Dołącz do nas
Do góry

Wakacyjny niezbędnik, czyli jedziemy nad wodę!

Ciepła bryza na twarzy, szum fal i wilgotny piasek pod stopami… TAK! To na 100% mówi Nam, że  niedługą zaczną się wakacje. Planując letni wypoczynek z dziećmi warto zastanowić się chwilę nad tym co powinniśmy mieć ze sobą by być przygotowani, na każdą ewentualność. Zabawa nad wodą to nie tylko piasek i babki to też czas na porządny reset po trudnym dla wszystkim czasie „lockdownu”.

Przed kilkoma miesiącami niektórzy z nas snuli plany wyjazdów w najodleglejsze zakątki Europy lub świata. Dziś, większość poszukuje lokalizacji „bliżej domu” 😉 wielu z nas postawi na rodzimy Bałtyk. Polskie morze i plaże słyną z uroku, którego na próżno szukać na krańcach świata jednak ekwipunek jaki należy zabrać, gdy wybieramy się z dziećmi jest również nieco inny. O czym warto pamiętać, w kilku punktach:

Nakrycie głowy. Może to być kapelusz, czapka z daszkiem lub po prostu chustka na głowę.

   

Krem z filtrem UV. Im jaśniejszy jest kolor cery waszej pociechy, tym wyższy powinien być filtr.

Strój kąpielowy. To oczywiście podstawa pobytu na plaży! Dobór kostiumu jest bardzo ważny – dzieci ciągle się ruszają ważne by nie krępował ruchów!

   

Klapki plażowe. Mogą być to japonki, mogą być klasyczne, ważne by szybko wysychały i były wygodne. Pamiętajmy, że na plażę i z plaży zawsze jest kawałek do przejścia. Sprawdzą się również buty do wody.

 

Namiot plażowy. Ostatnio coraz popularniejsze plażowe akcesoria dają cień na plaży i osłaniają przed wiatrem. Namiot z podłogą dodatkowo izoluje nas od podłoża, a mniejsze dzieci mogą uciąć sobie w nim drzemkę, gdy nadmiernie zmęczy ich słońce. 😉

Ręcznik plażowy i ponczo. Po wyjściu z wody należy się dobrze wytrzeć – dzieci powinny zakładać ponczo, które jest świetna alternatywą dla ilości zabieranego na plażę ekwipunku. Warto jednak mieć jeden lub dwa ręczniki, na których w wygodny sposób będziemy mogli usiąść by się posilić lub zagrać w grę.

   

Bidon na wodę. O zabraniu dużej ilości wody do picia raczej nie musimy przypominać. Fajny i kolorowy bidon – będzie przypominał dzieciakom, że czas się napić. Dobrze, jak będzie miał zamknięcie, dzięki któremu piasek nie dostanie się do ustnika.

   

Zabawki. Zabawa na plaży nie może obejść się od łopatek, wiaderek i foremek. Do tego piłka i śmieszny dmuchany materac to zestaw obowiązkowy. 😊

   

Pamiętamy zawsze o bezpieczeństwie. Rękawki na rączkach, albo płetwa wznosząca pomoże dzieciakom jak i rodzicom poczuć się bezpiecznie w wodzie, a na plaży warto zainwestować w opaskę informacyjną, która może oszczędzić nam wielu nerwów w razie zgubienia się naszej pociechy na plaży.

 

Kończąc naszą listę nie zapominajmy o ubraniu na zmianę. Należy pamiętać zarówno o ubraniu lekkim, jak też ciepłym – w razie sztormu, deszczu, czy niekorzystnej, chłodnej pogody.

W sklepie 51015kids.eu trwa likwidacja kolekcji – to najlepszy moment by zaopatrzyć się w te wszystkie potrzebne Nam nad wodą rzeczy.

Udanego plażowania!

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Aktualności

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.