Dołącz do nas
Do góry

Jakie są dobre zabawki dla dziecka?

Człowiek jest z natury ciekawy i nie inaczej jest z niemowlęciem. Dziecko stopniowo odkrywa, że nie jest już jednością z mamą, a ma swoje własne ciało. Wtedy zaczyna się cała zabawa – wysoka aktywność ruchowa jest zauważalna już u miesięcznych dzieci.
Wiąże się to oczywiście z braniem do rączek wszystkiego, co tylko jest w pobliżu. Niemowlę nie jest w stanie ocenić, czy przedmiot jest bezpieczny, dlatego tak istotny jest rozsądny wybór zabawek dla dziecka. Jak wybrać zabawkę, która będzie długo służyła dziecku, rozwijała je, a przy okazji będzie bezpieczna?

Czy zabawki są dobre dla niemowląt?

Zabawki dla niemowląt to trudny temat, bo dziecko w tym wieku skupia się głównie na jedzeniu, spaniu oraz matczynej bliskości. Jednak istnieją pewne przedmioty, które idealnie się sprawdzą jako zabawki dla niemowlaka.

Jeśli już decydujemy się na zakup zabawki dla niemowlaka, postawmy na coś użytecznego. Okres niemowlęcy jest czasem zintensyfikowanego rozwoju – niemowlę świetnie pobudzą na przykład karuzele nad głowę. Niemowlę będzie próbowało dosięgnąć zabawki i wykształci w sobie odruch wstawania, unoszenia głowy i obrotów z brzuszka na plecy.

Jak się bawić z dwumiesięcznym dzieckiem?

Niemowlę, które ma około 2 miesięcy, zaczyna być ciekawe świata. Możemy pobudzić jego rozwój, kupując różne edukacyjne zabawki dla niemowląt lub stosując ciekawe zabawy. Jedną z nich jest zabawa w Lustereczko. Dzieci nie są w stanie rozpoznać własnego odbicia przez pierwszy rok życia i można je oswajać z nim za pomocą tej zabawy. Niemowlę leżące na plecach zachęć, by patrzyło w górę, w Twoją stronę. Następnie przesuwaj lusterko w lewo, prawo, do góry i w dół. Taka zabawa rozwija również mięśnie karku i wykształca potrzebę koncentracji.

Jak czyścić zabawki dla niemowląt?

Oczywiście podczas zabawy nie zawsze utrzymamy porządek – w przypadku takiej z udziałem niemowlaka graniczy to z cudem. Jakie są dobre zabawki dla dziecka
Nic dziwnego więc, że zabawki dla rocznego dziecka się brudzą. Nie chcąc narażać zdrowia naszego malucha poprzez kontakt z zarazkami, musimy dbać
o czystość zabawek. Co do zasady, wszystkie plastikowe oraz gumowe zabawki dla niemowląt czyścimy tylko ciepłą wodą z mydłem. Niedostępne miejsca wyczyść szczoteczką do zębów. Dla wygody, możesz także zakupić płyny do dezynfekcji zabawek.

Kiedy należy odstawić dziecku zabawki?

O ile zagrożeniem dla rozwoju dziecka może być uzależnienie emocjonalne od ulubionego misia lub kocyka, o tyle zabawki dla 3 latka i nawet starszych dzieci nie są szkodliwe. Zwłaszcza zabawki edukacyjne, które pobudzają malucha do rozwoju, odkrywania nowych czynności czy aktywności psychoruchowej.

1 Comment

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Strefa dziecka

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.