Dołącz do nas
Do góry

Pomysł na prezent na Dzień Ojca

Już jutro 23. czerwca co oznacza, że będziemy obchodzić Dzień Ojca. Święto to obchodzone jest w Polsce od 1965 roku i ma na celu wyrażenie szacunku dla Ojca i jego wkładu w wychowanie dzieci. Historia tego dnia wywodzi się Stanów Zjednoczonych, a w chwili obecnej święto to jest obchodzone w większości państw w rożnych terminach, zależnych o tego w jakim kraju jest obchodzone np. 19 marca, czyli w dniu Świętego Józefa obchodzone jest  we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii, Francji.

Tego dnia w prezencie dla Ojców wręczane są drobne upominki. Prezenty można kupić gotowe lub wykonać coś samodzielnie, a wiadomo nic tak nie cieszy jak szczery prezent zrobiony prosto od serca. Maluchy samodzielnie mogą wykonać wiele prezentów, poniżej przedstawiamy kilka kreatywnych pomysłów.

1) Kartka lub laurka.

Taki wykonany własnoręcznie prezent z pewnością wzruszy każdego tatusia. Podarunek ten nie wiąże się z wielkimi kosztami i można go wykonać praktycznie w każdej chwili. Wystarczy jedynie zwykła kartka papieru lub tektury i kolorowe mazaki, kredki oraz trochę brokatu. Wszystko zależy wyłącznie od inwencji pociechy

2) Pojemnik na długopisy lub flamastry.

Prezent idealny dla Ojców, którzy większość czasu spędzają pracując za biurkiem lub dużo piszą. Własnoręcznie zrobiony pojemnik na długopisy, wykonany ze najzwyklejszej puszki oraz odpowiednio ozdobiony przez dziecko z pewnością umili tacie chwile spędzane w biurze

3) Koszulka z przesłaniem.

Taka koszulka na której znajdzie się piękny cytat lub rysunek, może wzruszyć nie jednego Tatę. Do jej wykonania potrzebne będą specjalne flamastry do tkanin, kolorowe stempelki oraz zwykły męski t-shirt. O tym co znajdzie się na koszulce powinno móc zdecydować samodzielnie dziecko, może to być wyznanie „Kocham Tatę” lub „Najlepszy Tata na świecie” oraz wiele innych haseł.

Zatem nie pozostaje nic innego jak zebrać materiały, zrobić naradę kreatywną i przystąpić do dzieła!

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Aktualności

Copyright © 2017 - 2018 Akademia 5.10.15. Wszelkie prawa zastrzeżone.