Jak wychowuje swoje dzieci Paulina Krupińska-Karpiel?

Nie jestem idealną mamą i nie mam idealnych dzieci, jedyne czego chcę to wychować szczęśliwych i dobrych ludzi, dlatego słucham siebie i obserwuję swoje dzieci, bez względu na to jaki obecnie jest nurt. Nie poddaję się żadnym trendom i nie opieram wychowania swoich dzieci na podręcznikach czy książkach.

Z pewnością każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, jednak zarzuceni obecną literaturą, pod wpływem mediów, social mediów, a szczególnie idealnych instamatek tracimy zdrowy rozsądek.

Szukamy rozwiązania i odpowiedzi na pytania w internecie zamiast wsłuchać się w siebie i w swoje dzieci.

Najbliżej mi do idei rodzicielstwa bliskości, która mówi o budowaniu więzi z dzieckiem i reagowaniu na jego potrzeby.

W wychowaniu za wzór stawiam swoich rodziców, którzy dali mi dużo miłości, akceptację, poczucie bezpieczeństwa i czas, który jest bezcenny.

Ważne jest przytulanie, rozmowa, tłumaczenie i chwalenie. 🙂

Wiele razy w ciągu dnia chwalę moje dzieci, nagradzam je brawami, uśmiechem, zabawą, obietnicami wyjścia w ciekawe miejsce, takie jak basen, park czy plac zabaw. Chwalę za wszystko, za założenie butów, samodzielną toaletę, ubranie się, strzelenie gola, piękny rysunek (bazgroły), pomoc.

Myślę, że czas spędzony z rodzicami to coś, czego w dzisiejszych czasach najbardziej brak dzieciom, dlatego staram się spędzać z Tosią i Jędrkiem jak najwięcej czasu, który wypełniony jest kreatywną zabawą, aktywnościami oraz czułościami. Wierzę, że dzięki więzi jaką zbudujemy, nikt nie podważy ich poczucia własnej wartości oraz pewności w realizacji marzeń.

A najważniejsze w tym wszystkim jest to jakim ja jestem człowiekiem, bo nikt tak jak dziecko nie powiela zachowań dorosłego.

 

Paulina Krupińska-Karpiel – modelka, Miss Polonia 2012, mama dwójki dzieci

Total
0
Shares
1 komentarz
  1. Wszyscy szukają jakiegoś złotego środka na wychowanie swoich dzieci którego tak naprawdę nie ma. Każde dziecko jest inne każdy rodzic jest inny i to co dla jednego dziecka będzie dobre to dla drugiego niekoniecznie. Każdy powinien wychowywać swoje dzieci w sposób, który uważa za stosowny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Artykuły