Dołącz do nas
Do góry

Jaki jest dobry prezent na roczek?

Każde urodziny to dzień wyjątkowy i w jakiś sposób celebrowany. Jednakże pierwsze urodziny są szczególnie ważne – zwłaszcza dla rodziców niemowlęcia. W końcu, jak sama nazwa wskazuje, to pierwsza okazja do świętowania wspólnie w rodzinnym gronie. Wyjątkowy może się również okazać dla osoby zaproszonej temat prezentu urodzinowego – wyjątkowo trudny.

Prezent na roczek jest nie lada wyzwaniem, nawet dla osoby bliskiej rodzicom i małemu solenizantowi. Powodów jest dużo. Przede wszystkim, dziecko mające roczek nie ma określonych preferencji – ciężko powiedzieć, co lubi. Jest duża szansa, że w ogóle nie zareaguje na prezent, albo rozlegnie się krzyk, płacz i prezent się nie spodoba. Pamiętajmy też o szybkim rozwoju tak małego dziecka. Nawet jeśli dziecku spodoba się prezent na roczek, za rok może być on bezużyteczny. Poza tym, dzięki odpowiedniemu doborowi prezentu, możemy pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Przedstawiamy propozycje prezentów, które będą przydatne nawet w przypadku bardzo wymagającego malucha.

Jak wybrać prezent na roczek dla dziewczynki?

Oczywiście prezent na roczek powinien być dostosowany w zależności od tego, czy świętujemy urodziny dziewczynki, czy chłopca. Chociaż w tym wieku ulubione zabawy dzieci jeszcze się nie klarują, za rok może się to zmienić. Niemniej, najbardziej popularnym prezentem na roczek wciąż pozostają lalki. Większość dziewczynek w wieku do 2 lat lubi bawić się lalkami. Kupując lalkę na pierwsze urodziny, starajmy się wybrać taką wykonaną z miękkich materiałów, by ograniczyć ryzyko skaleczenia się do minimum.
Uniwersalnym i świetnym prezentem – zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca – będzie Szczeniaczek Uczniaczek od Fisher Price. Znany i lubiany przyjaciel maluchów reaguje na ich dotyk, wydając dźwięki oraz odgrywając piosenki. Teraz posiada również różne poziomy nauki, dzięki czemu nada się idealnie dla rocznej dziewczynki, służąc jej przez kolejne miesiące zabawy. Przekonaj się, że prezent może bawić oraz uczyć!

Idealny prezent na roczek dla chłopca

Wybierając prezent na roczek dla chłopca, musimy mieć na uwadze jego aktywność i ruchliwość. Chłopczyk w tym wieku z pewnością weźmie do rączek Jaki jest dobry prezent na roczekwszystko, co będzie w jego zasięgu, dlatego prezent musi być przemyślany – głównie ze względów bezpieczeństwa. Jeśli jest to zabawka, to zdecydujmy się na taką bez małych elementów, które dziecko mogłoby przypadkowo połknąć.
Dla aktywnych chłopców ciekawym prezentem na pierwsze urodziny jest jeździk. Dość okazała zabawka spełni oczekiwania ruchliwych dzieci – dzięki jeździkowi nauczą się utrzymywania równowagi i odpowiedniej koordynacji. Zachęcą młodego solenizanta do samodzielnego chodzenia i przyczynią się do rozwoju.
Warto wybrać zabawkę, która będzie dla chłopca angażująca i nauczy go nowych czynności. Świetnie sprawdzą się zabawki interaktywne, motywujące malucha do działań ruchowych. Wybierz coś, co wpłynie na jego zmysły – na przykład keyboard dziecięcy. Dzięki dużym klawiszom, roczne dziecko na pewno wydobędzie z niego dźwięki i poczuje rytm. Nie tylko rozwinie koordynację ruchową, ale zaszczepi w dziecku miłość do muzyki. Kto wie, może dzięki prezentowi takiemu jak keyboard wyrośnie z niego znany muzyk?

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Strefa dziecka

 • Światowy Tydzień Karmienia Piersią

  W 1990 roku UNICEF ustanowił bardzo ważny dzień, a właściwie dla potwierdzenia ważności i słuszności tej decyzji – cały tydzień. Tydzień,...

  Akademia 5.10.15.31/07/2020
 • Jak ubierać noworodka latem?

  Świeżo upieczonych rodziców nurtuje wiele kwestii. Jedno z częstych pytań zadawanych położnym i lekarzom brzmi: jak ubierać dziecko w zależności od...

  Akademia 5.10.15.17/07/2020
 • Rodzinne wakacje – czas start!

  Przedłużająca się pandemia, obostrzenia, nakazy – budzą u wielu rodziców strach przed wakacjami, które z natury rzeczy powinny przyciągać tylko pozytywne...

  Akademia 5.10.15.10/07/2020
 • Bajkowy Dzień Dziecka!

  Kto nie lubi oglądać bajek ? Chyba nie ma takich osób.😉 Bajki, które oglądaliśmy kiedyś w dwudziestominutowej Wieczorynce tuż przed snem,...

  Akademia 5.10.15.27/05/2020

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.