Rowerek biegowy to nic trudnego!

Cieplejsza pogoda i coraz przyjemniejsza wiosenna aura sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu. Rower to doskonała forma spędzania wspólnie czasu. Kiedy jest odpowiednia pora na pierwsze 2 kółka? Rower biegowy, a może rower trójkołowy? Kilka rad na początek jak dobrać idealny rowerek i zaszczepić w maluchu pasję do jazdy na jednośladzie w przyszłości.

Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta rowerów przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. Dzięki bogatemu wyborowi łatwiej dobrać odpowiedni model dla naszego malucha. Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji zakupowej? Oto kilka podpowiedzi.

Pierwsze dwa kółka!

Wielu specjalistów jednogłośnie poleca wybór małego roweru biegowego na kołach 10-12 cali już 2–3 latkom. Dzięki treningom na rowerku biegowym małym dzieciom łatwiej jest utrzymać równowagę i zapanować nad balansem ciała. Te umiejętności zaprocentują w przyszłości tym, że łatwiej im będzie utrzymać się na rowerze.

Idealny bicykl jest:

LEKKI – pierwszy rowerek biegowy nie może powodować trudu w poruszaniu się ponieważ dziecko szybko zniechęci się do treningów. Rowerki są wykonane z różnych materiałów wśród bogatej oferty znajdziemy drewniane, stalowe a nawet wykonane ze stopów magnezu.

Ważne by rowerek ważył od 3-5 kg to waga, która nie sprawi trudności żadnemu maluchowi.

CIEKAWY – oferta modeli wzorów i dostępnych kolorów jest duża, pozwólmy dziecku uczestniczyć w wyborze rowerka.

Cukierkowy jednoślad dla dziewczynki:

A może wyścigowy model dla naszego ciekawego świata łobuziaka:

Są tutaj fani retro? Dla takich też znajdziemy odpowiedni model:

DOBRZE DOBRANY  – rowerek biegowy musi być dobrany odpowiednio do wzrostu dziecka, jeśli będzie za duży, dziecko szybko zniechęci się do kolejnych prób samodzielnej jazdy. Dlatego dokładnie zmierzmy dziecko przed zakupem i upewnijmy się, że poszczególne elementy rowerka tj. rama, kierownica, siodełko można regulować, dzięki temu rowerek starczy Nam na dłużej.

BEZPIECZNY – najważniejsze w wyborze rowerka jest bezpieczeństwo naszego szkraba – dlatego wybierajmy odpowiedzialnie. Sprawdźmy czy rower ma skrętne koła albo blokadę kierownicy, którą można założyć przynajmniej na początku, zanim malec dobrze nie opanuje jeszcze jazdy.

Pomocne okazują się antypoślizgowe nakładki na rączki, które pomagają poczuć się pewnie, trzymając kierownicę nawet w cieplejsze dni.

WYGODNY – pamiętajmy o wygodzie naszego malca – miękkie i dobrze wyprofilowane siodełko jest bardzo ważnym elementem pierwszego roweru. Niemniej pamiętajmy też o swojej wygodzie – czy rowerek można bezpiecznie i łatwo przenosić, gdy naszemu maluchowi odejdą chęci na jazdę w połowie spaceru – pomocne są wtedy uchwyty lub specjalnie wyprofilowane elementy ramy tak byśmy mogli jedna ręką trzymać malca, a w drugiej nieść rowerek. 😉

Dziecku, które jeździło na rowerze biegowym łatwiej przesiąść się na większy rower – często nie musimy korzystać już z doczepianych kółek (lub korzystamy z nich dużo krócej) ponieważ zachowanie poprawnej postawy dziecko ma już wyuczone.

Bogata oferta rowerków biegowych dostępna jest w naszym sklepie internetowym,  tak więc jeśli zastanawialiście się nad zakupem rowerka dla swojej pociechy na Dzień Dziecka, to nie ma się nad czym zastanawiać i już za kilka dni można rozpocząć wspólne treningi rowerowe, kto wie czy w naszych dzieciach nie kryje się następny Mistrz Tour de Pologne?! 😊

Total
0
Shares
3 komentarze
  1. Uważam, że ten artykuł zawiera przede wszystkim wiedzę praktyczna i dlatego jest bardzo wartościowy. Jest w nim napisane na co trzeba w sposób optymalny bez żadnej przesady. Dzięki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Artykuły