Kalosze dla dzieci

Liczba produktów: 5

Podkategoria

  Rozmiar

  Producent

  Cena

  Wyszukaj

  Kolor

  Ruch to zdrowie, niezależnie od pogody! Każdy mały odkrywca świata powinien spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Ale co zrobić, kiedy dziecko chce się bawić w deszczu? Po prostu odpowiednio je ubrać. Niezależnie od tego, czy zaskoczy Was lekka mżawka, czy ulewa, Twój maluch może się przy tym doskonale bawić. Zadbaj więc o to, by w jego szafie znalazły się odpowiednie kalosze dziecięce i ruszajcie podbijać świat!

  Kalosze dla dzieci – jakie wybrać?

  Kalosze dla dzieci to niezbędnik w szafie każdego malucha. To właśnie dzięki nim dziecko może biegać, skakać i spacerować po mokrym podłożu. Błoto, kałuże czy mokra trawa to żaden problem dla odpowiednio zabezpieczonych stópek. Warto jednak pamiętać o tym, by dostosować kalosze do potrzeb swojej pociechy. Przede wszystkim: rozmiar. Niezależnie od tego, czy kupujesz kalosze niemowlęce, czy dla starszaka, powinny one dobrze przylegać do stopy. Zbyt duże mogą powodować upadek i potknięcia, a te, które są za ciasne – otarcia i odciski. Warto więc przyjrzeć się rozmiarom i dopasować kalosze dla dzieci tak, by ich stopa była odpowiednio usztywniona. Weź także pod uwagę, że w okresie jesiennym często używa się grubszych skarpetek! Wtedy rozmiar może być minimalnie większy. Jeśli Twoje dziecko to eksplorator kałuż i fan błota – dobrym rozwiązaniem będą kalosze ze ściągaczem, które dodatkowo zabezpieczą stopy przed wodą. Jeżeli natomiast szukasz opcji całorocznej, weź pod uwagę modele z wyjmowaną, ocieplaną wkładką.

  Kalosze dziecięce – na co jeszcze zwrócić uwagę?

  Dobra zabawa pozytywnie wpływa na każdego malucha. Deszczowe dni nie powinny być przeszkodą, dlatego kupując kalosze, zwróć także uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Doskonałym rozwiązaniem są też antypoślizgowe podeszwy. Przydatne będą zwłaszcza na placu zabaw czy w sklepach, gdzie często zalana deszczem powierzchnia jest śliska. Bez znaczenia, czy interesują Cię kalosze dziewczęce, czy chłopięce – najważniejsze jest bezpieczeństwo malucha podczas zabawy w deszczu. Zadbaliśmy również o to, by każde dziecko mogło podkreślić swój styl i pokazać swoje zainteresowania nawet na kaloszach. Duży wybór kolorów, motywów bajkowych, zwierzęcych czy takich, które nawiązują do zainteresowań dziecka, to sposób na zmotywowanie malucha do chodzenia w takich butach. Bo kto by nie chciał kaloszy w dinozaury albo ze swoim kreskówkowym idolem? Nie da się ukryć, że kalosze chłopięce, dziewczęce i niemowlęce to must-have w szafie każdego małego człowieka. To nie tylko sposób na bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy, ale także ochrona jego odporności i profilaktyka przed zaziębieniem. Jeśli więc zastanawiasz się jak przygotować malucha na deszczowe dni – sprawdź kalosze dziecięce dostępne w naszym asortymencie!