Wybrane kategorie

Najpopularniejsze serie

Bestsellery

Sprawdź naszego bloga!

Od pokoleń klocki LEGO inspirują dzieci, a także dorosłych na całym świecie. Produkt ten bez wątpienia stał się symbolem kreatywności, a przy tym też stwarza niekończące możliwości budowania. Te niepozorne, plastikowe elementy, łącząc się ze sobą, tworzą niezwykłe historie i postacie, rozbudzając wyobraźnię i ucząc również logicznego myślenia. LEGO to wszechstronna zabawka, która ma wiele do zaoferowania. Sprawdź zatem, jakie produkty LEGO znajdziesz w sklepie 5.10.15.


Historia klocków LEGO – kto wymyślił LEGO?


Początki klocków LEGO datują się na rok 1932. W małym, urokliwym duńskim miasteczku Billund, stolarz Ole Kirk Christiansen postanowił założyć warsztat produkujący drewniane zabawki. To niepozorne przedsięwzięcie wkrótce przyniosło znaczące zmiany w świecie zabawek. Początkowo Christiansen koncentrował się na tworzeniu prostych, ale solidnych drewnianych figurek i zabawek. Jednak z czasem zaczęto rozwijać ofertę. To właśnie w tym warsztacie narodziła się idea klocków LEGO. Otóż Christiansen wierzył, że zabawka powinna być nie tylko źródłem radości, ale też narzędziem stymulującym kreatywność i wyobraźnię młodych umysłów.


Pierwsze plastikowe klocki pod nazwą LEGO wprowadzono na rynek w 1949 roku, ale dopiero w 1958 roku przyjęły one charakterystyczny design z wypustkami i wgłębieniami, który pozwala na ich bezproblemowe łączenie. Z biegiem lat, LEGO znacznie się zmieniło i pojawiały się nowe zestawy, takie jak LEGO Technic, LEGO Star Wars czy LEGO City.


Warto też dodać, że sama nazwa LEGO pochodzi od duńskiego zwrotu "leg godt", co w tłumaczeniu na język polski oznacza "baw się dobrze".


Jakie klocki lego dla dziewczynki, a jakie dla chłopców?


LEGO, jako marka, która jest ceniona za swoją innowacyjność i uniwersalność, stworzyła serie klocków doskonale wpisujących się w różnorodne zainteresowania i pasje dzieci. Dla dziewczynki szczególnie polecane są zestawy z serii LEGO Friends, która ukazuje życie pięciu przyjaciółek: Olivii, Mii, Andrei, Emmy i Stephanie. Spędzają one czas w urokliwym miasteczku Heartlake City. Zestawy z tej serii przyciągają uwagę bogatą kolorystyką i różnorodnością scenariuszy – można zająć się organizacją koncertów, opieką nad zwierzętami, czy też postawić na sportowe wyzwania. To świat, w którym wartości przyjaźni i współpracy są na pierwszym planie. Również seria LEGO DisneyPrincess pozwala dziewczynkom przenieść się do świata ich ulubionych księżniczek.


A jakie lego dla chłopców? Otóż marka przygotowała m.in. serię LEGO City, która skupia się na życiu w wielkim mieście – mamy tutaj zatem posterunek policji, straż pożarną, a nawet kosmiczne stacje. Warto też zwrócić uwagę na zestawy z serii LEGO Technic, gdzie młodzi inżynierowie mogą składać bardziej skomplikowane modele, takie jak samochody, dźwigi czy helikoptery.


Oczywiście, warto podkreślić, że podział na lego dla dziewczynki i lego dla chłopca to jedynie sugestie. Marka LEGO wierzy w to, że klocki z każdej serii są dobre dla każdego, bez względu na płeć. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i zainteresowań dziecka. W końcu to kreatywność i wyobraźnia są najważniejsze podczas zabawy! Sprawdź zatem wszystkie wyjątkowe zestawy klocków!


Jakie serie lego ze względu na wiek dziecka?


LEGO doskonale rozumie, że zabawki dla dzieci muszą być odpowiednio dopasowane do wieku pociechy. Dlatego oferta marki jest dostosowana do różnych grup wiekowych – znajdziesz więc lego zestawy odpowiednie dla kilkuletnich dzieci, jak i tych starszych.


Z myślą o najmłodszych stworzona została seria LEGO DUPLO. Sprawdzi się dla maluchów od 1,5 roku do 5 lat. Znajdują się tu większe klocki, które łatwo utrzymać w dłoni, a jednocześnie są bezpieczne, gdyż dziecko ich nie połknie. Tematyka zestawów jest dość rozbudowana – są klasyczne gospodarstwa zwierzęce, pojazdy, a nawet kolorowe pociągi.


Jeśli natomiast masz dzieci w wieku 4-7 lat, to możesz sięgnąć po serię LEGO Juniors. Oferuje ona bardziej zaawansowane konstrukcje, lecz wciąż dostosowana jest do możliwości młodszych użytkowników.


Dla nieco starszych dzieci w wieku 7-16 lat jest już wiele możliwości. Stawiaj na LEGO City, LEGO Star Wars, LEGO Friends, LEGO Technic. Wszystkie te zestawy cechują się większym stopniem skomplikowania, pozwalając na rozwijanie precyzji, cierpliwości oraz zdolności technicznych.


Ale to nie wszystko - dla nastolatków i dorosłych miłośników klocków polecana jest seria LEGO Expert lub LEGO Architecture. Z pewnością dostarczą godzin satysfakcji z budowania.


Jakie lego znajdziesz w ofercie?


Marka LEGO oferuje szeroki wybór serii, które zadowolą zarówno młodsze, jak i starsze pokolenia budowniczych. Duży wybór produktów oczywiście znajdziesz w ofercie 5.10.15. Możemy wyróżnić:


  • LEGO City – klasyczne zestawy prezentujące życie miejskie;
  • LEGO Star Wars – doskonałe dla fanów Gwiezdnych Wojen. Zawiera zarówno ikoniczne postacie, jak i pojazdy z tego uniwersum;
  • LEGO Technic – skomplikowane konstrukcje mechaniczne z ruchomymi częściami, które są doskonałym wyborem dla zaawansowanych miłośników klocków;
  • LEGO Friends – kolorowe zestawy oparte na przygodach pięciu przyjaciółek z Heartlake City, świetne dla młodych dziewcząt;
  • LEGO Ninjago – mistyczny świat ninja, pełen akcji i fantastycznych postaci, zachwyci młodszych chłopców;
  • LEGO Harry Potter – magiczne klocki dla fanów świata czarodzieja z Hogwartu, z detalami które wiernie odwzorowują sceny z książek i filmów;
  • LEGO DUPLO – jak wcześniej wspomniano, większe klocki przeznaczone dla najmłodszych, z prostymi i kolorowymi zestawami, które rozwijają kreatywność dzieci.
  • Oczywiście nie jest to cała oferta LEGO, jaką możesz u nas znaleźć. Gwarantujemy, że bez większego problemu dopasujesz zestawy klocków do wieku dziecka, jak i znajdziesz klocki zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Co więcej, dla miłośników LEGO mamy też ubrania i dodatki z tym motywem.


    Nie zwlekaj dłużej, zapoznaj się z szeroką ofertą klocków Lego, która znajduje się w sklepie 5.10.15.