Dołącz do nas
Do góry

Dzień Matki – jaki jest najlepszy prezent?

 • 51
  Udostępnienia

Drogie Mamy! Jeden raz w roku obchodzimy Dzień Matki – nasze święto. Dostajemy cudowne wyrazy wdzięczności za trud włożony w opiekę, wychowanie naszych pociech oraz okazanie im niezmierzonych pokładów miłości i serdeczności. Ale czy zastanawiałyście się kiedyś z jakiego prezentu Wy ucieszyłybyście się najbardziej? Zapraszamy do przeczytania tekstu autorstwa Moniki Witkowskiej, Wiceprezesa Zarządu Polskiego Instytutu Mindfulness*.

Już od jakiegoś czasu w szkołach, przedszkolach panuje rwetes i pośpiech aby zdążyć na czas i cudownie wykończyć te wszystkie laurki, wazoniki, podstawki i inne ręcznie wykonane przez dzieci wspaniałości. Maluchy zajadle uczą się wierszyków, piosenek i układów tanecznych. Za chwilę obejrzymy je z radością. Może rano dostaniemy śniadanie do łóżka, kwiaty i znajdzie się czas na uściski, łzy wzruszenia. Wspaniale być zauważoną i docenioną – nawet tego jednego dnia.

Zadałam pytanie dwunastu Mamom, co chciałyby najbardziej dostać z tej okazji. Od każdej z nich usłyszałam:

 • Żeby moje dziecko miało…
 • Żeby moje dziecko było…
 • Żeby mojemu dziecku nie zabrakło…

Okazuje się, że najbardziej uszczęśliwia nas to, że dzieci są bezpieczne, szczęśliwe i zdrowe. Dopiero wtedy możemy pomyśleć o sobie.

A czego byś najbardziej chciała dla SIEBIE? Pozostawiając rolę matki na chwilę z boku. Pytając tej części siebie, która jest zakopana głęboko wewnątrz. Jaka jest Twoja prawdziwa potrzeba, mocne pragnienie?

Życzę nam wszystkim, miliardom kobiet na świecie:

 • Chwili zatrzymania każdego dnia.
 • Codziennego momentu spotkania siebie.
 • Czasu na spokojny oddech, bez presji i pośpiechu.
 • Przestrzeni na kontakt z własnym ciałem, emocjami, myślami i ważnymi pytaniami.
 • Łagodnej, życzliwej uwagi na siebie.
 • Radości z widoków, zapachów, smaków i dotyku.

Może za rok znajdziemy inną odpowiedź na to pytanie.

A dziś cieszmy się tym co mamy i tym, czym zostaniemy obdarowane. W końcu nasze pociechy włożyły w to dużo wysiłku i kreatywności. A jeśli tata będzie miał dobrą wenę to może jakiś bon do spa się trafi? Tylko wtedy pamiętajmy o odwzajemnieniu się w Dzień Ojca! 🙂

Wspaniałego Dnia Matki!

 

*Tekst powstał we współpracy z naszą ekspertką, Moniką Witkowską, która jest Wiceprezesem Zarządu Polskiego Instytutu Mindfulness. Wspiera rozwój nowych nauczycieli MBSR jako Nauczyciel Wspierający. Prowadzi programy redukcji stresu MBSR, warsztaty i spotkania o tematyce mindfulness. Pomaga przywrócić równowagę w ciele poprzez refleksologię, masaże Dotyk Motyla i metodą TRE. Więcej informacji TUTAJ (WWW) oraz TUTAJ (Facebook).

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Aktualności

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.