Dołącz do nas
Do góry

Free Hugs, czyli Dzień Przytulania!

Nie wszyscy wiedzą ale dziś mamy taki specjalny dzień w kalendarzu – Dzień Przytulania. Tego dnia można uściskać bezkarnie każdą napotkaną osobę: sąsiadkę, koleżankę czy kolegę w pracy. Pandemia koronawirusa jednak mocno ogranicza nam w tym roku możliwości bliskiego kontaktu bo trudno jest uściskać kogoś zachowując dystans 2 m ale i z tym można sobie poradzić! Uśmiech i dobre słowo mogą znaczyć więcej niż nie jeden „misiek”. A za jakiś czas wszystko wróci do normy a i data 24 czerwca oby zapadła nam w pamięci.

Dlaczego ten dzień jest ważny i dlaczego powinniśmy uczyć dzieci obchodzenia Dnia Przytulania?

Wiadomo!  Przytulenie jest bardzo ważne, na każdym etapie życia dziecka. Przytulenie daje człowiekowi wiele radości. W czasie przytulania uwalniana jest endorfina, która odpowiedzialna jest za odczuwanie przyjemności i poprawę nastroju. Przytulenie niemowlaka daje ukojenie skołatanych nerwów matki a przyjacielski uścisk w przedszkolu pozwala budować więzi.

Przytulanie to świetny sposób, by okazać drugiemu człowiekowi sympatię, miłość albo podarować trochę ciepła. Najważniejsze w przytulaniu jest to, by okazywać potrzebę bycia razem. Dlatego przytulajmy nasze dzieci nie tylko od święta – przytulajmy rano, w południe i wieczorem przed snem, gdy tylko nadarzy się okazja – uścisk znaczy Kocham Cię, Wierzę w Ciebie i Dziękuję Ci, że jesteś ze mną. Tak więc… chodź się przytul! 😊

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Bez kategorii

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.