Najlepsze prezenty dla Dziadków to te zrobione samodzielnie. Sprawdź nasze inspiracje!

Święto Babci i Dziadka już w przyszłym tygodniu – czy masz pomysł na to jak sprawić im największą przyjemność? Nadchodzący weekend to idealny czas, aby wspólnie z dzieckiem stworzyć wyjątkowe, bo wykonane samodzielnie, prezenty! Nie ma lepszego sposobu na docenienie zaangażowania dziadków w wychowanie wnuków i podziękowanie za czas, który im poświęcają. W dzisiejszym wpisie znajdziecie mnóstwo inspiracji do stworzenia prezentów, które będą dla dziadków najpiękniejszą pamiątką!

Kalendarz

Nawet jeśli dziadkowie zaopatrzyli się już w kalendarz, to ten wykonany przez wnuki z pewnością zdetronizuje pozostałe. 🙂

Potrzebujemy:

– kolorowego brystolu w formacie A3;

– wydrukowanego na kartce A4 kalendarza rocznego;

– kleju;

– akcesoriów do ozdabiania: kredek, flamastrów lub farb oraz kolorowego papieru.

Brystol układamy pionowo i na jego dolną część naklejamy wydrukowany wcześniej kalendarz. Miejsce, które zostało nam nad kalendarzem ozdabiamy w dowolny sposób. Można narysować portret dziadków, całej rodziny,  zrobić kolaż ze zdjęć z dziadkami lub po prostu napisać życzenia.

Ze starszymi dziećmi można przygotować 12-stronicowy kalendarz. Drukujemy kalendarze miesięczne i naklejamy na kolorowe brystole. Można poprosić dzieci, aby narysowały sytuacje, które kojarzą im się z dziadkami. Może wspólne wakacje w lipcu i sierpniu? Wyjście na sanki zimą? Malowanie jajek na Wielkanoc? Można sięgnąć także do rodzinnego albumu i wybrać zdjęcia odpowiadające poszczególnym miesiącom i ładnie je ozdobić.

Witrażowy lampion

Wbrew pozorom wcale nie jest trudny do wykonania, a efekt zaskoczy wszystkich!

Potrzebujemy:

– słoika lub szklanki;

– farb do malowania po szkle.

Słoik lub szklankę dokładnie myjemy i osuszamy. Malujemy na niej różnokolorowe wzory, które następnie konturujemy na czarno tak, aby powstał witraż. I gotowe! 🙂 Podpowiedź: farbami do malowania po szkle możemy nanosić  najróżniejsze wzory czy napisy na dowolnie wybranych naczyniach.

Ramka na zdjęcie

Podaruj dziadkom własnoręcznie zrobioną ramkę na zdjęcie!

Potrzebujemy:

– zdjęcia z dziadkami;

– patyczków do lodów lub patyczków kreatywnych;

– kawałka brystolu;

– kleju na gorąco;

– sznurka;

– akcesoriów do ozdabiania ramki: naklejek, brokatu, flamastrów, kolorowego papieru.

Patyczki sklejamy tak, aby tworzyły krzyżyk jak w grze „kółko i krzyżyk” (#). Tam, gdzie chcemy mieć górę ramki (do późniejszego powieszenia) przewiązujemy sznurek. Od spodu przyklejamy brystol. Następnie naklejamy zdjęcie i ozdabiamy ramkę. Patyczki można też ułożyć np. w kształcie serca.

Starsze dzieci zamiast przyklejania zdjęcia mogą spróbować narysować portret dziadków.

Stojaczek na zdjęcie

Potrzebujemy:

– zdjęcia z dziadkami;

– drewnianego spinacza do prania;

– patyczka do szaszłyka lub słomki;

– kleju na gorąco lub kleju do drewna;

– plasteliny;

– wstążki.

Jedno z ramion spinacza przyklejamy do patyczka. Z plasteliny robimy bazę do stojaka. Następnie wbijamy patyczek ze spinaczem w bazę i wkładamy zdjęcie. Patyczek można przewiązać kokardką lub przed przyklejeniem do spinacza obwiązać patyczek na całej długości tasiemką.

„Pomocne dłonie”

Z dziadkami robimy najróżniejsze rzeczy… razem! Dlatego naszą kolejną propozycją są odciski dłoni ich małych pomocników na fartuchu kuchennym, rękawicach kuchennych czy koszulce, w której dziadek majsterkuje w garażu!

Potrzebujemy:

– fartuch kuchenny/ rękawice kuchenne/ koszulka lub inny materiałowy przedmiot pasujący do zamysłu;

– farby do malowania na tkaninach.

Przygotowujemy tkaninę- musi być czysta i uprasowana. Malujemy spód dłoni dziecka wybranym kolorem farby (namawiamy do mieszania!) i odciskamy je w odpowiednim miejscu. Jeśli chcecie, możecie stworzyć kształt serca malując wnętrze dłoni dziecka farbą i prosząc, aby odcisnęło ją pod kątem na tkaninie, a następnie malujemy drugą i odciskamy tak, aby dłonie nakładały się na siebie tworząc serce. Można zrobić dopisek „pomocne dłonie”, „pomocnik babci”, „pomocnik dziadka”.

Biżuteria z makaronu dla babci

Potrzebujemy:

– makaronu w różnych kształtach;

– farb;

– tasiemki, żyłki lub sznurka;

– koralików.

Makaron przed nawlekaniem można pomalować farbami lub ozdobić np. brokatem. Następnie nawlekamy różne kształty makaronu na tasiemkę co jakiś czas przewlekając koralikiem.

Medal dla dziadków

To, że dziadkowie są na medal, wiedzą wszyscy! Warto przypomnieć im o tym, dając własnoręcznie wykonany medal.

Potrzebujemy:

– talerzyka papierowego lub kółka wyciętego z brystolu;

– farb;

– nożyczek;

– kleju;

– sznurka lub tasiemki;

– akcesoriów do ozdabiania.

Talerzyk malujemy na złoto lub żółto. Następnie wycinamy z papieru „1” (numer jeden) i naklejamy na środek medalu. Nożyczkami robimy dziurkę na górze i przewlekamy sznurek. Medal można dodatkowo ozdobić naklejkami lub kolorowymi dżetami. Hasła takie jak: „Moi dziadkowie są na medal”, „Kocham Was”, czy „Najlepsi dziadkowie na świecie” także są mile widziane. 🙂

Niewiędnące kwiatki dla babci

Podobno wszystkie babcie uwielbiają dostawać kwiaty. 🙂 Warto zatem podarować im takie, które nie zwiędną!

Potrzebujemy:

– kartkę z bloku technicznego;

– farb i pędzelka;

– flamastrów;

– antyramę.

Na kartce malujemy 3-5 łodyg kwiatów. Potem wnętrze dłoni dziecka malujemy farbą, np. żółtą. Prosimy, aby odcisnęło dłoń tuż przy górnym krańcu namalowanej wcześniej łodygi. Powstanie nam pączek kwiatka. Czynność powtarzamy z innymi kolorami do momentu, aż wszystkie łodygi będą miały kwiaty. Następnie zieloną farbą malujemy stopy dziecka i prosimy, aby odbiło je przy łodygach jako liście. Pracę odkładamy do wyschnięcia, po czym uzupełniamy życzeniami i wkładamy w antyramę.

Kwiaty ze słomek

Potrzebujemy:

– słomek w kolorze zielonym (lub innym);

– kolorowego papieru;

– nożyczek;

– kleju.

Z papieru wycinamy kształt kwiatów np. tulipanów. Następnie składamy je w harmonijkę (zaczynając od dołu) i tak złożony kwiatek nacinamy delikatnie na środku. Rozwijamy papier i rozciągając nakładamy na słomkę. Można wyciąć z papieru listki i dokleić do łodyg.

Laurka

Klasyka, która zawsze się sprawdza. 🙂

Potrzebujemy:

– kolorowego brystolu w formacie A5 lub A4;

– nożyczek;

– kleju;

– flamastrów, farb;

– akcesoriów do ozdabiania: naklejek, perełek, brokatu, słomek.

Kartkę składamy na pół. Przód ozdabiamy według uznania, a środek uzupełniamy życzeniami.

Pomysły na pierwszą stronę:

  1. Odręczny portret dziadków– obrysowujemy dłonie dziecka flamastrem. W ten sposób powstały kontury głów (palce to włosy, śródręcze – twarz) domalowujemy oczy, usta, nos, kolorujemy włosy i portret dziadków gotowy! 🙂
  2. Serduszko – malujemy wnętrze dłoni dziecka farbą i prosimy, aby odcisnęło ją pod kątem na kartce. Następnie malujemy drugą i odciskamy tak, aby dłonie nakładały się na siebie tworząc serce
  3. Kwiatek 3D – na środku kartki naklejamy zieloną słomkę. Z brystolu wycinamy kształt kwiatka w trzech różnych wielkościach. Następnie sklejamy je ze sobą, ale tylko na środku, płatki kwiatków zostawiamy luzem, można je nawet lekko odgiąć od kartki, aby uzyskać efekt 3D. Z brystolu wycinamy listki i doklejamy do kwiatka.

 

Wystarczy, że Twoje dziecko włoży w powyższe czynności trochę pracy i dużo miłości i… piękny i wyjątkowy prezent dla dziadków będzie gotowy! 🙂

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Artykuły