Jaki jest dobry prezent na roczek

Najlepsze prezenty na roczek – sprawdź, co warto podarować rocznemu dziecku

Każde urodziny to dzień wyjątkowy i w jakiś sposób celebrowany. Jednakże pierwsze urodziny są szczególnie ważne – zwłaszcza dla rodziców niemowlęcia. W końcu, jak sama nazwa wskazuje, to pierwsza okazja do świętowania wspólnie w rodzinnym gronie. Wyjątkowy może się również okazać dla osoby zaproszonej temat prezentu urodzinowego – wyjątkowo trudny. Podpowiadamy, jaki prezent na 1 roczek wybrać.

Na co zwrócić uwagę wybierając prezent na 1 urodziny?

Nie wszystkie prezenty, które nam wydają się fajne, są trafione dla dziecka. Prezent na roczek jest nie lada wyzwaniem, nawet dla osoby bliskiej rodzicom i małemu solenizantowi. Powodów jest dużo. Przede wszystkim, dziecko mające roczek nie ma jeszcze określonych preferencji – ciężko powiedzieć, co lubi. Jest duża szansa, że w ogóle nie zareaguje na prezent, albo rozlegnie się krzyk, płacz i prezent się nie spodoba. Pamiętajmy też o szybkim rozwoju tak małego dziecka. Nawet jeśli dziecku spodoba się prezent na roczek, za rok może być on już bezużyteczny. Poza tym, dzięki odpowiedniemu doborowi prezentu możemy pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Przedstawiamy propozycje prezentów, które będą przydatne nawet w przypadku bardzo wymagającego malucha, zarówno dla chłopczyka jak i dla dziewczynki.

Jak wybrać prezent na roczek dla dziewczynki?

Oczywiście prezent na roczek powinien być dostosowany w zależności od tego, czy świętujemy urodziny dziewczynki, czy chłopca. Chociaż w tym wieku ulubione zabawy dzieci jeszcze się nie klarują, za rok może się to zmienić. Niemniej, najbardziej popularnym prezentem na roczek wciąż pozostają lalki. Większość dziewczynek w wieku do 2 lat lubi bawić się lalkami. Kupując lalkę na pierwsze urodziny, starajmy się wybrać taką wykonaną z miękkich materiałów, by ograniczyć ryzyko skaleczenia się do minimum. Świetnie sprawdzą się tutaj szmaciane lalki – taka lala to piękny i oryginalny prezent. Pamiętajmy, by unikać lalek z małymi elementami, które mogą odczepić się od lalki lub które dziecko może łatwo oderwać i się nimi zadławić.

Uniwersalnym i świetnym prezentem – zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca – będzie Siostrzyczka Szczeniaczka Uczniaczka od Fisher Price. Znany i lubiany przyjaciel maluchów reaguje na ich dotyk, wydając dźwięki oraz odgrywając piosenki. To prezent, z którego ucieszy się każda dziewczynka! Teraz szczeniaczek posiada również różne poziomy nauki, dzięki czemu nada się idealnie dla rocznego malucha, służąc mu przez kolejne miesiące zabawy. Przekonaj się, że prezent może bawić oraz uczyć!

Idealny prezent na roczek dla chłopca

Wybierając prezent na roczek dla chłopca, musimy mieć na uwadze jego aktywność i ruchliwość. Chłopczyk w tym wieku z pewnością weźmie do rączek wszystko, co będzie w jego zasięgu, dlatego prezent musi być przemyślany – głównie ze względów bezpieczeństwa. Jeśli jest to zabawka, to zdecydujmy się na taką bez małych elementów, które dziecko mogłoby przypadkowo połknąć.

Dla aktywnych chłopców ciekawym prezentem na pierwsze urodziny jest jeździk. Dość okazała zabawka spełni oczekiwania ruchliwych dzieci – dzięki jeździkowi nauczą się utrzymywania równowagi i odpowiedniej koordynacji. Zachęcą młodego solenizanta do samodzielnego chodzenia i przyczynią się do rozwoju. Świetnie sprawdzi się tutaj jeździk dziecięcy ze zwierzątkami.

Warto wybrać zabawkę, która będzie dla chłopca angażująca i nauczy go nowych czynności. Świetnie sprawdzą się zabawki interaktywne, motywujące malucha do działań ruchowych. Wybierz coś, co wpłynie na jego zmysły – na przykład keyboard dziecięcy. Dzięki dużym klawiszom, roczne dziecko na pewno wydobędzie z niego dźwięki i poczuje rytm. Nie tylko rozwinie koordynację ruchową, ale zaszczepi w dziecku miłość do muzyki. Kto wie, może dzięki prezentowi takiemu jak keyboard wyrośnie z niego znany muzyk?

Uniwersalny prezent na pierwszy roczek

Jaki jest dobry prezent na roczek
Pomysł na fajny prezent na roczek, który sprawdzi się niezależnie od płci dziecka? W tej kategorii będą różnego rodzaju namioty i tipi dziecięce, z których ucieszą się zarówno dziewczynka, jak i chłopiec. Namiot, który nie zajmuje wiele miejsca, to świetny gadżet dla dziecka – może w nim się bawić, urządzać bazę, a wieczorem czytać i oglądać książeczki z rodzicami czy nawet zasypiać. Namiot domek teepee może pełnić różne funkcje i sprawiać maluchowi ogromną frajdę podczas różnych zabaw.
Innym pomysłem na prezent dla roczniaka jest zabawkowa kuchnia z akcesoriami. W wyposażonej w różne sprzęty jak lodówka, kran czy piec kuchni maluch może gotować swoje pierwsze dania i uczyć się podstaw przygotowywania posiłków. Doskonale wiemy bowiem, jak bardzo dzieci lubią pomagać dorosłym w kuchni. To świetna zabawa przez naukę, która szybko się nie znudzi!

 

Polecane zabawki dla rocznego dziecka

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Artykuły