Dołącz do nas
Do góry

Wspieramy Stowarzyszenie SIEMACHA

Podejmujemy kolejne działania mające na celu wsparcie i otoczenie opieką dzieci i ich rodziny przybywające z Ukrainy do Polski. W tym celu podjęliśmy współprace ze Stowarzyszeniem SIEMACHA obejmujące opieką około 400 dzieci z Ukrainy i ich rodziny.

Stowarzyszenie SIEMACHA od blisko 30 lat pomaga dzieciom i młodzieży poprzez organizację zajęć edukacyjnych, artystycznych i sportowych. Pomaga rozwijać zainteresowania i pasje, a także oferuje pomoc terapeutyczną i wsparcie w życiowych kryzysach. Wyróżnikiem działalności Stowarzyszenia są: systemowa strategia pomocy, sieciowy charakter działania i silna tożsamość instytucjonalna.
W celu realizacji swoich zadań statutowych Stowarzyszenie zatrudnia profesjonalną kadrę, korzysta z pomocy wolontariuszy i liderów młodzieżowych. Niezbędne środki finansowe pochodzą z dotacji publicznych, darowizn oraz własnej działalności gospodarczej.

SIEMACHA łączy wiele placówek dla dzieci w jeden organizm o zróżnicowanej ofercie. Trzy filary działalności stowarzyszenia – wychowanie, sport i terapia – wzajemnie na siebie oddziałują, a placówki połączone w jeden system zapewniają wszechstronną pomoc dzieciom i ich rodzinom. SIEMACHA obejmuje opieką ponad 2000 dzieci, które na co dzień korzystają z oferty placówek dziennych, 100 dzieci w domach dziecka, prowadzi ponad 1000 spotkań terapeutycznych miesięcznie i wspiera 500 seniorów.

SIEMACHA pomaga Ukrainie od 2014 roku m.in. poprzez organizowanie turnusów terapeutycznych dla żołnierzy z Ukrainy i ich rodzin. Teraz nasza pomoc została jeszcze bardziej zintensyfikowana. Aktualnie w placówkach SIEMACHY opieką obejmujemy około 400 dzieci z Ukrainy i ich rodziny, które uciekły z kraju przed biedą i wojną.

W Odporyszowie k. Tarnowa, gdzie prowadzimy od 2014 roku dom dziecka, placówkę dzienną i ośrodek sportowy na początku marca przyjęliśmy dzieci z domu dziecka z Ukrainy, które u nas znalazły bezpieczne schronienie.

 

 

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

More in Aktualności

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.