Celebrujmy Wielkanoc w domu

W tym roku nie spotkamy się w dużym rodzinnym gronie przy wielkanocnym stole. Dla wielu z nas ta przymusowa rozłąka jest bardzo trudna – tym bardziej, że już jesteśmy stęsknieni za swoimi dziadkami, rodzicami czy rodzeństwem. Pamiętajmy jednak, że z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, można znaleźć wyjście. Żyjemy w czasach, w których cyfryzacja jest wszechobecna i chociaż jej nadmiar może być szkodliwy, to akurat teraz, w czasie pandemii, jest ona dla nas absolutnie zbawienna. Chcecie wiedzieć dlaczego? Zdradzimy Wam to w dzisiejszym wpisie, a dodatkowo podzielimy się także kilkoma pomysłami na świąteczne ozdoby, które możecie przygotować razem z dziećmi.

 

Fakt, że w tym roku Wielkanoc będzie wyglądała nieco inaczej niż zwykle wcale nie musi mieć wpływu na nasze podejście do świąt i przygotowania z nimi związane. Dzieci w ostatnim czasie szczególnie mocno doceniają wspólnie spędzany czas, więc poświęćmy im kilka minut i zróbmy razem wielkanocne ozdoby!

 

Najpierw zasiejcie rzeżuchę (potrzebuje kilku dni na zakiełkowanie), a potem zabierajcie się za poniższe świąteczne dekoracje, np.:

  1. Wycięte z grubego papieru zające, które później własnoręcznie pomalujecie i np. powiesicie w oknie;
  2. Bukiet bazi ozdobiony kolorowymi wiosennymi wstążkami;
  3. Kolorowe girlandy w kształcie jajek/ kurczaczków albo stricte wiosennie- motyli/ kwiatków;
  4. Wydmuszki, które wspólnie ozdobicie;
  5. A przed samymi Świętami – obowiązkowo rodzinne malowanie pisanek!

 

Teraz czas na powrót do tematu cyfryzacji z początku tego wpisu. Czy wiecie, że właśnie dzięki niej możecie spędzić święta razem, pomimo tego, że fizycznie nie ma takiej możliwości? Nowoczesne technologie umożliwiają nam spotkania video, nie zapominajcie o tym! Możecie porozmawiać (i co najważniejsze – zobaczyć się!) za pomocą Skype’a, Messengera, FaceTime’a, What’s up’a czy Google Hangout. Niestety nie wszystkie starsze osoby potrafią z nich korzystać, mamy tego świadomość. Pamiętajcie jednak, że wtedy zostaje Wam jeszcze zwykłe połączenie video, które jest dostępne na większości smartfonów. Nie poddawajmy się więc i BĄDŹMY RAZEM MIMO WSZYSTKO!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Artykuły