Majówkowy niezbędnik dziewczynki

Majówka – o czym nie zapomnieć pakując się na wyprawę?

Choć pogoda jeszcze płata nam różne figle… „kwiecień plecień…” 😉 to dni w kalendarzu nieuchronnie przesuwają się coraz bliżej w ulubione okolice. Grzejące w nosy słoneczko i coraz bardziej błękitne niebo – pozwalają coraz śmielej myśleć o… majówce!

Te kilka dni wolnego napawa nadzieją i optymizmem tych dużych i tych małych. Planujemy w tych dniach wycieczki w plener i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Podpowiedzi co do ciekawych i interesujących miejsc szukamy w Internecie – parki, lasy, puszcze dokoła miasta to świetne miejsca na rodzinną przygodę, ale trzeba się do niej dobrze przygotować bo wiadomo, że w pogodzie nic nie wiadomo. 😉

Pamiętamy, lekkie i przewiewne ubrania sprawdzą się najlepiej na piesze wędrówki, a cieńsze dresy lub wygodne leginsy to świetna opcja na rowerową wycieczkę.

Bo ma być lekko, fajnie, przyjemnie i kolorowo! 🙂

Jak koszulki to tylko te w najmodniejszych wiosennych kolorach:

Nawet jeśli za oknem świeci słońce, nie jest to jeszcze środek lata. ☹

Warto więc zaopatrzyć się w coś cieplejszego, co w razie czego można nałożyć.  Lekka bluzka, albo rozpinana bluza sprawdzą się najlepiej.

Kiedy trzeba można je rozsunąć, związać w pasie a jak będzie chłodniej, cieplutko nas utulą.

Spodnie lub leginsy najlepiej sprawdzą się te… wygodne, które nie będą krępowały ruchów. Kolorowe lub ciemniejsze – wybór należy do Ciebie!

Na niepogodę lub chłodniejsze dni na pewno przydadzą się lekkie kurtki przejściowe. Jak zawsze niezawodną propozycją może się okazać parka z kapturem!

Podsuwamy jeszcze kilka przydatnych elementów, o których należy pamiętać przed wyjazdem na majówkę:

– kurtka wiatrówka,

– okulary przeciwsłoneczne,

– czapka z daszkiem,

– kilka frotek by związać włosy,

– plecak do przechowywania dodatkowej odzieży lub bidona na wodę.

Niejedna tak zaopatrzona dziewczynka będzie przygotowana,na każdą pogodę i niepogodę, i nic nie będzie w stanie zepsuć majówkowej przygody!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Artykuły