Gry na długie jesienne wieczory

Nadchodzą długie jesienne i zimowe wieczory. Podczas tych pór roku ciężej jest zorganizować naszym dzieciom czas wolny. Część rodziców decyduje się na większą ilość zajęć dodatkowych, część nieco chętniej przymyka oko na oglądanie bajek. A gdyby tak zrobić coś wspólnie? Coś, co będzie kreatywne,  rozwijające, a czasami zabawne dla obu stron? A gdyby tak…zaopatrzyć się w kilka planszówek i już nie martwić zbyt długimi wieczorami? 🙂

 

Oto nasze propozycje:

 

Co powiecie na zwariowaną grę z kolorami w roli głównej? Świat dzieci jest światem kolorów. Bohaterowie bajek, zabawki, otoczenie pełne smaków, tajemniczych urządzeń, świateł i cieni – to wszystko w dziecięcych oczach kipi feerią barw. Myśl Kolorem Junior to pobudzająca wyobraźnię zabawa – nie tylko dla najmłodszych!

Liczba graczy: 8+
Wiek: 2-20

Zawartość:

 • 300 kart z pytaniami
  • 4 takie kart kolorów (po 11 kart każda)
  • 10 kart “kradzieja” koloru
  • notes
  • pisak
  • instrukcja

Uwaga! Produkt nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 roku życia.

 

To klasyczna gra ekonomiczna w wydaniu dla najmłodszych! Gra zachęca dzieci do liczenia i zabawy na kolorowej planszy, na której kupujemy miejsca rozrywki. Zawiera m.in. cztery klasyczne pionki Monopoly w wersji Junior. Czas na rodzinną grę!

Wiek graczy: 5+

 

Boom Boom to gra, w której wszyscy grają naraz. Gracze jednocześnie starają się skompletować zestawy kart. W tym celu wymieniają karty ze swoich stosików z czterema kartami na planszy. Gdy gracz skompletuje stosik – dzwoni dzwonkiem. Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy skompletuje swoje stosiki kart.

Wiek graczy: 6+
Liczba graczy: 2-4

Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.

 

Gra zręcznościowa Flamingi francuskiej marki JANOD to wspaniała zabawa, zarówno dla dwojga, jak i jednego dziecka. Zestaw składa się ze sporego drewnianego flaminga, balansującego na podstawce o zaokrąglonym spodzie oraz 10 drewnianych pisklaków w różnych kształtach i pięknych pastelowych kolorach, które należy ustawiać na jego rozłożonych skrzydłach w taki sposób, by z nich nie spadły oraz aby flaming jak najdłużej zachował równowagę. Celem gry jest stworzenie jak najbardziej stabilnej konstrukcji. Gracz, który doprowadzi do jej upadku – przegrywa.
Gra ta ćwiczy koncentrację, planowanie i zręczność.

Gry rozbudzają wyobraźnię, myślenie strategiczne i planowanie. To wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Gra została zaprojektowana we Francji. Zapakowana jest w estetyczne pudełko. Idealnie nadaje się na prezent.

Wiek graczy: 3-6 lat

 

Każdy gracz ma planszę przedstawiającą pokój pełen zabawek. Po pokojach biegają koty. Im więcej zabawek zainteresuje kota, tym więcej punktów gracz zdobędzie. Pięknie zilustrowana gra z wyjątkowymi elementami: sznurkami i specjalnymi planszami. Doskonała zabawa nie tylko dla dzieci.

 

Wiek: 5-105
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 20 min

 

 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Artykuły