Zabawki kreatywne

Liczba produktów: 231

Podkategoria

  Producent

  Cena

  Wyszukaj

  Fabryka czekolady Chef
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: -5%
  Cena początkowa: -40%
  Tablica magnetyczna 20 cm
  Nowości
  Najniższa cena od wprowadzenia towaru: -56%
  Cena początkowa: -56%
  Zestaw Tattoo Studio Markery do tatuażu ze stempelkami
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: -3%
  Cena początkowa: -40%
  Sekretny Pamiętnik Gabby
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: +2%
  Cena początkowa: -43%

  Dzieci poznają świat na różne sposoby, a jednym z tych najbardziej podstawowych i istotnych jest wyobraźnia, która wymaga od malucha kreatywności. Warto więc zadbać o to, by rozwijać ją w dziecku już od najmłodszych lat. Idealnym rozwiązaniem są zabawki kreatywne, które pobudzają wyobraźnie, uczą kreatywności i często stymulują zarówno analityczne, jak i nieszablonowe myślenie.

  Zabawki kreatywne dla dzieci – dlaczego warto je mieć?

  Zabawki kreatywne dla dzieci to doskonały sposób na zabawę i wspólne spędzanie wolnego czasu. Każda z nich pozytywnie wpływa na rozwój kreatywności malucha. Dodatkowo ten typ zabawek jest angażujący, zachęca bowiem dzieci do podejmowania działań. Gadżety kreatywne nie zawsze mają określone gotowe rozwiązania czy przeznaczenie, dzięki czemu maluch rozwija wyobraźnię i inwencję twórczą oraz ma wpływ na efekt końcowy swojej pracy. Doskonałym przykładem są tutaj mozaiki. To też świetny sposób na wyrażanie siebie, który doceni każdy mały artysta. Ten typ zabawek pozwala dzieciom odkryć to, jakie są pomysłowe. Zabawki kreatywne dla dziewczynek to np. możliwość zrobienia samodzielnie biżuterii lub lakierów do paznokci czy własnoręczne farbowanie tkanin. Chłopcom z kolei może się spodobać układanka kreatywna, popularne slime oraz stworzenie recyklingowego potwora. W naszym asortymencie znajdziesz zabawki kreatywne dla chłopców i dziewczynek dostosowane do ich wieku, zainteresowań oraz potrzeb. Od tych klasycznych, takich jak farbki, kredki, plasteliny i masy plastyczne, po te innowacyjne, takie jak domowa wytwórnia kolorowego piasku.

  Zabawki kreatywne – dla malucha i starszaka

  Zestawy kreatywne mogą być używane przez dzieci w różnym wieku. W naszym asortymencie znajdziesz zabawki dla maluchów oraz dla starszaków. Młodsze dzieci z pewnością zainteresują układanki oraz możliwość odkrycia działania narzędzi takich jak kredki, by mogły tworzyć swoje pierwsze dzieła, które doskonale prezentować się będą zarówno w ramce, albumie, jak i na lodówce. To też świetny sposób na wspólne spędzanie czasu z maluchem! Wystarczą farbki oraz wyobraźnia i razem stworzycie pamiątkowy obraz z odciskiem rąk. Starszaki z kolei z pewnością polubią zabawki kreatywne „zrób to sam”. Pozwalają im na stworzenie własnych, oryginalnych i jedynych w swoim rodzaju przedmiotów, poprzez które będą mogły wyrażać siebie. Nie oznacza to jednak, że plastelina, chmurkolina, kredki i farby są gorszym wyborem. Przeciwnie! Pozwól dziecku odkryć swoją kreatywność i zachęć do tworzenia obrazów, rysunków, plastelinowych ludzików oraz mozaik. Warto jednak przed zakupem danej zabawki sprawdzić, jaki jest wiek minimalny zalecany przez producenta. Inny rodzaj układanek będzie lepszy dla najmłodszych, inny dla przedszkolaków, a jeszcze inny dla starszych dzieci. Chcąc zadbać o rozwój kreatywności swojego dziecka, zrób to poprzez dobrą zabawę i sprawdź nasze zabawki kreatywne!