Puzzle dla dzieci

Liczba produktów: 473

Podkategoria

  Producent

  Cena

  Wyszukaj
  /
  ()

  /
  ()

  /
  ()

  /
  ()  Puzzle Polskie Miasto 1000 elementów
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: -29%
  Cena początkowa: -29%
  Puzzle Harry Potter w rodzienie Weasleyow1000 elementów
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: -29%
  Cena początkowa: -29%
  Puzzle 3D Big Ben - 216 elementów
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: -25%
  Cena początkowa: -25%
  Puzzle 3D Empire State Building - 216 elementów
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: -6%
  Cena początkowa: -25%
  Puzzle 3D Porsche 911R -108 elementów
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: -3%
  Cena początkowa: -25%
  Puzzle 1000 elementów Market Square in Cracow
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: +33%
  Cena początkowa: -5%  /
  ()

  /
  ()

  /
  ()

  /
  ()  Puzzle dla dzieci

  Układanie puzzli to sposób na spędzanie czasu znany i uwielbiany od pokoleń. Jest równie popularny zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, dzięki czemu puzzle zapewniają wielogodzinną rozrywkę całej rodzinie. W 5.10.15. znajdziesz szeroki wybór przeróżnych zestawów, od puzzli tradycyjnych, po te w wersji 3D i 4D. To doskonały prezent dla dzieci w różnym wieku, które z pewnością chętnie stworzą obraz lub konstrukcję ze swoimi ulubionymi postaciami. Starszaki z kolei mogą podjąć wyzwanie i ułożyć te przestrzenne, dające ogrom satysfakcji z ukończonej pracy. Puzzle to jednak nie tylko świetna zabawa, ale również korzystny wpływ na pracę mózgu i wzroku; wspomagają koncentrację oraz spostrzegawczość.

  Jakie puzzle dla dzieci wybrać?

  Puzzle dla dzieci to satysfakcjonująca zabawa rozwojowa, która przy okazji może zająć dziecko na sporo czasu. To też doskonały sposób na rodzinną integrację. Warto jednak pamiętać o tym, żeby dobrać puzzle do wieku dziecka. Nieodpowiedni zestaw może zająć mu zbyt wiele czasu, a nawet doprowadzić do frustracji. Na co więc zwrócić uwagę? Po pierwsze: wiek wskazany przez producenta (np. puzzle dla 2-latka to puzzle 2+), który jest najprostszym wskaźnikiem. Marki celnie dopasowują bowiem poziom skomplikowania produktu do etapu rozwoju dziecka w danym wieku.

  Kolejnymi kwestiami, które warto mieć na uwadze, są liczba elementów (im więcej, tym trudniej), ich rozmiar (im mniejsze, tym większe ryzyko połknięcia oraz wyższy poziom układanki), szczegółowość obrazka, rodzaj puzzli oraz to, czy maluch miał już styczność z tego typu zabawą.

  W przypadku zakupu pierwszych puzzli do układania warto postawić na tradycyjne puzzle dla dzieci lub ich ciekawą magnetyczną wersję. Dzięki magnesom łączącym elementy maluchy szybko orientują się, na czym polega zabawa. Następnym zestawem powinna być już trudniejsza wersja puzzli – im starszy maluch, tym wyższy może być poziom skomplikowania. Dzięki temu maluch może rozwijać swój umysł już od najmłodszych lat.

  Puzzle do układania – czym różnią się poszczególne rodzaje?

  W 5.10.15. znajdziesz kilka rodzajów puzzli dla dzieci. Od tych drewnianych, które doskonale sprawdzą się dla najmłodszych, po tradycyjne puzzle kartonowe dla 3-, 4-, i 5-latka, których stopień trudności możesz określić poprzez liczbę i wielkość dołączonych do zestawu elementów (oraz, oczywiście, oznaczenia na pudełku). Znajdziesz u nas również puzzle 3D i 4D, które pozwolą Twojemu dziecku na stworzenie np. miniaturowej trójwymiarowej wersji zamku z Harry’ego Pottera czy „makiety” słynnego londyńskiego Big Bena. Doskonałym prezentem są też puzzle magnetyczne, które dzięki temu, że mają magnesy, będą jeszcze lepiej do siebie przylegać, a ryzyko tego, że całość może zostać przypadkowo zburzona, znacznie maleje.

  Jeżeli więc chcesz kupić swojemu dziecku prezent w postaci puzzli – sprawdź naszą ofertę i wybierz odpowiedni rodzaj!