Przewijaki

Liczba produktów: 6

Przewijaki dla niemowląt – wsparcie świeżo upieczonych rodziców

Przewijak to akcesorium szczególnie przydatne przy noworodkach i niemowlętach. Tworzy on przyjazną dla dziecka i w pełni bezpieczną przestrzeń, która jest nieodzowna do przeprowadzania codziennych czynności higienicznych. Ten istotny element wyprawki dla niemowlaka zazwyczaj ma wymiary 50x70 cm, które w zupełności wystarczają leżącemu maluchowi.

Czym się kierować, wybierając przewijak dziecięcy?

Podczas zakupu nowego przewijaka dla dziecka warto zwrócić uwagę na jego konstrukcję. Mocno usztywnione egzemplarze będą idealnym wyborem, jeśli podstawową higienę malucha będziesz wykonywać na komodzie bądź nad łóżeczkiem. Miękkie z kolei mogą doskonale sprawdzić się w podróży, gdyż mają zdecydowanie mniejszą wagę i są łatwiejsze w transporcie. W warunkach domowych mogą być odpowiednie podczas szybkiego przewijania malucha na łóżku rodziców.

Kolejnym aspektem wyboru powinno być wypełnienie. Z jednej strony musi być miękkie, aby dziecku podczas leżenia było komfortowo. Z drugiej zaś strony wewnętrzna pianka powinna być na tyle sztywna i stabilna, aby utrzymywać ciało i się pod nim nie zapadać. Ważną kwestią jest też zewnętrzny materiał, z którego wykonano przewijak. Z uwagi na dobro dziecka powinno się wybierać atestowane produkty obszyte wodoodporną tkaniną, która jest bezpieczna dla delikatnej skóry dziecka. Nieprzemakalna wierzchnia warstwa umożliwia łatwe utrzymanie przewijaka w czystości. Pamiętajmy, że to właśnie na nim będzie najczęściej dochodziło do zmiany pieluszki, brudnego ubranka, ale także do mycia ciała malucha. Optymalnym wyborem są te przewijaki dziecięce, których jakość wykonania potwierdza certyfikat Oeko Tex Standard 100 w klasie I.

Na co jeszcze zwracać uwagę podczas kompletowania wyprawki dla maluszka?

Istotną kwestią podczas nabywania nowego przewijaka dla malucha są też podwyższone brzegi, które chronią dziecko przed niekontrolowanym zsunięciem się i upadkiem. Warto zwracać uwagę też na to, aby wewnętrzne wypełnienie po przeprowadzeniu czynności higienicznych bez problemu wracało do swojego pierwotnego kształtu.

Zasady bezpieczeństwa podczas użytkowania przewijaka

Każdy rodzic powinien mieć na uwadze, że dziecko powinno przebywać na przewijaku tylko w obecności dorosłych. Produktu tego nie należy traktować jako przestrzeni do snu czy zabawy. W gestii rodziców leży to, aby przewijak umieścić na twardym, stabilnym podłożu – tylko wtedy można zminimalizować ryzyko jego zsunięcia. W przypadku chęci zamontowania przewijaka nad łóżeczkiem należy zapoznać się z instrukcją montażu i bezwzględnie jej przestrzegać. Rodzice powinni pamiętać też o tym, aby nie instalować przewijaka powyżej wysokości ich klatki piersiowej. Jest to ważne z uwagi na bezpieczeństwo przewijanego malucha.

Podkłady, maty i prześcieradła na przewijak – praktyczna ochrona przed zabrudzeniami

W sklepie internetowym 5.10.15. rodzice znajdą różnego rodzaju maty na przewijak, ale też prześcieradła czy podkłady. Zwiększają komfort dziecka, ograniczając jego ślizganie się, a przy okazji poprawiając poziom higieny wszystkich wykonywanych na przewijaku czynności. Wiele produktów dostępnych w naszej ofercie jest wykonanych z nieprzemakalnych materiałów, które znacząco ułatwiają zmianę pieluszki czy mycie dziecka. Są w stanie sprostać stawianym przed nimi wymaganiom, a zarazem zwiększają poziom wygody malucha. Zajrzyj na stronę sklepu internetowego 5.10.15. i skompletuj wyprawkę dla swojego dziecka!