Dołącz do nas
Do góry

Aktywni w Majówkę? – Nie, Zawsze! :)

W czasie, gdy przedszkola i szkoły nadal są zamknięte, a my pracujemy z domu ciężko jest być aktywnym. Zazwyczaj brakuje Nam już na to siły… Nawet reklamy w TV przypominają Nam, że czas zacząć się ruszyć. Czas wolny po pracy bądź e-szkole warto spędzać aktywnie dla wspólnego zdrowia!

Odpoczywamy biernie przez to nie dbamy o swoją kondycję w odpowiedni sposób. Oglądając filmy o sporcie nie popracujemy nad sylwetką, a grając w gry na komputerze nie przybierzemy masy mięśniowej… Co więc zrobić?

Wiadomo, gdy na dworze świeci słońce, pogoda sprzyja wielu aktywnościom. Odpowiedź na pytanie dlaczego powinniśmy spędzać czas wolny na świeżym powietrzu jest więc banalnie prosta.

Dzięki temu dostarczamy dużą ilość tlenu do organizmu i sprawiamy, że czujemy się bardziej zrelaksowani i wypoczęci. Taki stan rzeczy przyczynia się też do zwiększenia energii i motywacji do dalszej pracy!

Czas wolny na świeżym powietrzu można spędzać na wiele sposobów i w wielu miejscach. Może być to chociażby przydomowy ogród bądź podwórko przy bloku. Pamiętajcie place zabaw są nadal zamknięte! W ogródku możemy relaksować się przy czytaniu książki czy gazety, jak nie mamy dzieci. 😉

Częściej jednak trzeba znaleźć inne zajęcia dla dzieci, aby czas spędzany w ogrodzie mijał w jak najprzyjemniejszych warunkach  –  warto zaopatrzyć go w niezbędne sprzęty i akcesoria! Z pomocą w zagospodarowaniu przestrzeni jak i czasu na balkonie lub w ogrodzie przychodzą różne akcesoria. Może czas postawić na namiot lub ślizgawkę?

Rowerowa przejażdżka lub rozpoczęcie przygody z bieganiem, dlaczego nie? Zawsze chcieliśmy, nigdy nie mieliśmy czasu teraz możemy zarazić pomysłem swoje dziecko, we dwoje raźniej. Zaopatrzcie się w dobre buty lub rower i w drogę! Pamiętajcie jednak o zasłonięciu twarzy oraz zachowaniu bezpiecznego odstępu od innych osób, które będziecie mijać po drodze.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Aktualności

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.