Karuzela do łóżeczka – jaką wybrać? Ranking produktów

Jesteś w trakcie kompletowanie wyprawki dla maluszka? Koniecznie musisz w niej uwzględnić karuzelę do łóżeczka! Ten charakterystyczny gadżet wspaniale uspokaja dziecko, a przy tym pobudza jego zmysły. Producenci akcesoriów dla niemowląt oferują karuzele w najróżniejszych odsłonach. Sprawdź, czym należy kierować się w wyborze karuzeli do łóżeczka!

Karuzela do łóżeczka – dlaczego warto ją kupić?

Czy wiesz, że karuzela do łóżeczka może mieć wspaniały wpływ na rozwój Twojego maluszka? W praktyce jest to jedna z pierwszych i częściej wybieranych zabawek dla niemowląt, która towarzyszy mu w ciągu dnia, jak i podczas zasypiania. Z całą pewnością można przyznać, że karuzela do łóżeczka jest wyjątkową zabawką i ma liczne zalety. Przede wszystkim wspomaga pracę mózgu dziecka, wszystko dzięki elementom o zróżnicowanych kształtach i kolorach. W ten sposób też wspaniale pobudza ciekawość niemowlęcia i stymuluje zmysły. Jest także niezastąpiona podczas usypiania maluszka – przesuwające się powoli elementy uspokajają i wyciszają pociechę. Warto ją kupić także ze względu na pozytywny wpływ na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Od kiedy używać karuzeli nad łóżeczko?

Zastanawiasz się, od kiedy najlepiej używać karuzeli do łóżeczka? Mamy dla Ciebie odpowiedź! Przyjęło się, że dobry czas jest mniej więcej od drugiego miesiąca życia. Wtedy maluszek zaczyna wodzić wzrokiem za zabawkami i powoli zapoznaje się z otaczającą rzeczywistością. Zatem w tym momencie elementy karuzeli wzbudzają jego ciekawość. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby taka karuzela znalazła się nad łóżeczkiem już od pierwszych dni maluszka. Warto wtedy postawić na modele z białym szumem, które działają kojąco i wyciszająco na niemowlaka.

Najlepsza karuzela do łóżeczka – jaka powinna być?

Czym powinny wyróżniać się dobre karuzele i pozytywki dla niemowląt? Przede wszystkim intensywną kolorystyką, która przykuje uwagę maluszka. W pierwszych miesiącach życia najlepiej wybierać dla niemowlaka gadżety w kontrastujących barwach. Pastelowe, spokojne tonacje, mogą nie zaciekawić pociechy, ponieważ kolory będą się zlewać w jedną całość. Pamiętajmy, że maluszek dostrzega je dopiero z czasem, gdyż zmysł wzroku musi się rozwinąć.

Ważne jest również, aby zabawka nad łóżeczko nie miała zbyt wielu elementów. W przeciwnym wypadku maluszek nie będzie mógł skupić uwagi, co spowoduje rozdrażnienie. Istotną kwestią jest również prędkość, z jaką karuzela będzie się poruszać. Najlepiej, aby była ona niewielka, tak by dziecko bez problemu skupiało wzrok na poruszających się zabawkach. Na szczególną uwagę zasługują też gadżety z pozytywkąspokojne dźwięki staną się dodatkowym bodźcem, a przy tym pomogą uspokoić maluszka. Z myślą o własnej wygodzie, warto zwrócić uwagę na sposób uruchamiania. Jedną z bardziej funkcjonalnych propozycji jest karuzela do łóżeczka z pilotem, którą obsługuje się za pomocą prostych przycisków.

Karuzela do łóżeczka – ranking produktów

Obecnie karuzela nad łóżeczko to jeden z popularniejszych prezentów z okazji baby shower. Równie często stawia się także na przywieszki do wózka dziecięcego. Sprawdźmy zatem, które zabawki nad łóżeczko cieszą się największą popularnością!

1. Karuzela z pozytywką Tiny Love – Rośnij z muzyką

Karuzela do łóżeczka Tiny Love to jedna z ciekawszych propozycji dla maluszka. Została zaprojektowana z myślą o stymulacji zmysłu słuchu, wzroku i dotyku. Jej atutem jest unikalny system poruszania zawieszek, które zawsze są odwrócone w stronę dziecka. Pozytywka z 18 różnymi melodiami i dwoma poziomami głośności pozwala dostosować efekty dźwiękowe do potrzeb. Dodatkowym walorem jest delikatne światło, które sprawdzi się podczas nocnego wypoczynku.

2. Karuzela podróżna Pack&Go Tiny Love

Interesuje Cię karuzela do łóżeczka, która sprawdzi się także jako gadżet do wózka podczas spacerów czy wycieczek z maluszkiem? Świetnym wyborem będzie ten kompaktowy model znanej marki Tiny Love! Produkt jest bardzo prosty do złożenia i lekki. Składa się z czterech głównych zawieszek, które przyciągną uwagę Twojego maluszka. Dzwoneczek i grzechotka wydają monotonne dźwięki i dodatkowo działają uspokajająco. Zaletą jest także łatwy montaż – za pomocą specjalnego klipsa bez problemu zawiesisz karuzelę nad główką pociechy.

3. Karuzela do łóżeczka z elektroniczną pozytywką Balloons Babyono

Ten wyjątkowy gadżet szybko ukołysze do snu Twoją pociechę. Karuzela nad łóżeczko z elektroniczną pozytywką emituje spokojne melodie, które skutecznie wyciszają dziecko. Muzyką możesz sterować za pomocą przycisków głośności oraz przewijania. Kolorowe zabawki w postaci wiatraczków i balonów wspaniale pobudzają wyobraźnię dziecka, które z zaciekawieniem wodzi za nimi wzrokiem. Produkt został wyposażony w uniwersalny uchwyt – można go przymocować także do turystycznego łóżeczka.

 4. Karuzela z projektorem i pozytywką Canpol Babies

A gdyby tak połączyć funkcję pozytywki z wyjątkowymi efektami świetlnymi? Popularnemu producentowi Canpol Babies udało się to zadanie! Nowoczesna karuzela z projektorem wyświetla gwiazdki i księżyce w różnych kolorach. Niewątpliwą zaletą jest dostęp aż do 25 melodii i dźwięków natury o skutecznym działaniu wyciszającym. Ta funkcjonalna karuzela do łóżeczka z praktycznym pilotem może być obsługiwana z odległości. Warto zwrócić uwagę na same zabawki – producent wykonał je z wysokiej jakości pluszu, który jest bardzo przyjemny w dotyku.

Podsumowanie

Wybierz dla maluszka najlepszą karuzelę do łóżeczka, która szybko ukołysze go do snu i odpowiednio uspokoi! Zwróć uwagę również na inne przydatne akcesoria niemowlęce, takie jak grzechotki i gryzaki. Skompletuj wyprawkę dla swojej pociechy, kierując się najważniejszymi potrzebami dziecka!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Artykuły