Klocki magnetyczne dla dzieci

Liczba produktów: 1

Podkategoria

  Producent

  Wyszukaj

  Płeć

  Klocki magnetyczne

  Klocki magnetyczne to doskonały sposób na połączenie świetnej zabawy z rozwojem malucha. Budowanie ciekawych konstrukcji pobudza dziecięcą wyobraźnię i kreatywne myślenie. Ten wyjątkowy rodzaj klocków nada się także do nauki rozróżniania kształtów oraz prawidłowego dopasowywania elementów, co korzystnie wypływa na rozwój motoryki małej i wspiera logiczne myślenie. W 5.10.15. znajdziesz klocki magnetyczne dla dzieci topowych marek, które pokochają maluchy w każdym wieku!

  Czym są klocki magnetyczne dla dzieci?

  Klocki magnetyczne to zabawki dla dzieci, które nie bez powodu cieszą się wyjątkową popularnością. Zabawa polega na łączeniu ze sobą elementów z wykorzystaniem przyciągania magnetycznego – mają bowiem wbudowane magnesy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych klocków, z zestawów magnetycznych można tworzyć oryginalne budowle, jednak w zupełnie inny sposób. Dzięki zastosowanej w nich technologii dziecko może budować bez konieczności wciskania jednego elementu w drugi – wystarczy je do siebie przyłożyć, by się połączyły. Klocki magnetyczne występują w różnych odsłonach; od drewnianych kostek, przez te wykonane z tworzyw sztucznych, aż po wyjątkowo ciekawe klocki magnetyczne konstrukcyjne dla dzieci. Składają się z zestawu metalowych kuleczek i magnetycznych patyczków, a także kolorowych paneli o przeróżnych kształtach. Maluch może tworzyć z nich dowolne figury przestrzenne, łącząc panele przy pomocy magnesowania kulek z patyczkami. Ze względu na wyższy poziom skomplikowania zabawy, to idealne klocki magnetyczne dla 3-latka i starszych dzieci.

  Jakie klocki magnetyczne wybrać?

  W 5.10.15. znajdziesz klocki magnetyczne dla dzieci w różnym wieku – by ułatwić sobie wybór, skorzystaj z opcji filtrowania wyników właśnie po grupie wiekowej. Dla najmłodszych najlepiej sprawdzą się mniej skomplikowane, kolorowe klocki magnetyczne, które dzięki dużym elementom i dobrej przyczepności pozwolą dziecku cieszyć się dobrą i bezpieczną zabawą. Pozytywnie wpłyną również na jego rozwój, w tym umiejętność dopasowywania kształtów czy barw. Szczególnie godne uwagi są zestawy łączące cechy klocków oraz puzzli – każdy z elementów przedstawia fragment obrazka, a zadaniem dziecka jest jego ułożenie. W przypadku starszaków warto postawić na wspomniane wcześniej klocki konstrukcyjne. Niezwykle szeroką ofertę prezentuje popularna firma GEOMAG; jej produkty nie tylko doskonale pobudzają dziecięcą wyobraźnię i gwarantują dobrą zabawę na wiele godzin, ale też są przyjazne środowisku. Patyczki i panele wchodzące w skład zestawów klocków GEOMAG są w 100% wykonane z tworzyw pochodzących z recyklingu. Warto opowiedzieć o tym dziecku podczas wspólnej zabawy, dodając do niej dodatkowy walor edukacyjny – troskę o ekologię. Jeżeli więc chcesz, by Twoje dziecko rozwijało cenne umiejętności takie jak kreatywność, logika, myślenie przestrzenne i konstruowanie – sprawdź klocki magnetyczne i konstrukcyjne dostępne w naszej ofercie!