Dołącz do nas
Do góry

Dzień Psa, święto czworonożnych przyjaciół!

Dziś, 1 lipca obchodzimy Dzień Psa, wybór tej daty – na samym początku wakacji – nie jest przypadkowy, ponieważ według statystyk to właśnie podczas wakacji najwięcej psów zostaje porzuconych. Jest to święto zwierząt, które są z ludźmi od tysiącleci i uznane zostały za najlepszych przyjaciół człowieka, zostało one ustanowione, aby wszystkim przypominać, że pies zasługuje na szacunek i właściwe traktowanie. W tym dniu  obchodzone są liczne akcje propagujące wsparcie schronisk oraz zwracające uwagę na bezdomne psy, które zamieszkują ulice oraz osiedla.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, wierny kompan, a nawet członek rodziny. Kontakt z psem ma zbawienny wpływ na zdrowie psychiczne człowieka, stąd pomysł na dogoterapię, stosowaną często w leczeniu różnych schorzeń. Pies stymuluje rozwój dziecka zarówno ten emocjonalny, jak i ten w kierunku rozmaitych aktywności fizycznych. Przeprowadzone dotychczas badania dowodzą, że dzieci wychowujące się z psem są bardziej otwarte oraz łatwiej przychodzi im podejmować wyzwania niż tym dzieciom, które kontaktów z psem w swoim życiu nie miały.

Czworonożni przyjaciele dzieci i dorosłych zostali tak pokochani przez wszystkich, że ich wizerunek jest powielany na wszelkiego rodzaju odzieży oraz akcesoriach.

Lustereczko powiedz, przecie… kto psa kocha najbardziej na świecie. ❤

Do serca przytul psa albo postaw na ubrania z nim!

Wakacje dopiero ruszyły, ale we wrześniu do szkoły będzie można zabrać urocze psiaki. 😉

Pluszowe pieski? Nie ma sprawy!

 

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Aktualności

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.