Ochraniacze do łóżeczka

Liczba produktów: 5

Ochraniacz do łóżeczka to ważny element wyposażenia przestrzeni, w której niemowlę spędza większą część dnia. W momencie, kiedy dziecko zaczyna robić się coraz bardziej ruchliwe, może być narażone na uderzenia. Nieporadne ruchy sprawiają, że o wypadek nietrudno, zwłaszcza podczas pierwszych prób siadania czy wstawania.
Konstrukcja ochraniacza zapewnia odpowiednie zabezpieczenie przed uderzaniem głową lub kończynami w ramę łóżeczka. Dodatkowo zapobiega próbom przejścia pomiędzy szczebelkami, ale także izoluje, tworząc przytulny i ciepły kącik do wypoczynku. W przypadku łóżeczek dosuniętych bezpośrednio do ściany ochraniacz tworzy barierę zapobiegającą przytulaniu się do zimnej powierzchni.

Czym się kierować, wybierając ochraniacz na łóżeczko?

Ochraniacze na łóżeczko można podzielić ze względu na długość, wysokość oraz na sposób mocowania. Krótsze można montować w taki sposób, aby oddzielały dziecko od ściany, a zarazem pozostawiały widok. Wówczas rodzice z perspektywy własnego łóżka mogę doglądać pociechę. Dłuższe modele pozwalają na zabudowanie łóżeczka dookoła, tworząc bezpieczną przestrzeń dla malucha. Jeden z popularniejszych sposobów montażu opiera się na bawełnianych grubych sznureczkach, których pociecha tak łatwo nie rozwiąże. Alternatywa to warkocz-ochraniacz, który kładzie się u zbiegu materaca i konstrukcji łóżka. Może też oddzielać dziecko od zimnej ściany – w przypadku, gdy mebel jest dosunięty do brzegu.

Ochraniacze na łóżeczko – jakie wybrać?

Odpowiednia konstrukcja ochraniacza do łóżeczka powinna opierać się na jednolitym, miękko wypełnionym materiale. Obecność dekoracji takich jak koraliki czy nitki nie jest wskazana, gdyż oderwany od podłoża element może zostać połknięty i stać się przyczyną zadławienia. Wypełnienie produktu powinno zostać wykonane z antyalergicznej włókniny, która jest równomiernie rozłożona. Sprawdzony materiał nie będzie powodował reakcji alergicznych u malucha. Nie będzie również siedliskiem kurzu i roztoczy. Podczas mocowania należy zwrócić uwagę na to, aby całość została w odpowiednim stopniu naprężona w poziomie. Wówczas ochraniacz będzie trzymać się stabilnie i dobrze spełniać swoją rolę. Trzeba też uwzględnić to, aby materiał zbytnio nie odstawał od szczebelków.

Na co zwracać uwagę, wybierając ochraniacz do łóżeczka?

Wybierając warkocz-ochraniacz należy sprawdzić, z jakiego rodzaju tkanin został on uszyty. Wyroby bezpieczne i sprawdzone, przeznaczone dla niemowląt, są opatrzone certyfikatem OEKO-TEX Standard 100, który jest rozpoznawalny na całym świecie jako obiektywny znak jakości. Wybierając ochraniacz na łóżeczko, który może poszczycić się tego rodzaju wyróżnikiem, rodzic ma pewność, że dostarcza swojemu dziecku produkt sprawdzony, bezpieczny w użytkowaniu oraz pozbawiony szkodliwych substancji. Choć ochraniacz nie musi od razu znaleźć się w wyprawce niemowlaka, z całą pewnością w którymś momencie życia i wzrostu dziecka bardzo się przyda. Przyszli rodzice mogą uwzględnić to akcesorium na swojej liście zakupowej. To samo mogą zrobić dziadkowie, rodzice chrzestni czy przyjaciele, którzy zamierzają sprezentować maluchowi coś praktycznego. Warto w tym celu zajrzeć do asortymentu sklepu internetowego 5.10.15.