Dołącz do nas
Do góry

Akcja Sprzątanie świata – ucz dziecko dbania o naszą planetę!

 • 29
  Udostępnienia

W teorii wszyscy doskonale wiemy, jak ważne są działania proekologiczne. Mamy świadomość tego, że powinniśmy zrezygnować z korzystania z plastikowych torebek czy słomek do picia, że należy pamiętać o oszczędzaniu energii i segregowaniu śmieci. A jak jest w praktyce? Czy Wy, dorośli, wprowadzacie takie zwyczaje w swoim domu dając tym samym przykład dzieciom? Jeśli nie, najwyższa pora to zmienić. Idealnym momentem do tego może być już przyszły weekend. Dlaczego? Zapraszamy do przeczytania wpisu!

 

Już w przyszły weekend (21-23 września) odbędzie się jubileuszowa polska edycja Akcji Sprzątanie świata. Tym razem jej hasłem przewodnim jest „Akcja-segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej!”.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Nasza Ziemia założona w 1994 roku przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz, która jest także inicjatorką Akcji Sprzątanie świata .

Celem tegorocznej edycji jest wsparcie segregacji odpadów w gminach. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz oszczędność energii i wody, surowce naturalne nie są przecież nieograniczone, mamy ich coraz mniej i dlatego musimy wykorzystywać surowce wtórne! Bardzo ważne jest też, że polskie gminy już w tym roku muszą osiągnąć poziom 30% recyklingu, a w roku 2020, czyli już za niecałe dwa lata, nasz kraj musi osiągnąć poziom 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych. Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, czyli musimy zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę prawie trzykrotnie więcej! Segregacja odpadów jest także jedną z podstaw Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Economy), którą wdrażają Polska i wszystkie inne państwa Unii Europejskiej. Dzięki temu zaoszczędzimy surowce naturalne dla następnych pokoleń.

 

Segregacja odpadów jest zatem bardzo ważna – i musimy ją stosować. Dlatego w tym roku w Akcji Sprzątanie świata – Polska Fundacja proponuje odpadowe Wyzwania – w kolorach jak pojemniki do segregacji odpadów. Promujmy segregację odpadów i jej zasady – szczególnie to, aby odpady trafiały do właściwych pojemników, bo kiedy trafiają do nieodpowiedniego pojemnika, stają się zanieczyszczeniem, zamiast wstępnie posegregowanym surowcem wtórnym.

 

Jeśli więc już dobrze segregujecie swoje odpady – to gratulujemy Wam! Brawo!

A jeśli jeszcze nie – to najwyższy czas zacząć!

Zapraszamy! Przyłączcie się do akcji i podejmijmy – każdy z nas – choć jedno Wyzwanie! 🙂

 

Koniecznie poznaj szczegóły wydarzenia!

 

„Chciałabym, aby każdy pokochał swój najmniejszy kawałek Ziemi, tak po prostu, na co dzień” — mówi Mira Stanisławska-Meysztowicz.

Mamy nadzieję, że zainspiruje Was to do włączenia się (oczywiście razem z dziećmi!) w ekologiczne działania na rzecz naszej planety.

 

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Aktualności

 • Kolejna Gwiazda Jakości Obsługi dla marki 5.10.15.

  Klienci po raz jedenasty docenili wysoki poziom obsługi w stacjonarnych sklepach sieci 5.10.15. oraz sklepie online. Marka otrzymała właśnie kolejną Gwiazdę...

  Akademia 5.10.15.19/03/2019
 • Fundacja SONI

  161UdostępnieniaFundacja SONI powstała, by wzmacniać pozycję i poprawiać wizerunek  osób niepełnosprawnych intelektualnie. Czynimy to poprzez włączanie tych osób do sportu powszechnego...

  Akademia 5.10.15.15/03/2019
 • JAK I KIEDY UCZYĆ DZIECKO CZYTAĆ I PISAĆ?

  77UdostępnieniaJako matka przyszłorocznego zerówkowicza coraz częściej biorę udział w przeróżnych dyskusjach około-edukacyjnych. Razem z innymi rodzicami, którym przyszło w niedługim czasie...

  Akademia 5.10.15.12/03/2019
 • Relacja ze spotkania Akademii 5.10.15. o tolerancji i integracji dzieci z niepełnosprawnościami

  471UdostępnieniaWczoraj w Warszawskim Teatrze Lalek Guliwer odbyło się kolejne wyjątkowe spotkanie Akademii 5.10.15., które tym razem poświęciliśmy tematyce tolerancji i integracji...

  Akademia 5.10.15.07/03/2019

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.