Jak zrobić ozdoby świąteczne razem z dzieckiem?

Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego warto już teraz rozpocząć przygotowania do ich celebrowania! Aby stworzyć w domu wyjątkowy klimat, najlepiej udekorować go bożonarodzeniowymi ozdobami. Wiele z nich możesz zrobić wspólnie z dzieckiem, aby w ten sposób spędzić czas razem! Poznaj nasze pomysły na proste w wykonaniu i zarazem efektowne dekoracje!

Wyczaruj ozdoby świąteczne z patyczków po lodach

Jak zrobić ozdoby na święta, które nie nadwyrężą budżetu? Najlepiej sięgnąć po coś, co mamy pod ręką, na przykład po patyczki po lodach! Dzięki nim z łatwością można wykonać najróżniejsze bożonarodzeniowe dekoracje. Patyczki świetnie sprawdzą się między innymi do zrobienia świątecznych choinek. Musisz je ze sobą skleić w taki sposób, aby tworzyły kształt trójkąta. Wcześniej warto je również pomalować lub okleić papierem w świątecznych kolorach – dobrze sprawdzi się czerwony lub zielony. Następnie należy wypełnić trójkątne szkielety sznurkiem, włóczką lub muliną. Tak powstałą choinkę, oczywiście poza pomalowaniem, można też ozdobić. W tym zadaniu niezastąpione będą chociażby cekiny, brokat  lub inne świecące elementy. Kolejną propozycją jest połączenie patyczków, tak aby utworzyły kształt gwiazdy. Jeśli chcecie ją ozdobić, to w tym przypadku wystarczy pomalować drewniane elementy złotą farbą albo przykleić na patyczki cekiny lub wykorzystać brokat. Do jednego z ramion gwiazdy warto przywiązać także sznureczek, dzięki czemu będzie można powiesić gotową ozdobę na choince.

Jak zrobić ozdoby na choinkę z szyszek?

Świetnym materiałem do tworzenia niebanalnych ozdób świątecznych są także szyszki. Bez problemu znajdziesz je w lesie podczas wspólnego spaceru z pociechą — najlepiej szukajcie ich pod sosnami lub świerkami. Co więcej, można je ozdobić na naprawdę wiele sposobów! Jednym z pomysłów może być pomalowanie ich farbami — nawet młodsze dzieci nie powinny mieć z tym problemów. Najłatwiej pokryć kolorem jedynie końcówki łusek, ale równie dobrze można pomalować całą powierzchnię. Szyszki szybko też ozdobisz za pomocą specjalnego brokatu w kleju. Jak to zrobić? Otóż wystarczy posmarować nim brzegi łusek, aby uzyskać ciekawy, mieniący się efekt. Inną opcją jest ozdobienie szyszek za pomocą sztucznego śniegu. Nie musisz kupować gotowego preparatu w sprayu — w roli śnieżnego puchu znakomicie sprawdzi się także naklejona na łuski wata. Do gotowych ozdób z szyszek wystarczy przykleić śrubki z oczkiem, przez które można przewlec sznureczek do powieszenia.

Sprawdź również: Jak zrobić kalendarz adwentowy dla dzieci?

Ozdoby świąteczne z papieru dla dzieci — najciekawsze pomysły

Wiele ozdób świątecznych można też wykonać z papieru — wystarczy odrobina wyobraźni. Jedną z opcji jest zrobienie papierowego bałwanka. W tym celu należy wyciąć kształt z papieru, a następnie ozdobić według własnego pomysłu. Czapeczką może być przyklejony trójkątny kawałek materiału, a oczka i nos można narysować pisakiem. W roli guzików warto wykorzystać cekiny lub pomponiki dekoracyjne, albo po prostu uformować je z kolorowej bibuły.

Ozdoby na święta z papieru mogą także przypominać głowę renifera. Najlepiej wyciąć je z bristolu w brązowym kolorze, oczywiście musisz też pamiętać o rogach, aby osiągnąć ciekawy efekt. Oczy wystarczy namalować pisakiem, a nosek najlepiej wykonać, formując w kulkę czerwoną bibułę.

Oczywiście z papieru można także wyciąć choinki! Najlepiej sięgnij po bristol — jest on na tyle gruby, że dziecko z powodzeniem będzie mogło malować po nim farbkami, aby pokryć choinkę zielonym kolorem bez obawy o przecieki. Bombki również można namalować, ale warto też zrobić je za pomocą cekinów lub kawałków papieru kolorowego.

Wykonane wspólnie z pociechą ozdoby na święta z papieru najlepiej powiesić w widocznym miejscu — na przykład na klamkach od drzwi lub okien. Aby zrobić zawieszkę, wystarczy w górnej części wykonać otwór za pomocą dziurkacza, a następnie przewlec sznureczek lub kawałek muliny. Można też przykleić ozdoby taśmą klejącą.

Jak zrobić ozdoby na święta ze styropianu?

Wspólnie z dziećmi możesz też zrobić oryginalne bombki na bazie styropianowych form, które znajdziesz w wielu sklepach. Możliwości na ich wykonanie jest naprawdę dużo — jedyne ograniczenie to Wasza wyobraźnia! Jeśli Twoja pociecha ma zdolności manualne i umie bezpiecznie posługiwać się szpilkami, możecie razem zrobić cekinową bombkę. Wystarczy za pomocą szpilek wbijać w styropian kolejne cekiny. Najlepiej wcześniej naszkicować ołówkiem linie wzorów, co ułatwi równe wtykanie połyskujących elementów. Taką cekinową bombkę można postawić na półce w widocznym miejscu, na przykład w otoczeniu świerkowych gałązek, lub po prostu zawiesić na choince.

Przeczytaj także: Jak udekorować stół na Boże Narodzenie?

Świąteczne lampiony ze słoików — jak je zrobić?

Wspólnie z dzieckiem warto też zrobić efektowne lampiony na Boże Narodzenie. Podstawą do ich wykonania mogą być szklane słoiczki w różnych wielkościach – jednak powinny być na tyle szerokie, aby bez problemu można było włożyć do nich zwykłe małe podgrzewacze lub świeczki. Co więcej, Twoja pociecha może ozdobić ściany na przykład za pomocą naklejek, przyklejanych koralików lub brokatu w kleju. Bardzo efektownie zaprezentuje się także lampion oklejony sznurkiem lub kolorową muliną, najlepiej w świątecznych kolorach czerwieni i zieleni. Ciekawym pomysłem jest również oklejenie słoika kolorową bibułą, która będzie podświetlana od środka. Można na niej naszkicować ciemnym markerem gwiazdy, choinki lub inne motywy świąteczne — dzięki podświetleniu staną się bardziej widoczne.

Jak zrobić z dzieckiem ozdoby świąteczne? — podsumowanie

Przygotuj ozdoby świąteczne ze swoją pociechą i przekonaj się, że wspólne tworzenie bożonarodzeniowych dekoracji będzie dla Was świetną zabawą! Pamiętaj, aby poziom trudności wykonania bombki czy innej ozdoby zawsze był dostosowany do wieku dziecka. Młodsze pociechy bez problemu poradzą sobie z papierowymi dekoracjami, a starsze mogą zająć się przygotowaniem lampionów lub bombek ozdobionych cekinami. Zanim zaczniesz wspólną zabawę, upewnij się, że masz w domu niezbędne akcesoria. Jeśli nie, to w sklepie 5.10.15. znajdziesz wiele produktów, które wykorzystasz do zrobienia ozdób świątecznych. Oferujemy między innymi zestawy artystyczne, brokatowe kleje oraz artykuły papiernicze.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Artykuły