Jeździki i pchacze dla niemowląt

Liczba produktów: 24

Podkategoria

  Producent

  Cena

  Wyszukaj

  Jeździki i pchacze dla dzieci

  Na rozwój dziecka składają się różne etapy. W jednym z nich maluch zaczyna stawać na nogach i próbuje wykonywać pierwsze kroki. Ten wyjątkowy czas może mieć duży wpływ na późniejszą postawę ciała dziecka, dlatego warto przygotować swoją pociechę do chodzenia w taki sposób, by jego ruchy były poprawne, a sam maluch był przy tym skoncentrowany. W 5.10.15. znajdziesz jeździki dla dzieci, pchacze i inne niezbędniki, które pomogą Twojemu dziecku nauczyć się chodzić w prawidłowy, zdrowy dla niego sposób.

  Czym są jeździki dla dzieci?

  Jeździki dla dzieci (czasami nazywane również chodzikami dla dzieci) to nic innego jak pojazdy wspomagające rozwój ruchowy maluchów. To niskie pojazdy czterokołowe wyposażone w siedzisko, które dziecko wprawia w ruch poprzez odpychanie się stopami od podłoża. Jeździki najlepiej sprawdzają się u dzieci od 12. miesiąca życia, czyli mających już właściwą siłę mięśniową. Odpowiednio przygotowują malucha do samodzielnego chodzenia i korzystnie wpływają na jego układ stawowo-więzadłowy, co z kolei zapobiega występowaniu w przyszłości deformacjom ciała. W naszej ofercie znajdziesz jeździki dla dzieci w różnym wieku; zarówno dla roczniaków, jak i dwu- czy trzylatków. Dostępne są modele grawitacyjne, które przypominają prawdziwe samochody oraz wyposażone w ciekawe funkcje dodatkowe, jak np. wyskakujące piłeczki, możliwość zabawy z muzyką czy światłem LED. To nie tylko dobry sposób, by maluch nauczył się chodzić, zadbał o kondycję i koordynację, ale też metoda na zachęcenie dziecka do spędzenia czasu na zewnątrz. Pamiętaj jednak o tym, by zapewnić maluchowi odpowiednio dużą przestrzeń do jeżdżenia!

  Co to jest pchacz dla dziecka?

  Pchacz dla dziecka to ciekawa alternatywa dla jeździka. W jego przypadku maluch ćwiczy chodzenie, wspierając się dłońmi na rączce zabawki, którą pcha ku przodowi – podobnie jak sklepowy wózek. Choć jeździki i pchacze różnią się sposobem ich obsługi, to służą temu samemu – nauce prawidłowego chodzenia. Pchacze są dostosowane do maluchów w różnym wieku; niektóre będą odpowiednie dla tych dopiero uczących się chodzić (np. przy meblach), a inne dla aktywnie biegających dzieci. To ćwiczenie mięśni nóg i bioder, połączone ze świetną zabawą. Pchacze są bowiem często wyposażone w masę przycisków (np. aktywujących melodyjkę) i innych akcesoriów wspierających pracę umysłu maluszka. Kiedy więc dziecko zmęczy się pchaniem pojazdu, może usiąść i zacząć bawić się pchaczem jak edukacyjną zabawką. Podobnie jak w przypadku chodzika, należy pamiętać o tym, by zapewnić dziecku odpowiednią przestrzeń do zabawy, by mogło ono wykonywać pewniejsze kroki i nie obijać się np. o leżące na podłodze pluszaki czy klocki. Jeśli więc Twojego maluszka czeka nauka chodzenia bądź już coś nie coś potrafi – sprawdź naszą ofertę i pomóż mu w ćwiczeniach praktycznym gadżetem!