26 maja – ŚWIĘTO WSZYSTKICH MAM!

26 maja w kalendarzu jest zaznaczony na czerwono nie z byle powodu, tego dnia bowiem obchodzimy wyjątkowe święto. Wyjątkowe dlatego, bo wyjątkowej osoby – to Święto Mamy!

Gdy rodzi się dziecko, rodzi się też jego mama – od tego dnia kroczą razem przez świat. Matka niczym dobry duch czuwa nad snem swojego dziecka, jest przy dziecku we wszystkich ważnych momentach, pielęgnuje i uczy. Dmucha na zdarte kolano i śpiewa kołysanki gdy dziecko nie może zasnąć.

Mama, Mamunia, Mamusia…

Dzień Mamy oficjalnie w Europie zaczęto obchodzić dopiero w XX wieku – w Polsce od 1914 roku, zaś w wielu krajach dopiero po II wojnie światowej. Tego dnia bardzo często w przedszkolach i szkołach odbywają się uroczyste akademie poświęcone mamom… w tym roku będzie inaczej dlatego już dziś warto zastanowić się jak spędzić ten dzień by wyrazić swoje uczucia.

Kwiaty, czekoladki, laurki.

Obchody Dnia Matki w Polsce polegają zazwyczaj na obdarowywaniu matek kwiatami, czekoladkami, laurkami oraz innymi upominkami. A może w tym roku zrobić coś innego?!

Małe dzieci potrzebują wzoru, dlatego w Dzień Mamy szczególne zadanie ma… Tata!

To on przypomina i dopinguje, pomaga w organizacji prezentów i niespodzianek.

Większe dzieci potrafią więcej i też mogą zaplanować więcej atrakcji, niemniej jednak potrzebują wspólnika, tak więc muszą wiedzieć, że znajdą go w roli taty. To właśnie tata może pomóc przygotować pociechom, prezenty dla mam takie jak:

Śniadanie do łóżka – czemu nie 😉 Mamy będą szczęśliwe i zadowolone, a i nie jedna łezka zakręci się w oku na widok własnoręcznie wykonanej laurki czy napisanego liściku z życzeniami.

Obiad prawie jak w restauracji 😉 w czasie, gdy nie można wyjść do restauracji, to restauracja może przyjść do domu – zamówcie coś co lubi mama, a może tata i dzieciaki otworzą restaurację na niby dla najważniejszego gościa. 😊

Spokojny wieczór – po dniu pełnym e-pracy, e-szkoły i 1000 prawdziwych obowiązków mamy potrzebują chwili dla siebie, chwili dającej wytchnienia po całym dniu wypełnionym obowiązkami.

Zatem nie ma co czekać, Dzień Mamy co raz bliżej, wiec czas obmyślić plan działania na ten wyjątkowy dzień! 😊

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Artykuły