Dlaczego warto wziąć ubezpieczenie dzieci w swoje ręce?

Wrzesień w każdym roku, powtarzalnie, przynosi dla rodziców prawdziwy armagedon decyzji i zadań. Niektóre możemy zaplanować i “ogarnąć” wcześniej. Do takich należy ubezpieczenie dziecka, tzw. NNW szkolne. Część z rodziców czeka na to “co powiedzą” w szkole, przedszkolu, żłobku. A przecież ubezpieczenie to tak ważny temat, że nikt nie powinien narzucać rodzicom zakresu, a co za tym idzie ceny polisy.

Nad wyborem ubezpieczenia mieszkania lub samochodu potrafimy spędzić długie godziny, ale zdecydowanie mniej czasu poświęcamy na analizę ochrony dla tych, którzy przecież są najważniejsi! Warto zatem w spokoju i z rozmysłem porównać ofertę we własnym zakresie na przykład na: www.51015kids.eu/uslugi.  Poświęcić trochę czasu, by mieć pewność, że Twoje dziecko jest faktycznie ubezpieczone, a nie tylko, że ma numer polisy.

Nowoczesne polisy NNW uwzględniają nie tylko wypadki i uszczerbki na zdrowiu, ale również choroby, pobyt w szpitalu i przede wszystkim cały pakiet “pomocowy”, czyli zwrot kosztów leczenia (w tym wizyt prywatnych u lekarza zamiast czekania godzinami za SORze), rehabilitację, zwrot zakupu wyrobów medycznych, leków czy naprawę okularów. Niezmiernie ważne jest, czy możemy liczyć na assistance, a w nim wizyty lekarza i pielęgniarki w domu, transport medyczny, pomoc psychologa, ochronę dziecka w sieci albo korepetycje.

Zgodnie z najnowszymi statystykami, do największej liczby wypadków nie dochodzi w szkole lub na placu zabaw, lecz w domu. Do najczęstszych następstw wypadków w domowych pieleszach należą złamania, skręcenia i zwichnięcia oraz rany, a także oparzenia. Często wypłacone świadczenia są również w tytułu pobytu w szpitalu i zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji.

Ubezpieczenie dla tych których kochasz najbardziej obejmuje swoim zakresem wszystkie te newralgiczne przypadki, ale to nie wszystko. W zakresie jest bowiem świadczenie, zwane “bólowym”. Kiedy dziecko doznało wypadku, a lekarz stwierdził, że nie powstał trwały uszczerbek na zdrowiu, wówczas i tak należne będzie odszkodowanie. W cenie składki są również urazy powstałe w wyniku uprawiania sportu.

Pamiętajcie, przy wyborze ubezpieczenia zasada jest prosta: im wyższa składka tym większy zakres i wyższa wypłata świadczeń za to samo zdarzenie.

6 powodów dla których warto samemu wybrać ubezpieczenie dziecka.

  1. Sama decydujesz o sumie ubezpieczenia i zakresie ochrony dopasowanym do wieku dziecka

Wypadki trafiają się i przedszkolakom i licealistom – choć najczęściej nieco odmienne. Nie zostawiaj innym decyzji o to w jaki sposób i w jakim zakresie chronisz własne dziecko. Wybierz taką sumę ubezpieczenia, która faktycznie zapewni wsparcie leczenia i rehabilitacji. To że składka jest tania, niestety zwykle oznacza bardzo symboliczną wypłatę świadczeń…

  1. Dziecko może otrzymać świadczenie nie tylko za wypadek, ale także chorobę i pobyt w szpitalu

Dzieci chorują, a szczególnie te młodsze. Obok uszczerbku na zdrowiu, pobyt w szpitalu z powodu choroby to jedno z najczęściej wypłacanych świadczeń. Pamiętaj jednak, że równie ważne w ubezpieczeniu są złamania, zwichnięcia i skręcenia – to z nimi najczęściej borykają się najmłodsi.

  1. Dla dzieci już od pierwszego miesiąca życia ochrona może być aktywna na całym świecie, przez 7 dni w tygodniu 

Możesz ubezpieczyć dziecko również wówczas, kiedy nie uczęszcza do placówki oświatowej, a pozostaje w domu pod opieką Twoją, babci czy niani. A akurat we własnym domu zdarza nam się najwięcej wypadków. Ubezpiecz wszystkie dzieci, bez względu na wiek.

  1. Polisę dla kolejnego dziecka kupisz z 25% zniżką

Na każde dziecko otrzymasz indywidualny, imienny certyfikat potwierdzający zakres ubezpieczenia. A wraz z certyfikatem niespodzianka dla rodziców – kody rabatowe uprawniające do różnych miłych zniżek np. na zakup kosmetyków.

  1. Hulajnoga, sport w cenie składki, covid, okulary i mleczaki…

Szukaj ubezpieczenia, które zawiera jak najwięcej świadczeń, nawet te najmniej kojarzone z ubezpieczeniami ryzyka jak utrata zęba mlecznego, czy rozbite okulary. Ważne, żeby w cenie składki był również sport, czyli ubezpieczenie obejmuje aktywność Twojego dziecka w klubie sportowym czy na zajęciach dodatkowych.

  1. Wizyta lekarza w domu, zwrot kosztów rehabilitacji

Nie musisz jechać na SOR, w ramach ubezpieczenia możesz skorzystać z assistance i jeśli dziecko miało wypadek wezwać lekarza do domu lub innego miejsca pobytu (w Polsce). A jeśli konieczna jest rehabilitacja, nie musisz czekać na termin w NFZ. Ubezpieczenie pozwoli Ci działać dla dobra dziecka, nie patrząc na koszty.

Sprawdź ofertę na: www.51015kids.eu/uslugi

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Artykuły