Dołącz do nas
Do góry

Suplementacja i odżywianie kobiet w ciąży

Planujesz dziecko? A może Twoje długo wyczekiwane maleństwo niedługo pojawi się na świecie? Gratulacje! Ciąża to wyjątkowy czas, którego nie da się porównać z żadnym innym. Tak samo jak macierzyństwo.

Jak dbasz o siebie i dziecko?

Już podczas starania się o dziecko należy zadbać o swoje zdrowie w sposób kompleksowy. I uwaga: dotyczy to w takim samym stopniu kobiet, jak i mężczyzn, przyszłych tatusiów. Oznacza to, że zarówno prawidłowe odżywianie jak i aktywność fizyczna mają tutaj ogromne znaczenie. Oczywiście rezygnacja z używek to podstawa! Jeśli już jesteś w ciąży, te zasady również Ciebie obowiązują.

Podaruj sobie i dziecku składniki potrzebne w tym wyjątkowym czasie

Ciąża to jeden z tych momentów w życiu kobiety, kiedy powinna w sposób szczególny dbać o swoją dietę. I mimo, że tym razem nie chodzi o zrzucenie zbędnych kilogramów (wręcz przeciwnie, zacznie ich przybywać), to warto pamiętać, że robisz to nie tylko dla siebie, ale też swojego dziecka.

“Oprócz wykonywania regularnych badań, lekarz na pewno zaleci Ci przyjmowanie multiwitamin przeznaczonych dla kobiet w ciąży. Są one bardzo ważne i nie wolno tego ignorować. Suplementacja w ciąży zmniejsza ryzyko wielu chorób u dziecka w późniejszym okresie ich życia” – mówi Paulina Ihnatowicz, dietetyk ze specjalnością dietetyki klinicznej oraz sportowej, jedna z autorek składów suplementów HealthLabs, mama kilkumiesięcznej Tosi.

Na talerzu przyszłej mamy

Będąc w ciąży wystrzegaj się żywności przetworzonej, zwłaszcza gotowych potraw zamkniętych w opakowaniach z tworzyw sztucznych, gdyż istnieje ryzyko, że zawierają groźny na organizmu bisfenol A.

Zwróć też uwagę na to, aby dokładnie myć warzywa i owoce przed jedzeniem. Nie jedz surowego mięsa i owoców morza. Wskazane jest jedzenie ryb ze względu na zdrowe tłuszcze, których dostarczają, jednak nie częściej niż 2 razy w tygodniu, gdyż mogą być źródłem toksyn.

Staraj się komponować swoje posiłki w sposób urozmaicony. Jedz dużo ciemnozielonych warzyw, takich jak sałata, szpinak, brokuły, a także pomidory, rośliny strączkowe, produkty pełnoziarniste oraz podroby. Produkty te zawierają witaminę B9, czyli kwas foliowy.

Znaczenie dobrego odżywiania podkreśla także dietetyk Paulina Ihnatowicz:  “Rozwijające się dziecko potrzebuje witamin, składników mineralnych oraz kwasów tłuszczowych. Pobiera je od matki, dlatego należy dbać o odpowiedni poziom witaminy B9 (kwasu foliowego), wapnia, żelaza i kwasów tłuszczowych omega-3 EPA i DHA, a także witaminy D3. W przypadku niedoborów, konieczna jest zmiana diety lub suplementacja. “

Poznaj LittleMe marki HealthLabs

Wszelkie rekomendacje określają jasno, które składniki i w jakich ilościach są potrzebne, aby dziecko rozwijało się prawidłowo.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kobiet, w ofercie marki HealthLabs pojawiły się suplementy diety przeznaczone dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Na tej podstawie został stworzony suplement diety LittleMe, który składa się z formuły day&night. Dzięki temu masz pewność, że dajesz sobie i dziecku to, co najlepsze. Dbasz o jego prawidłowy rozwój.

Suplement zawiera m.in:

  • kwas foliowy w formie aktywnej tzw. metylowanej, który zapobiega wadom cewy nerwowej,
  • jod, który chroni przed kretynizmem u dziecka, a także problemami z rozwojem tarczycy,
  • ekstrakt z imbiru, aby kobieta mogła zapobiegać lub zniwelować mdłości i wymioty (pamiętaj, że nie są one objawem niepokojącym),
  • połączenie żelaza z witaminą C ze względu na często występującą anemię u kobiet w ciąży.

Spoza składników rekomendowanych, w LittleMe znajdziesz dodatkowo:

  • koenzym Q10 – czyli “cząsteczkę życia”, która może zapobiegać m.in. poronieniom*,
  • cholinę, która pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby,
  • witaminę B12 – ważny składnik, szczególnie, jeśli odrzuca Cię smak i zapach mięsa, gdyż pomaga w produkcji czerwonych krwinek.

Suplement diety LittleMe jest przeznaczony zarówno dla kobiet planujących ciążę, w trakcie ciąży, jak również karmiących piersią.

*https://www.zentrum-der-gesundheit.de/schwanger-dank-antioxidantien.html

1 Comment

  1. Pingback: Jak zapobiec rozstępom w ciąży? - Akademia 5.10.15.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Ciąża i poród

Copyright © 2017 - 2023 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.