Nosidełka i chusty dla noworodka

Liczba produktów: 7

Podkategoria

  Producent

  Kolor

  Cena

  Wyszukaj

  Kinderkraft nosidełko Huggy Happy Shapes
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: -4%
  Cena początkowa: -31%
  Nosidełko Zaffiro JOY - Romby turkusowe
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: -3%
  Cena początkowa: -17%
  Candide Koszulka do kangurowania L/XL
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: -8%
  Cena początkowa: -40%
  Candide Koszulka do kangurowania S/M
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: -14%
  Cena początkowa: -40%

  Nosidełka i chusty sprawdzają się znakomicie w przypadku dzieci od 4. miesiąca życia. Podczas gdy maluch może bez przerwy obcować z rodzicem najbliżej, jak to tylko możliwe, rodzic ma przez cały czas wolne ręce. Takie rozwiązanie przynosi więc korzyści obu stronom. W sklepie 5.10.15 znajdziesz duży wybór nosidełek oraz chust dla dzieci i niemowląt w różnych wzorach i kolorach, idealnie dopasowanych do potrzeb maluchów i ich opiekunów.

  Nosidełko dla niemowlaka – moc możliwości dla dziecka i rodzica

  Jakie są zalety korzystania z nosidełek dla niemowląt? Przede wszystkim to, że pociecha jest cały czas w bezpośredniej bliskości z rodzicem. Liczne badania naukowe pokazują, że dzieci, których opiekunowie korzystali z chust i nosideł były mniej rozdrażnione i skłonne do płaczu. Bez wątpienia dużą zaletą jest możliwość oglądania przez dziecko świata z większej wysokości, a tym samym lepsze jego poznawanie. Z perspektywy rodzica ogromną korzyścią jest opcja zabrania pociechy w miejsca trudno dostępne dla wózków, takie jak las, plaża czy wąskie uliczki z licznymi schodami. Nosidełko dla niemowląt przełamuje te bariery, dając pełną swobodę wyboru kierunku zwiedzania czy podróży.

  Jak wybrać nosidełko?

  Poszukując idealnego nosidła dla niemowlaka, warto zwrócić uwagę na sztywność materiału, z jakiego zostało ono wykonane. Może być ona kluczowa dla wygody zarówno dziecka, jak i rodzica. Nieodpowiedni poziom sztywności nosidła może skutkować nadmiernym wychyleniem główki, co jest dość niebezpieczne. Część utrzymująca dziecko, czyli panel, nie może być zbyt wąski, gdyż nie sprzyja prawidłowemu rozwojowi układu kostno-stawowego. Dziecko musi mieć możliwość bezproblemowego zginania nóżek podczas przebywania w nosidełku. Optymalnie, gdy panel jest miękki i przybiera naturalny kształt krzywizn ciała dziecka. Zbyt szeroki panel może powodować nienaturalny rozstaw nóg, co również jest zjawiskiem niekorzystnym. Szerokie siedzisko umożliwia ułożenie nóżek niemowlaka w fizjologicznej pozycji żabki, co sprzyja optymalnemu rozwojowi układu ruchu. Montując nosidło, należy pamiętać o tym, że jedyną prawidłową pozycją jest zwrócenie dziecka w stronę rodzica. Jest to ułożenie ergonomiczne i zgodne z zaleceniami specjalistów. Ponadto maluch czuje się wtedy bezpieczniej. Optymalnie, gdy panel jest miękki i przybiera naturalny kształt krzywizn ciała dziecka. Łatwa regulacja pasów i sprzączek również jest bardzo ważna w kontekście dokładnego dopasowania ułożenia i wysokości nosidełka. Tylko wtedy można być pewnym, że maluchowi jest komfortowo. Niezwykle ważne są również naturalne materiały, z których wykonany jest produkt. Idealnie, gdy jest on oddychający i odprowadza wilgoć na zewnątrz.

  Kiedy można zacząć używać nosidła?

  Jest to rozwiązanie odpowiednie dla pociech, które już siadają i potrafią utrzymać naturalną postawę. W innym przypadku umieszczanie dziecka w nosidle będzie wymuszało ułożenie ciała, na które maluch nie jest jeszcze gotowy.

  Chusty dla niemowląt

  Chusty dla niemowląt to alternatywa dla nosideł, która ma wielu zwolenników pośród rodziców. Produkty tego rodzaju są wyposażone w aluminiowe kółka, dzięki którym można swobodnie regulować poziom ustawienia siedziska. W ten sposób łatwo dopasować rozmiar chusty do aktualnych wymiarów dziecka. Oprócz walorów praktycznych dużą zaletą korzystania z chusty przez rodzica jest wspieranie naturalnej potrzeby bliskości oraz budowania więzi z maluchem.