzielić się tym, co w sobie cenimy najbardziej. A może potrzebne Ci są pomysły na zabawy walentynkowe w przedszkolu? Podpowiadamy, jakie są najlepsze gry i zabawy na walentynki dla dzieci!

Rysowanie walentynkowych laurek

Klasyka, która sprawdza się zawsze. Zapytaj swoje dziecko, kogo kocha i dla kogo chciałoby przygotować laurkę. Później wspólnie ją przygotujcie z użyciem różnych materiałów plastycznych (kredek, farb, brokatu). Bardzo możliwe, że to właśnie Tobie przypadnie funkcja wycinacza serc. Możecie też wykonać nietypowe laurki walentynkowe w formie rzeźb, np. z plasteliny czy masy solnej.

Wspólne pieczenie ciasteczek

Dzieci uwielbiają pomagać i angażować się w najróżniejsze czynności kuchenne, czują się wtedy ważne i kompetentne. Kochają też oczywiście ciasteczka! Dlatego zabawcie się wspólnie i upieczcie razem ciasteczka. Mogą być owsiane, kruche, maślane, pierniczki, a nawet muffinki. Wszystko zależy od tego, co lubicie najbardziej. Na pewno znajdziecie smaczny walentynkowy przepis na łakocie, najlepiej w kształcie serca!

Co w tobie kocham?

Gry i zabawy walentynkowe mogą być pretekstem do tego, by porozmawiać z dzieckiem o miłości do niego. “Co w tobie kocham” to zabawa, która pozwoli Wam porozmawiać o emocjach i podzielić się swoim zdaniem na temat tego, czym jest miłość. Od tego warto zacząć, a w drugim etapie usiądźcie naprzeciwko siebie i powiedzcie sobie, co w sobie nawzajem kochacie. Niezapomniane wzruszenia gwarantowane!

Ozdabianie ubrań

Na pewno każdy z Was ma w szafie ubrania, które są dość monotonne i warto byłoby je odświeżyć poprzez dodanie im kolorów. Doskonale! Dzisiaj możecie dać upust swojej wyobraźni i kreatywności! Potrzebujecie farbek do materiałów i stempelków w różnych kształtach (oczywiście i tu idealne będzie serduszko). A teraz czas, aby zamienić nudne ubrania w walentynkowe dzieła sztuki!

Łączenie w pary

Na karteczkach zapisz imiona postaci z bajek, które tworzyły pary (np. Piękna i Bestia, Donald i Daisy, Tom i Jerry, Shrek i Fiona) – na każdej karteczce musi się znaleźć jedno imię. Teraz pomieszaj je, a zadaniem Twojego dziecka niech będzie połączenie ich we właściwy sposób!

Całusowy wyścig

Kto nie lubi całusów? Dzisiaj stajecie do prawdziwej buziakowej walki! Każdy z Was ma 30 sekund na danie drugiej osobie jak największej ilości całusów. Na koniec zliczacie pocałunki. Ten, kto okazał się najbardziej całuśny, wygrywa! Całuśny wyścig to świetna zabawa w gronie rodziny lub przyjaciół, którzy dobrze się znają i lubią.

Serduszko do pary

Walentynkowe zabawy mogą być także taneczne! “Serduszko do pary” to zabawa dla większej liczby osób, idealna na imprezę walentynkową w przedszkolu lub w większej grupie dzieci i dorosłych. Przygotowujemy serduszka, najlepiej z samoprzylepnego papieru – po dwa z każdego koloru. Uczestnicy losują serduszka z woreczka. Dzieci tańczą do muzyki, a podczas przerwy jak najszybciej muszą znaleźć swoją parę.

Serduszko parzy!

Kolejna zabawa na walentynki, która jest tym ciekawsza, im więcej osób bierze w niej udział. Uczestnicy stoją w kole i podają sobie serduszko z ręki do ręki przy muzyce. Gdy muzyka się zatrzyma, dziecko, które trzyma w ręce serduszko, odpada. Wygrywa uczestnik, który wytrwa najdłużej.

Gry i zabawy walentynkowe – które wybrać?

To już wszystkie nasze najbardziej sprawdzone i lubiane przez dzieci zabawy walentynkowe. Warto wybrać takie, które będą dostosowane do wieku i preferencji dzieci. To gwarantuje, że impreza lub wieczór walentynkowy będą niezapomniane dla całej rodziny, lub grupy w przedszkolu. A na koniec – życzymy Wam mnóstwa miłości, nie tylko w Walentynki, ale przede wszystkim na co dzień!

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Aktualności

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.