Dołącz do nas
Do góry

Sposoby na wakacyjne plażowanie

Jest środek lata, piękna pogoda za oknem, a wysokie temperatury zachęcają do spędzenia czasu nad wodą. Zarówno dzieci, jak i dorośli chcą z tego skorzystać i spędzić przyjemnie czas, jednak przed wyprawą warto się dobrze przygotować, aby nic nie popsuło upragnionego odpoczynku.

W grupie raźniej!

Niezależnie od tego jaki kierunek się obierze, czy będzie to morze, jezioro, a może rzeka niezbędne będzie miłe towarzystwo. Nasi przyjaciele i rodzina sprawią, że wypoczynek nad wodą będzie radosny i pełen niezapomnianych przygód.

Komfort nad wodą

Warto pamiętać o zabraniu ręcznika plażowego, który sprawdzi się  zarówno nad jeziorem jak i  morzem.  Powinien być on odpowiednio duży, co ułatwi wygodne wylegiwanie się na słońcu, ale też dostatecznie chłonny, aby osuszyć ciało i strój kąpielowy po kąpieli w wodzie. Zabezpieczy też nas również przed wszędobylskim piaskiem czy nierównościami podłoża. Dodatkowo można zabrać ze sobą jeszcze koc, na którym będzie można bardziej komfortowo wypocząć. 😊

Uwaga na słońce!

Słoneczna i upalna pogoda skłania nas do skorzystania z opalania się, jednak, aby uniknąć jego negatywnych skutków warto zabezpieczyć ciało przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Absolutną podstawą jest krem z filtrami UV , okulary i kapelusz. Pamiętajmy, że skóra dzieci i osób starszych jest delikatna i bardziej wrażliwa na poparzenia słoneczne ej skórze dzieci i osób starszych, dlatego koniecznie zastosujcie kremy/emulsje z filtrami UV 50+. Nie zapomnijmy, aby kosmetyki do opalania aplikować na kilka razy w ciągu dnia i ta zasada dotyczy każdego rodzaju skóry.

Zabawa w wodzie i na plaży

Odpoczynek nad wodą nie ogranicza się tylko do wylegiwania na słońcu i opalaniu się. Można ten czas spędzić na różnych innych aktywnościach takich jak gra piłką plażową, a osoby które preferują spokojniejsze rozrywki mogą spędzić czas na graniu w planszówki. Dla zapewnienia dodatkowej frajdy sobie i dzieciom podczas kąpieli wodnych postawmy na dmuchane materace i gry.

Spokojny odpoczynek

Jeśli zmęczy Was pływanie i gwar plaży, zawsze można wyciągnąć ulubioną książkę, lub  się od gwaru zakładają słuchawki i słuchać ulubionej muzyki lub audiobooka. Tak spędzony czas może okazać niezwykle relaksujący. A przecież to jest  w wakacjach!

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Styl życia

Copyright © 2017 - 2023 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.