Dołącz do nas
Do góry

Zaraź swoje dziecko pozytywnym myśleniem, ono czyni cuda!

  • 37
    Udostępnienia

„Jestem do niczego”, „To na pewno mi się nie uda” – często myślimy w ten sposób, nasze dzieci także. Czy wiecie, że to jak patrzymy na świat jest tylko i wyłącznie zależne od nas? Nasze myślowe nawyki zniekształcają nam obraz codzienności czyniąc go szarym, burym i często pozbawionym większego sensu. Wystarczy już. Nie czujecie się zmęczeni, przytłoczeni? Dość. Z mózgiem jest jak z ciałem. Jeśli go wytrenujemy w pozytywnym myśleniu, to zobaczymy świat lepszym, bardziej kolorowym. To zobaczymy siebie takimi, jakimi naprawdę jesteśmy. Uczmy tego także nasze dzieci! Jutro jest Dzień Pozytywnego Myślenia, to idealny moment, żeby zacząć! Wprowadźcie od dzisiaj jeden pozytywny nawyk w wasze życie, a później kolejny i kolejny. I bądźcie szczęśliwsi, całą rodziną. Zacznij od siebie, bo przecież szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko! 🙂

 

  1. NAGRADZAJ SIĘ

Wstałaś przed budzikiem – wypij kawę na siedząco, w ciszy, kiedy jeszcze wszyscy śpią. W końcu udało ci się nie spóźnić do pracy, choć dzieci rano marudziły – zjedz coś dobrego. Nie krzyknęłaś na dzieci, poćwiczyłaś 10 minut w domu? Nagradzaj się za wszystkie drobne sukcesy, za przezwyciężanie choćby w minimalnym stopniu swoich słabości. Wieczorna kąpiel, książka, pójście spać o 20:00. Zasługujesz na nagrody, nie zapominaj o nich.

 

  1. NIE MYŚL, DLACZEGO JEST TAK ŹLE, TYLKO DLACZEGO AŻ TAK DOBRZE

Moja przyjaciółka prowadzi warsztaty i zawsze zadaje jedno pytanie: „W skali od jeden do dziesięciu jak się Pani dzisiaj czuje?”. Pada odpowiedź: „Na trzy” – dlaczego tak dobrze?! I Ty pytaj siebie codziennie jak się czujesz i nie mów – dlaczego tak źle? Powiedz sobie, co takiego dobrego się dzieje, czy wydarzyło właśnie dzisiaj. Jeśli czujesz się na jeden – to skąd ta jedynka się bierze – dlaczego tak dobrze? Uwaga – nie ma minusowej skali, bo to pójście na łatwiznę. Zmieniamy myślenie. Pamiętajcie.

 

  1. CIESZ SIĘ Z TEGO, CO MASZ

Nie wzdychaj: „Ale ona ma dziś buty”, nie oglądaj się za nowym autem sąsiada. Nie patrz na nowy płaszcz koleżanki z zazdrością. Czemu skupiasz się na innych? Przecież to Ty jesteś ważna. Myśl o sobie i ciesz się tym, co masz. Myśl o tym, że dzieci są zdrowe (albo na szczęście tylko jedno dzisiaj chore), że masz pracę, że masz fajnego faceta obok, a w wakacje pojedziecie pod namiot, bo tak lubicie odpoczywać. To jest Twoje szczęście, zauważaj je i ciesz się nim. Doceniaj i bądź wdzięczna.

 

  1. MYŚL O SOBIE DOBRZE

Kiedyś psycholog, z którą rozmawiałam powiedziała, że zadaje swoim klientom pewne zadanie. Mają w domu w widocznych dla siebie miejsca zawiesić karteczki, które pozytywnie o nich mówią: „Jesteś świetna”, „Lubię Cię”, „Jesteś dobra”, Jesteś mądra”, „Cudownie się uśmiechasz”, „Świetnie wyglądasz”, „Wierzę w Ciebie”. Mogą być  na nich wypisane jakieś sukcesy. Przyklej te kartki w łazience, na lodówce – w miejscach, na które często pada Twój wzrok. Niech one  z Tobą pomieszkają przez tydzień. Przecież te kartki przeczytają także Twoje dzieci i pomyślą, że to o nich, a o to też chodzi! Myśl o sobie dobrze, poćwicz takie myślenie, a nagle okaże się, że jesteś zupełnie innym człowiekiem, niż dotychczas Ci się wydawało.

 

  1. MIEJ MARZENIA, ZAPLANUJ ICH REALIZACJĘ

Nie wyobrażaj sobie, jak byłoby cudownie „gdyby”. Jeśli tylko o tym myślisz, to chodzi Ci wyłącznie o to, żeby przez chwilę poczuć się dobrze i szczęśliwie. Nie ma to nic wspólnego z realizacją celów, marzeń. Wyobrażasz sobie, że leżysz na morskiej plaży? To pomyśl, co możesz zrobić, żeby to urzeczywistnić, żebyś naprawdę tak się poczuła. Zerknij w kalendarz, zaplanuj urlop, poszukaj miejsca. Nie masz pieniędzy? Znajdź rozwiązanie – tańszy nocleg, krótszy wyjazd. Wszystko da się zrobić, jeśli nie będziemy szukać wymówki, trzeba tylko naprawdę chcieć. A Ty chcesz?

 

  1. SKUPIAJ SIĘ NA TYM, CO DOBREGO CIĘ CZEKA

Nie myśl: „O rety, znowu do tej pracy”, tylko pomyśl: „Ale super, że się dzisiaj spotkam z Anką- przyjaciółką”. Albo, że masz pyszny obiad, albo, że czeka na Ciebie książka wieczorem, albo, że w telewizji będzie świetny film czy, że idziesz na ćwiczenia. Myśl o tym, co dobrego spotka Cię w ciągu dnia. Tak zmieniasz swoje myślenie.

 

  1. NIE OGLĄDAJ SIĘ ZA SIEBIE

 „Już raz mi nie wyszło, po co będę próbować”. Hej, ale tamten raz był kiedyś – w innych okolicznościach, innej sytuacji, z Tobą inną, bo może z mniejszą wiedzą, mniejszym doświadczeniem, mniejszą pewnością siebie. A Ty jesteś tu i teraz. Przed wszystkim nowym, czego chcesz spróbować hamuje Cię twój mózg. To on przypomina Ci wszystkie twoje porażki, ale jeśli zmienisz myślenie, jeśli powiesz sobie: „Wiem, że mogę to zrobić, chcę spróbować”, to rób to, próbuj, sprawdzaj siebie. Boisz się porażki? Przekuj ją na sukces, na kolejne ważne dla Ciebie doświadczenie i idź do przodu. Naprawdę tak można.

 

Wybierz dziś jeden z nawyków. Spróbuj, ale nie przez chwilę, dla zabawy. Potraktuj to jak inwestycję w swoje własne szczęście. Bo przecież chcesz być szczęśliwa, prawda? To wszystko jest w Tobie. Zacznij od siebie, a później zarażaj pozytywnym myśleniem swoje dzieci!

 

Źródło: www.ohme.pl

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Aktualności

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.