Klocki dla dzieci

Liczba produktów: 910

Podkategoria

  Producent

  Cena

  Płeć

  Wyszukaj

  Wiek

  Klocki Lego 40747 Żonkile
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: -19%
  Cena początkowa: -19%
  Klocki Lego 40647 Kwiaty lotosu
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: -19%
  Cena początkowa: -19%
  Klocki Lego 40524 Słoneczniki
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: -19%
  Cena początkowa: -19%
  Klocki Star Wars 75378 Ucieczka na śmigaczu BARC
  Nowości
  Najniższa cena od wprowadzenia towaru: -7%
  Cena początkowa: -26%

  Jeśli szukasz zabawek dla swojej pociechy, które pozytywnie wpłyną na rozwój jej zdolności manualnych, kreatywność i wyobraźnię – wybierz klocki dla dzieci. To właśnie one pozwalają maluchom i starszakom na odkrywanie świata i tworzenie własnych, unikalnych historii w wyobraźni. Dodatkowo uczą dzieci cierpliwości i dążenia do zamierzonego efektu. W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju klocki, które Twoje dziecko z pewnością pokocha, w tym szczególnie popularne w ostatnim czasie klocki magnetyczne. A może zbudujecie coś razem?

  Jakie klocki dla dzieci wybrać?

  O ile wybór kloców dla dorosłych jest dość łatwy (bo wybierasz to, co chcesz), o tyle w przypadku dzieci należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim – dobierz klocki odpowiednie do wieku dziecka. Większość producentów określa na opakowaniu, od jakiego wieku dziecko może bawić się danym produktem. To bardzo ważne, ponieważ to do wieku dostosowana jest wielkość elementów. Jeśli dasz maluszkowi klocki dla starszaków, które są drobne i jest ich dużo, to dziecko może przypadkiem połknąć któryś z nich. Kolejną kwestią, niezależnie od tego, czy są to klocki dla chłopców, czy dla dziewczynek, jest wybór zestawu, który zainteresuje Twoją pociechę. W przypadku maluchów doskonałym wyborem będą klocki drewniane o wyrazistych kolorach i w dużym rozmiarze. Starszaki z pewnością ucieszą się z klocków, które zdobią ich ulubione motywy (np. z filmu lub bajki) lub nawiązują do ich zainteresowań np. samochodów.

  Klocki do układania, budowania i tworzenia

  Choć klocki służą do układania, to nie jest to ich jedyne przeznaczenie. Poza frajdą, jaką daje układanie i budowanie konkretnych rzeczy, dzieci zyskują również możliwość bawienia się stworzonymi przez siebie budowlami i postaciami. Własnej roboty wyścigówka? A może ogromny klockowy miś? Dzieci ograniczone są tylko wyobraźnią, dlatego często jeden komplet klocków to za mało! Nie da się również ukryć, że klocki to rodzinna rozrywka, podczas której wspólnie możecie tworzyć wyjątkowe budowle, przedmioty i przede wszystkim: historie. Dobrym wyborem na rodzinny wieczór są np. klocki konstrukcyjne. W sklepie 5.10.15. znajdziesz różnego rodzaju produkty, od pierwszych klocków dla niemowląt, tych dla nieco starszych dzieci, po takie, którymi chętnie pobawią się nawet dorośli. Wybieraj spośród drewnianych, plastikowych i modułowych wariantow, zapewniając swojemu dziecku doskonałą rozrywkę na długie godziny. Każdy rodzaj pobudza wyobraźnię oraz poprawia zdolności manualne dzieci, dlatego warto wspierać je w zabawie i mieć pod ręką klocki na miarę możliwości malucha.