Rodzinne gotowanie na Wielkanoc

Wiecie dlaczego nie ma nic fajniejszego, niż wspólne świąteczne gotowanie z dziećmi? Dlatego, że dzieci uwielbiają, gdy wpuszczamy je do kuchni i pozwalamy robić to, co zazwyczaj zarezerwowane jest dla dorosłych. Czują się wtedy docenione i mają poczucie sprawczości. Jeśli pozwolimy im na samodzielność, pozwolimy odkryć w sobie nowe umiejętności. Spędzanie czasu w kuchni to dla nich wspaniała przygoda! Jeśli do tego wszystkiego dodamy możliwość wspólnego spędzenia czasu i przygotowania pysznych potraw to wniosek jest jeden: tegoroczne świąteczne menu przygotowujemy i realizujemy wspólnie!

Jeśli przygotowywanie żurku czy pasztetu okaże się dla maluchów niezbyt fascynujące, zdecydujmy się na danie, którego wykonanie z pewnością sprawi im przyjemność. Dzieci uwielbiają robić ciasteczka, wszyscy doskonale to wiemy! Radość sprawia im nie tylko mieszanie, przesypywanie czy zagniatanie ciasta, ale także wycinanie wzorów (sprawdźcie czy macie foremki z szablonami wielkanocnymi!) oraz ich ozdabianie. Do tego celu możemy wykorzystać domowej roboty lukier, posypki, polewę czekoladową czy bakalie Jeśli jesteście tradycjonalistami, wspomniane ozdoby idealnie sprawdzą się także w przypadku mazurków. Pamiętajcie, że wszystkie powyższe czynności oprócz tego, że są przyjemne, są także pożyteczne, bo doskonale ćwiczą motorykę małą, czyli paluszki.

Przed rozpoczęciem gotowania zadbajmy o odpowiednie akcesoria! Dzieci będą miały jeszcze większą frajdę ze wspólnego pichcenia, jeśli przyrządy kuchenne będzie ozdabiał kolorowy wizerunek ich ulubionych bajkowych postaci, np. bohaterów „Psiego patrolu”! Jeśli Twoje dziecko kocha Barbie, pomyśl o zestawie kucharskim z praktycznym fartuszkiem, rękawicą oraz czapką!

A może brakuje Wam inspiracji kulinarnych albo obawiacie się, że klasyczne wielkanocne potrawy nie trafią w gust Waszych maluchów?  W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się książki kucharskie z przepisami dedykowanymi dzieciom!

Pozwólmy naszym pociechom na podróż do kuchennej krainy! Pozwólmy im badać, doświadczać nowych rzeczy, pobudzać wszystkie zmysły, rozwijać kreatywność i uczyć się samodzielności oraz odpowiedzialności. Pamiętajcie, że wspólne spędzanie czasu w ten sposób zbliża Was do siebie, a jego kolejnym niewątpliwym atutem jest to, że dzieci dużo chętniej zjedzą dania, które przygotowały własnoręcznie!

Akcesoria kuchenne

Total
0
Shares
1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Artykuły