Dołącz do nas
Do góry

Jak wprowadzić kontrolę rodzicielską w aplikacji YouTube?

Nie uciekniemy przed cyfryzacją – nawet jeżeli my nie jesteśmy jeszcze całkowicie zależni od smartfona, to nasze dziecko zapewne będzie używało go na co dzień przez większość doby. I wbrew pozorom, nie musi być w tym aż tyle złego, jak przedstawiają to media lub eksperci. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób nasza pociecha będzie wykorzystywała swój telefon.

Chcąc zadbać o prawidłowy rozwój dziecka i uchronić je przed rzeczami niedostosowanymi do jego wieku, warto zwrócić uwagę na to, co ogląda i czyta w internecie. Niestety, nawet najpopularniejsze serwisy internetowe – takie jak YouTube – stosując ograniczenia wiekowe w swoich materiałach, przeoczy niektóre filmy. W otchłaniach tak ogromnego portalu jak YouTube znajdziemy mnóstwo filmów, które zszokują nie tylko dziecko, ale też nas. Jak chronić maluchy przed nieodpowiednimi treściami w aplikacjach?

Filmy i rozrywka odpowiednia dla dzieci – zadbaj o bezpieczeństwo w apce YouTube

Żaden rodzic nie chciałby stać przez 24 godziny na dobę nad swoim dzieckiem, pilnując czy akurat odtwarzany film będzie odpowiedni dla jego wieku i preferencji. Na szczęście twórcy serwisów z treściami multimedialnymi pomyśleli o potencjalnych zagrożeniach dla najmłodszych i stworzyli narzędzia pozwalające wyeliminować nieodpowiednie dla nich materiały. Aby mieć pewność, że nasz maluch będzie oglądał na YouTube filmy dla dzieci, dostosowane do ich wieku, należy zmienić ustawienia aplikacji. Jak włączyć kontrolę rodzicielską w apce YouTube?

Jeśli chodzi o podstawową aplikację, istnieje jedna opcja, by zablokować filmy dla dorosłych. YouTube umożliwia włączenie opcji ograniczonego dostępu. Jak to zrobić? W aplikacji kliknijmy na nasz awatar w prawym górnym rogu, a następnie w ustawienia na końcu rozwijanej listy. Na samym dole znajdziemy opcję ograniczenia dostępu. Jeśli ją włączymy, w aplikacji będą się wyświetlać filmiki dla dzieci, a przynajmniej takie nie kwalifikujące się pod nieodpowiednie. Jest to swego rodzaju tryb bezpieczny, kontrola rodzicielska YouTube’a w wersji podstawowej.

YouTube Kids, czyli aplikacja premium

Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, by na YouTube wyświetlały się tylko i wyłącznie filmiki dla dzieci. Niestety, wiąże się to z niewielkim wydatkiem w postaci subskrypcji YouTube Premium – wersji aplikacji, która dodaje szereg udogodnień i nowych funkcjonalności w porównaniu do podstawowej wersji. Subskrypcja zapewnia nie tylko wymarzoną funkcję słuchania i oglądania filmów w tle, przy wygaszonym ekranie, ale także otwiera możliwości związane z dostosowaniem widocznych treści.

YouTube Premium wprowadza zupełnie nową wersję aplikacji – YouTube Kids, która jak łatwo się domyślić, jest przeznaczona do użytku przez najmłodszych. Bajki na YouTubie czy gry dla dzieci nigdy nie były tak blisko i tak łatwo dostępne. Co zapewnia YouTube kidsKids? Przede wszystkim, daje rodzicom pełnowartościową opcję kontroli rodzicielskiej, gdzie określimy jakie filmiki dla dzieci będą wyświetlane. Kolejną świetną funkcją, która nie tylko będzie swego rodzaju kontrolą, ale też nauką odpowiedzialności lub systematyczności, jest minutnik. Każdy rodzic może ustawić w aplikacji przez ile minut lub godzin YouTube Kids będzie wyświetlał filmy dla dzieci. Po upływie tego czasu tylko dorosły będzie mógł odblokować dalsze oglądanie. W samej aplikacji wszystkie filmy są podzielone na kategorie, które pomogą dostosować oglądane treści do waszych potrzeb – będzie to sztuka i plastyka, zabawki i rozrywka, nauka i hobby, a także programy i kreskówki. Jeśli cenimy sobie możliwości personalizacji treści wyświetlanych naszym pociechom, warto wypróbować YouTube Kids w subskrypcji YouTube Premium.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Aktualności

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.