Jak ubrać dziecko na spacer? Praktyczny poradnik

Kwestia ubioru dziecka na spacer zawsze spędza rodzicom sen z powiek. Każdy człowiek ma przecież indywidualne odczucie ciepła, a do tego dochodzą jeszcze pory roku i aktywność dziecka. Większa – w przypadku starszych dzieci lub jej brak u młodszych, które leżą w gondolach lub siedzą w spacerówkach. Sprawa bywa naprawdę skomplikowana. Jak więc ubrać dziecko na spacer, aby nie było mu ani za zimno, ani za gorąco? Rozwiewamy wątpliwości.

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią?

Jesień to tzw. okres przejściowy, wymagający ubierania się „na cebulkę”. Warto, aby dziecko miało możliwość komfortowego zdjęcia nadmiarowych warstw. Sposób ubioru będzie jednak zależał od wieku dziecka. Zdecydowanie jednak najtrudniejsze wyzwanie stoi przed rodzicami noworodków, które są najbardziej wrażliwe na zmiany temperatury. Aby dowiedzieć się, jak ubrać noworodka na pierwsze spacery, polecamy lekturę artykułu Pierwszy spacer z noworodkiem – co musisz wiedzieć?

Jak ubrać niemowlę na spacer jesienią?

W przypadku niemowlaka jadącego w gondoli świetnie sprawdzi się ciepły pajacyk, podszyty futerkiem. Przykładem może być pajac dresowy chłopięcy ocieplany – żółty. Dodatkowo maluszkowi zakładamy ciepłą czapkę polarową i otulamy kocykiem lub układamy w śpiworze. W przypadku niemowlaka jadącego w spacerówce dobrym pomysłem będzie lekko ocieplana kurtka, buty niechodki, komin, czapka, a także okrycie z kocyka lub śpiwora.

Jak ubrać na spacer starsze dziecko?

Gdy temperatury oscylują wokół 10 stopni C, szczególnie przydatna będzie kurtka z ociepleniem, jednak lżejszym niż to zimowe. Warto, aby miała kaptur. Przykładem może być kurtka dziewczęca pikowana – żółta. Do niej zakładamy komin i czapkę – w zależności od temperatury: grubszą bawełnianą lub polarową/wełnianą. Jeśli chodzi o buty, dobrze sprawdzą się półbuty zakrywające kostkę lub kalosze na bardziej wilgotne dni.

 uśmiechnięte dzieci bawiące się podczas jesiennego spaceru

Jak ubrać dziecko na spacer zimą?

Zima to czas ciepłych puchowych kurtek i kombinezonów. Warto wybierać modele nieprzemakalne, które w przypadku starszych dzieci dobrze sprawdzą się podczas zabaw na śniegu.

Jak ubrać niemowlę na spacer zimą?

Podstawą zimowych spacerów z niemowlakiem, jadącym zarówno w gondoli, jak i w spacerówce, jest ciepły śpiwór i kombinezon. Warto, aby śpiwór posiadał kaptur, a kombinezon rękawiczki. W przypadku dzieci leżących w gondoli najlepiej sprawdzi się kombinezon ze stopkami, a w przypadku maluchów jadących w spacerówce – bez stopek, ponieważ takim dzieciom założymy tzw. niechodki lub zwykłe buty. Oto przykładowe propozycje:

Jak ubrać starsze dziecko na spacer zimą?

Starszaka ubierzmy w kombinezon wodoodporny lub w ciepłą zimową kurtkę, do której na czas zabaw na śniegu możemy założyć spodnie narciarskie, np. spodnie narciarskie dla dziewczynki – granatowe z odblaskami. Warto, aby wybrana przez nas kurtka zimowa była ciepła i miała kaptur, np. dla dziewczynki: pomarańczowa kurtka dziewczęca z puszystym kapturem a dla chłopca: kurtka chłopięca zimowa w kolorze niebieskim.

uśmiechnięte mama i córka na spacerze

Jak ubrać dziecko na spacer wiosną?

Choć wiosna bywa kapryśna, wraz z jej nadejściem coraz chętniej zrzucamy puchowe ubrania i zakładamy lżejszą odzież. Nie inaczej jest w przypadku maluchów. Pierwsze wiosenne dni bywają jednak zdradliwe. Podpowiadamy, jak ubierać dzieci, aby nie zaszkodziła im wiosenna zmienność temperatur.

Jak ubrać niemowlę na spacer wiosną?

Podobnie jak jesienią, w przypadku maluchów leżących świetnie sprawdzi się ocieplany dresowy kombinezon i – śpiwór lub kocyk, w zależności od temperatury. Dzieciom siedzącym wygodnie będzie w lekkiej wiosennej kurtce. Dobrym przykładem może być kurtka przejściowa dziewczęca z kapturem – brzoskwiniowa. Do tego lekka bawełniana czapka lub opaska i komin, np. cienki dzianinowy komin dla dziewczynki.

Jak ubrać starsze dziecko na wiosenny spacer?

W przypadku starszych dzieci, dla których atrakcją są spacery w wiosennym deszczu, idealna będzie kurtka lub płaszcz przeciwdeszczowy oraz kalosze, a na bezdeszczową pogodę zwykłe półbuty. Do tego lekka czapka lub opaska oraz komin czy też chusta.

Jak ubrać dziecko na spacer latem?

Lato jest zdecydowanie najbardziej wdzięczną porą, jeśli chodzi o spacery. Nie ma uciążliwego ubierania, na spacer można wyjść właściwie w tym, w co dziecko jest ubrane w domu czy w ogrodzie. Warto zaopatrzyć się jedynie w nakrycie głowy chroniące przed promieniowaniem słonecznym, dobry krem z filtrem i lekką i przewiewną odzież i obuwie.

Jak ubrać niemowlę na spacer latem?

Odpowiednie będzie bawełniane body i krótkie spodenki lub sukienka. Koniecznie pamiętajmy o jasnej i przewiewnej czapce na głowę.

Jak ubrać starsze dziecko na spacer latem?

W tym przypadku również wybierajmy przewiewną i lekką odzież wykonaną z naturalnych materiałów jak bawełna czy len. Niezbędna jest także czapka, np. z daszkiem lub kapelusz.

Total
0
Shares
2 komentarze
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Artykuły