Dołącz do nas
Do góry

Jak wychowuje swoje dzieci Paulina Krupińska-Karpiel?

 • 19
  Udostępnienia

Nie jestem idealną mamą i nie mam idealnych dzieci, jedyne czego chcę to wychować szczęśliwych i dobrych ludzi, dlatego słucham siebie i obserwuję swoje dzieci, bez względu na to jaki obecnie jest nurt. Nie poddaję się żadnym trendom i nie opieram wychowania swoich dzieci na podręcznikach czy książkach.

Z pewnością każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, jednak zarzuceni obecną literaturą, pod wpływem mediów, social mediów, a szczególnie idealnych instamatek tracimy zdrowy rozsądek.

Szukamy rozwiązania i odpowiedzi na pytania w internecie zamiast wsłuchać się w siebie i w swoje dzieci.

Najbliżej mi do idei rodzicielstwa bliskości, która mówi o budowaniu więzi z dzieckiem i reagowaniu na jego potrzeby.

W wychowaniu za wzór stawiam swoich rodziców, którzy dali mi dużo miłości, akceptację, poczucie bezpieczeństwa i czas, który jest bezcenny.

Ważne jest przytulanie, rozmowa, tłumaczenie i chwalenie. 🙂

Wiele razy w ciągu dnia chwalę moje dzieci, nagradzam je brawami, uśmiechem, zabawą, obietnicami wyjścia w ciekawe miejsce, takie jak basen, park czy plac zabaw. Chwalę za wszystko, za założenie butów, samodzielną toaletę, ubranie się, strzelenie gola, piękny rysunek (bazgroły), pomoc.

Myślę, że czas spędzony z rodzicami to coś, czego w dzisiejszych czasach najbardziej brak dzieciom, dlatego staram się spędzać z Tosią i Jędrkiem jak najwięcej czasu, który wypełniony jest kreatywną zabawą, aktywnościami oraz czułościami. Wierzę, że dzięki więzi jaką zbudujemy, nikt nie podważy ich poczucia własnej wartości oraz pewności w realizacji marzeń.

A najważniejsze w tym wszystkim jest to jakim ja jestem człowiekiem, bo nikt tak jak dziecko nie powiela zachowań dorosłego.

 

Paulina Krupińska-Karpiel – modelka, Miss Polonia 2012, mama dwójki dzieci

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Aktualności

 • Kolekcja Wiosna 2019

  Niech żyje modna wiosna i feeria wiosennych barw! Tej wiosny projektanci 5.10.15. przygotowali dla najmłodszych mnóstwo propozycji zachwycających swoją formą, fantastycznymi...

  5.10.15.20/02/2019
 • Kolekcja Wiosna 2019 – kulisy sesji

  Niech żyje modna wiosna i feeria wiosennych barw! Tej wiosny projektanci 5.10.15. przygotowali dla najmłodszych mnóstwo propozycji zachwycających swoja formą, fantastycznymi...

  5.10.15.15/02/2019
 • Dlaczego miłość ojca do córki jest tak ważna?

  59UdostępnieniaWięź między matką a córką tworzy się niejako automatycznie. Nieco inaczej może to wyglądać w układzie ojciec-córka. Pozytywna relacja między nimi...

  Akademia 5.10.15.12/02/2019
 • Ospa wietrzna – jak ją leczyć?

  50UdostępnieniaIstnieje wiele mitów na temat postępowania w momencie, gdy pojawia się rozpoznanie: ospa wietrzna. W dzisiejszym wpisie wszelkie Wasze wątpliwości rozwieje...

  Akademia 5.10.15.08/02/2019

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.