Dołącz do nas
Do góry

Pomysły na własnoręczny prezent dla Babci

  • 30
    Udostępnienia

Zastanawiasz się jaki w tym roku kupić prezent na Dzień Babci? Zostało jeszcze kilka dni na to, aby tym razem stworzyć wyjątkowy, bo wykonany samodzielnie, prezent dla babci. Nie da się w lepszy sposób podziękować jej za opiekę i wspólnie spędzony czas. To właśnie taki prezent na Dzień Babci będzie najbardziej oryginalny i doceniony. Przedstawiamy poniżej liczne pomysły na własnoręczne prezenty przygotowane we współpracy z animatorką i mamą dwójki dzieci – Magdą Sobolewską ze Spoko Foto!

 

Kalendarz

Nawet jeśli dziadkowie zaopatrzyli się już w kalendarz, to ten wykonany przez wnuki z pewnością zdetronizuje pozostałe. 🙂

Potrzebujemy:

– kolorowego brystolu w formacie A3;

– wydrukowanego na kartce A4 kalendarza rocznego;

– kleju;

– akcesoriów do ozdabiania: kredek, flamastrów lub farb oraz kolorowego papieru.

Brystol układamy pionowo i na jego dolną część naklejamy wydrukowany wcześniej kalendarz. Miejsce, które zostało nam nad kalendarzem ozdabiamy w dowolny sposób. Można narysować portret babci, całej rodziny,  zrobić kolaż ze zdjęć z dziadkami lub po prostu napisać życzenia.

Ze starszymi dziećmi można przygotować 12-stronicowy kalendarz. Drukujemy kalendarze miesięczne i naklejamy na kolorowe brystole. Można poprosić dzieci, aby narysowały sytuacje, które kojarzą im się z babcią. Może wspólne wakacje w lipcu i sierpniu? Wyjście na sanki zimą? Malowanie jajek na Wielkanoc? Można sięgnąć także do rodzinnego albumu i wybrać zdjęcia odpowiadające poszczególnym miesiącom i ładnie je ozdobić.

 

Ramka na zdjęcie

Podaruj babci własnoręcznie zrobioną ramkę na zdjęcie!

Potrzebujemy:

– zdjęcia z babcią;

– patyczków do lodów lub patyczków kreatywnych;

– kawałka brystolu;

– kleju na gorąco;

– sznurka;

– akcesoriów do ozdabiania ramki: naklejek, brokatu, flamastrów, kolorowego papieru.

Patyczki sklejamy tak, aby tworzyły krzyżyk jak w grze „kółko i krzyżyk” (#). Tam, gdzie chcemy mieć górę ramki (do późniejszego powieszenia) przewiązujemy sznurek. Od spodu przyklejamy brystol. Następnie naklejamy zdjęcie i ozdabiamy ramkę. Patyczki można też ułożyć np. w kształcie serca.

Starsze dzieci zamiast przyklejania zdjęcia mogą spróbować narysować portret babci.

 

Stojaczek na zdjęcie

Potrzebujemy:

– zdjęcia z babcią;

– drewnianego spinacza do prania;

– patyczka do szaszłyka lub słomki;

– kleju na gorąco lub kleju do drewna;

– plasteliny;

– wstążki.

Jedno z ramion spinacza przyklejamy do patyczka. Z plasteliny robimy bazę do stojaka. Następnie wbijamy patyczek ze spinaczem w bazę i wkładamy zdjęcie. Patyczek można przewiązać kokardką lub przed przyklejeniem do spinacza obwiązać patyczek na całej długości tasiemką.

 

Biżuteria z makaronu

Potrzebujemy:

– makaronu w różnych kształtach;

– farb;

– tasiemki, żyłki lub sznurka;

– koralików.

Makaron przed nawlekaniem można pomalować farbami lub ozdobić np. brokatem. Następnie nawlekamy różne kształty makaronu na tasiemkę co jakiś czas przewlekając koralikiem.

 

Medal dla babci

To, że babcie są na medal wiedzą wszyscy. Warto przypomnieć jej o tym, dając własnoręcznie wykonany medal.

Potrzebujemy:

– talerzyka papierowego lub kółka wyciętego z brystolu;

– farb;

– nożyczek;

– kleju;

– sznurka lub tasiemki;

– akcesoriów do ozdabiania.

Talerzyk malujemy na złoto lub żółto. Następnie wycinamy z papieru „1” (numer jeden) i naklejamy na środek medalu. Nożyczkami robimy dziurkę na górze i przewlekamy sznurek. Medal można dodatkowo ozdobić naklejkami lub kolorowymi dżetami. Hasła takie jak: „Moja babcia jest na medal”, „Kocham Cię babciu”, czy „Najlepsza babcia na świecie” także są mile widziane. 🙂

 

Niewiędnące kwiatki dla babci

Podobno wszystkie babcie uwielbiają dostawać kwiaty. 🙂 Warto zatem podarować im takie, które nigdy nie zwiędną!

Potrzebujemy:

– kartkę z bloku technicznego;

– farb i pędzelka;

– flamastrów;

– antyramę.

Na kartce malujemy 3-5 łodyg kwiatów. Potem wnętrze dłoni dziecka malujemy farbą, np. żółtą. Prosimy, aby odcisnęło dłoń tuż przy górnym krańcu namalowanej wcześniej łodygi. Powstanie nam pączek kwiatka. Czynność powtarzamy z innymi kolorami do momentu, aż wszystkie łodygi będą miały kwiaty. Następnie zieloną farbą malujemy stopy dziecka i prosimy, aby odbiło je przy łodygach jako liście. Pracę odkładamy do wyschnięcia, po czym uzupełniamy życzeniami i wkładamy w antyramę.

 

Kwiaty ze słomek

Potrzebujemy:

– słomek w kolorze zielonym (lub innym);

– kolorowego papieru;

– nożyczek;

– kleju.

Z papieru wycinamy kształt kwiatów np. tulipanów. Następnie składamy je w harmonijkę (zaczynając od dołu) i tak złożony kwiatek nacinamy delikatnie na środku. Rozwijamy papier i rozciągając nakładamy na słomkę. Można wyciąć z papieru listki i dokleić do łodyg.

 

Laurka dla babci

Klasyka, która zawsze się sprawdza.  🙂

Potrzebujemy:

– kolorowego brystolu w formacie A5 lub A4;

– nożyczek;

– kleju;

– flamastrów, farb;

– akcesoriów do ozdabiania: naklejek, perełek, brokatu, słomek.

 

Kartkę składamy na pół. Przód ozdabiamy według uznania, a środek uzupełniamy życzeniami.

Pomysły na pierwszą stronę:

  1. Odręczny portret babci – obrysowujemy dłoń dziecka flamastrem. W ten sposób powstał kontur głowy (palce to włosy, śródręcze – twarz) domalowujemy oczy, usta, nos, kolorujemy włosy i portret babci gotowy! 🙂
  2. Serduszko – malujemy wnętrze dłoni dziecka farbą i prosimy, aby odcisnęło ją pod kątem na kartce. Następnie malujemy drugą i odciskamy tak, aby dłonie nakładały się na siebie tworząc serce;
  3. Kwiatek 3D – na środku kartki naklejamy zieloną słomkę. Z brystolu wycinamy kształt kwiatka w trzech różnych wielkościach. Następnie sklejamy je ze sobą, ale tylko na środku, płatki kwiatków zostawiamy luzem, można je nawet lekko odgiąć od kartki, aby uzyskać efekt 3D. Z brystolu wycinamy listki i doklejamy do kwiatka.

 

Wystarczy, że włożysz trochę pracy i dużo miłości i…oryginalny prezent na Dzień Babci gotowy! 🙂

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Aktualności

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.