Karty i gry karciane dla dzieci

Liczba produktów: 11

Podkategoria

    Producent

    Cena

    Wyszukaj

    Karty i gry karciane dla dzieci

    Zalety gier karcianych dla dzieci można długo wymieniać. Pomagają ćwiczyć pamięć i strategiczne myślenie. Wymagają od gracza skupienia i cierpliwości. Pozytywnie wpływają na rozwój zdolności interpersonalnych. W długie jesienne i zimowe wieczory potrafią skutecznie oderwać od telewizora albo gier na komórce. Wiosną i latem można zabierać je na wycieczki w plenerze, wakacje czy na plac zabaw. Gry w karty mogą być świetnym sposobem na spędzanie czasu w gronie rodzinnym oraz z rówieśnikami. Trzeba tylko pamiętać, aby rozważnie dobrać je do wieku i umiejętności dziecka.

    Proste gry karciane. Memory dla najmłodszych

    Dla najmłodszych graczy, od 3 lat wzwyż, szczególnie atrakcyjne będą gry karciane z ulubionymi bohaterami animacji: Świnką Peppą, Psim Patrolem czy postaciami z bajki “Kraina Lodu”. Pierwsze karcianki powinny przyciągać wzrok malucha i być zgodne z jego zainteresowaniami: ich bohaterami mogą być dinozaury, kosmos, jednorożce czy cokolwiek innego, czym dziecko w danym okresie interesuje się. Trzylatki potrafią już rozpoznawać kształty, kolory czy łączyć obrazki w pary. To pozwoli im rozpocząć przygodę z grami typu memo, które mają bardzo proste zasady. Początkowo dorosły uczestnik może ograniczyć ilość kart użytych w zabawie. Jeśli w zestawie są 24 obrazki, wystarczy, jeśli użyje ich 12. Dla dziecka gra w memory to trening na spostrzegawczość, koncentrację, ćwiczenie pamięci i logiczne myślenie. Poza tym rodzic bądź opiekun ma możliwość uczenia dziecka zdrowej rywalizacji i zasad fair play. Dlatego dobrze jest zadbać nie tylko o to, aby gra była atrakcyjna wizualnie, ale także aby atmosfera podczas rozgrywki była przyjazna.

    Karty dla starszych dzieci

    Gry karciane, które są atrakcyjne dla trzylatków, mogą okazać się mało zajmujące dla starszaków. Na pudełkach zwykle podany jest przedział wiekowy graczy, do których gra jest kierowana. Są to oczywiście sugestie, ale warto brać je pod uwagę. Opracowywane są przez specjalistów, którzy grami zajmują się na co dzień i konsultują je m.in. z psychologami i pedagogami. Aby gra była atrakcyjna, nie może być ani zbyt prosta (bo szybko znudzi), ani zbyt trudna (wywoła frustrację). Sugestie uwzględniają więc umiejętności, jakimi trzeba wykazać się w rozgrywce, takie jak np. liczenie albo czytanie. Pod uwagę brany jest w nich też czas jednej partii - im dziecko starsze, tym dłużej jest w stanie skoncentrować się. Gry karciane dla starszych dzieci wymagają też umiejętności przewidywania ruchów innych graczy czy podstaw rachunku prawdopodobieństwa. Tak jest np. w grach typu deck-building, czyli karciankach polegających na tworzeniu i ulepszaniu swojej talii w trakcie partii, a nie przed jej rozpoczęciem. Wybierając grę karcianą dla młodego człowieka, warto wziąć pod uwagę, czy preferuje on spokojne, statyczne zabawy, w których wykazuje się logicznym myśleniem czy bardziej interesują go gry wymagające refleksu i szybkich ruchów. Dopasowanie gry do charakteru dziecka sprawi, że rozgrywka będzie dla niego bardziej satysfakcjonująca.