Dołącz do nas
Do góry

Skąd ten szum wokół Szumisiów? Dlaczego szumiące misie pomagają?

Na internetowych forach dla mam Szumisie to od lat gorący temat. Setki mam pisze, że miś z szumem „uratował im życie” i to najlepszy pomocnik młodych rodziców. Czy to prawda? O co chodzi z tym szumem?

Przede wszystkim, to nie żadna czarna magia, ani marketingowa sztuczka a… samo życie. Maluszki w brzuchu mamy przez wiele miesięcy słyszą szum – wody płodowe, przepływająca krew pępowinowa, dobiegające dźwięki z otoczenia – to całkiem sporo decybeli. Noworodki po urodzeniu trafiają nagle do zupełnie innego świata, w którym nie ma znajomych dla nich dźwięków. Dlatego tak trudno im czasami wyciszyć się i zasnąć.

Rodzice próbują wtedy wszelkich możliwych sposobów. Włączają suszarki, odkurzacze i inne szumiące urządzenia. I okazuje się, że to naprawdę działa! Maluszki szybciej się wyciszają i spokojnie zasypiają, bo dobrze znają tez dźwięki z brzuszka mamy, czują się przy nich bezpiecznie.

I tuz pomocą i misją przychodzą Szumisie. Serce misiów wydaje dźwięki, które przypominają Maluszkom szumy z brzuszka Mamy. Dobrze je znają, czują się przy nich bezpiecznie. To właśnie z tego powodu noworodki i niemowlaki tak szybko wyciszają się przy szumiących dźwiękach i spokojnie zasypiają.

I tak właśnie zaczęła się historia Szumisiów. Mówi się, że „potrzeba jest matką wynalazków”. Mama małego Antosia, Ania, usypiając synka suszarką, wpadła na pomysł, żeby pomocny szum schować do misia. Dopiero kilka lat później jej pomysł udało się zrealizować i teraz szumiące misie Szumisie usypiają dzieci na całym świecie.

Jak działają Szumisie? Każdy miś ma w środku szumiące serce, które emituje 5 różnych dźwięków – kojące szumy (biały i różowy), a także szum wód płodowych z bijącym sercem, szum deszczu i fal morskich. Serce obsługuje się bez konieczności wyjmowania z maskotki – jednym przyciskiem. Regulować można rodzaj szumu i poziom głośności.

Rodzice chętnie korzystają też z funkcji Czujnik Snu, dzięki której miś uruchomi się sam, kiedy Maluszek zacznie płakać lub w jego pobliżu pojawi się jakiś hałas. Szum może też towarzyszyć dziecku podczas całej drzemki, bez wyłączania się, dzięki funkcji System Non-Stop.

Szumisie w 5.10.15. 👇

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Aktualności

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.