Lalki Barbie, zestawy, zabawki, akcesoria dla lalek Barbie

Liczba produktów: 113

Kategoria

 • Dziecko (111)
 • Kobieta (2)
 • Bohaterowie (90)
 • Prezent dla dziecka (67)

Płeć

Rozmiar

Kolor

Producent

Cena

Wyszukaj

Wiek

Lalka Barbie Zestaw Sypialnia dla lalki
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: -25%
Cena początkowa: -25%
Dom marzeń dla lalek Barbie Dreamhouse 2023
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: -2%
Cena początkowa: -10%
Lalka Barbie Nauczycielka HCN19
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: -6%
Cena początkowa: -14%

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego pewne zabawki stają się niekwestionowanym hitem na długie lata, podczas gdy inne znikają już po jednym sezonie? Oczywiście sekret leży w magii, pasji autora produkt, a także jego niezwykłej historii. Wszystko to ma Barbie - lalka, która stała się ikoną, inspiracją i marzeniem dzieci na całym świecie.

Krótka historia lalki Barbie

Historia tej ikonicznej zabawki rozpoczęła się ponad sześć dekad temu. Zastanawiasz się pewnie, kto wymyślił lalkę Barbie? Otóż jej powstanie datuje się na rok 1959, kiedy to Ruth Handler, współzałożycielka firmy Mattel, zaprezentowała światu lalkę inspirowaną swoją córką Barbarą. Chciała ona stworzyć wersję zabawki, która miała się różnić się od typowych dziecięcych lalek z tamtych czasów. Właśnie w ten sposób narodziła się Barbie. Co więcej, szybko stała się symbolem nie tylko mody, ale i niezależności dla młodych dziewcząt na całym świecie. W ciągu lat Barbie ewoluowała, odzwierciedlając zmieniające się trendy, ale jej esencja – inspiracja do marzenia i dążenia do realizacji tych marzeń – pozostała niezmienna. Warto również dodać, że lalka ta została nazwana na cześć córki Ruth - Barbary.

Jak ewoluowała lalka Barbie?

Barbie, choć wiecznie młoda, przeszła imponującą metamorfozę od momentu swojego debiutu w 1959 roku. Jak wyglądała pierwsza lalka z tej serii? Otóż początkowo miała ona jasną skórę, długie blond włosy i niebieskie oczy. Występowała również jako brunetka. Warto też dodać, że była ubrana w biało-czarny kostium kąpielowy. Dodatkowo lalki miały figurę supermodelki, jednak z czasem to się zmieniło i zaczęły one odzwierciedlać różnorodność kultur, ras i profesji. Wszystko to w odpowiedzi na zmieniające się ideały piękna oraz społeczne normy. Dlatego też przez kolejne lata pojawiały się nowe modele Barbie o różnych figurach, kolorach oczu, skóry i włosów. Ponadto lalka zaczęła swoim wyglądem odwzorowywać kobiety pracujące w różnych zawodach. Stąd też teraz można dostać zabawkę Barbie od astronauty, przez weterynarza, po programistę. Ta ewolucja była nie tylko odpowiedzią marki na społeczne oczekiwania, ale też próbą inspirowania młodych dziewcząt do dążenia do wielkich rzeczy, niezależnie od ich pochodzenia czy wyglądu. W ten sposób Barbie stała się nie tylko lalką, ale symbolem różnorodności i nieskończonych możliwości.

Jakie produkty z serii Barbie znajdziesz w sklepie 5.10.15.?

Nasza oferta jest pełna różnorodnych produktów z serii Barbie, które z pewnością przyciągną uwagę każdej dziewczynki, zarówno tej młodszej, jak i nieco starszej. Można wybierać spośród licznych zestawów np. Barbie w pracowni artystycznej, na wakacjach, z domkiem czy też Barbie przewodniczka, a nawet z zestawem i samochodem koncertowym. Jak zatem widać, nie będzie problemu z wyborem produktu, który idealnie wpisze się w potrzeby i gust dziewczynki. Jeśli zaś chodzi o pojedyncze lalki, to można postawić na Barbie gimnastyczkę, astronautkę czy lekarza weterynarii. Co więcej, w sklepie 5.10.15. możesz kupić też Barbie Cutie Reveal. Dodatkowo oferujemy wiele dodatków, takich jak samochody, ubrania czy też inne akcesoria. Pamiętaj, że produkty z serii to doskonały prezent dla dziewczynki na urodziny, imieniny, a także wiele innych okazji. Za każdym razem podarunek wywoła uśmiech zadowolenia na twarzy dziecka!

Warto również dodać, że wiele lalek Barbie odznacza się szerokim zakresem ruchu rąk i nóg, a to oznacza, że ich przebieranie oraz zabawa jest komfortowa, a do tego również realistyczna. Można więc odgrywać wiele dynamicznych scenek, wykonywać ćwiczenia, a także tańczyć! To wiele radości dla dziecka!

Jednak same zabawki to nie wszystko. Dla wszystkich fanek Barbie mamy także piżamy, klapki oraz kalosze w uroczym różowym kolorze.

Rodzaje Barbie i dostępne serie

W ciągu lat marka wprowadziła wiele serii lalek Barbie, odzwierciedlających różne zawody, pasje oraz wygląd. Mamy zatem między innymi:

 • Barbie Career - pokazuje, że Barbie może być kimkolwiek chce - od astronautki, przez lekarza, aż po prezydenta.
 • Barbie Fashionistas - każda lalka ma swój unikalny styl. Możemy tu spotkać Barbie w wyjątkowych, kolorowych strojach i kostiumach.
 • Barbie Dreamhouse Adventures - opowiada o przygodach Barbie w jej wymarzonym domu. Oczywiście serii jest jeszcze więcej, gdyż produkt ten nieustanie się rozwija.
 • A co z Kenem?

  Barbie i Ken to para, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Warto jednak wiedzieć, że Ken został wprowadzony do sprzedaży dwa lata później, bo w 1961 roku, jako "chłopak Barbie". Co prawda mogło to wzbudzić kontrowersje, jednak i on od razu stał się ulubieńcem dzieci. Tak jak Barbie, Ken również przeszedł wiele transformacji w ciągu tych kilkudziesięciu lat. W naszej ofercie znajdziecie więc zabawkę w różnych odsłonach – w wersji plażowej z deską surfingową, w eleganckim garniturze, ślubnej stylizacji czy stroju piłkarskim.

  Poznaj świat Barbie razem z 5.10.15.!

  Przejrzyj naszą ofertę lalek Barbie oraz licznych akcesoriów, dzięki którym zabawa nigdy się nie nudzi. Poznaj różne serie tej kultowej lalki, dodatki i gotowe zestawy, które uszczęśliwią Twoje dziecko. Pamiętaj, z Barbie wszystko jest możliwe!